• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetra 112L

bujdosog

Tapasztalt kertész
Sziasztok,

Hát eddig bírtam akva nélkül :)
Először is köszönöm mindenkinek aki megvásárolt dolgokat tőlem. Mindent sikerült eladni kivéve a 112L-es gyári tetőset így családi megegyezés útján összeraktam. De ne legyen eldugva ezért a nappaliba került egy oda illő szekrényre (ez is saját készítés).Nem szerettem volna megint elszállni az árakkal ezért csak egy klasszikus low tech lett.A Tetra videója alapján állítottam össze mindent és így minden technika, adalékok és kiegészítő Tetra termék lett.

Akkor az adatok:
Akvárium:
112L gyári tetős 2*20W T8 csövekkel (később a T8 csövek helyett T5-ök kerülnek bele és led szalag) 13-20-ig megy a világítás
Szűrés: TetraTec IN1000 gyári szivacs + Tetratec Bactozym
Fűtés: TetraTec HT100W

Aljzat: TetraPlant Comletete substrate,sima mosott kavics
Aljzat adalékok: TetraPlant Initial sticks,NitrateMinus Pearls
Vízkezelő: Tetra Aqua Safe, Easy Balance
Növényápolás: Tetra PlantaMin, PlantCrypto

Növények:Vallisneria spiralis 'Tiger', Myriophyllum matogrossense, Alternanthera reineckii 'Mini', Hydrocotyle Tripartita Japan, Staurogyne repens TC, Cryptocoryne Petchii Pink
Dekoráció: RedMoor fa

És akkor jöjjenek a képek:

9804155436_61d4e92374_c.jpg


9804141944_04982b821b_c.jpg


9804146826_ba34da4313_c.jpg



9804149106_222e0151f9_c.jpg



9804129604_1f66b4f45a_c.jpg


9804143266_63365a884e_c.jpg


9804120035_9bf88f1cb8_c.jpg


Az akva pénteken lesz egy hetes és a következők történtek:
kb 2 napra az egész víz bebarnult (nem tudom mitől lehet) tegnap csináltam egy teljes vízcserét.
A Myriophyllum matogrossense közepe elkezdett barnulni és a tripartita szélei egy picit. A többi szerintem rendben van.
Szerintetek mitől lehetnek?
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Megint elkezdett bebarnulni a víz és a növények is barnulnak. Mi okozhatja? A víz tetején barnás valami is úszik egy csomóban.
 
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Már túl vagyok 2 teljes vízcserén és tisztításon a barna alga miatt.A gyári fény mellé beraktam 2 m ~6500K-es led szalagot és még így is barnul minden.
Mit tegyek? Algaevő halak megoldás?Gyári T8 csövek cseréje T5-re? A világítás 11:00-20:00-ig megy.
Lszi kérek tanácsokat.

Köszönöm
 
indításnál normális szerintem a barnulás, nekem az amanok tüntették el pár nap alatt az egészet, azóta nem láttam:D
nem hiszem, hogy a fénnyel van baj, mert nekem ugyanennyi világít az 50 literre és ott is volt barnulás.
a másik akimon a 100-ason is ugyanennyi a fény ott meg sose volt barnulás:confused: ezen napi 9 órát megy a pilács
 
Sziasztok,

Egy kis állapot frissítés:holnap megérkezik a tetra EX700-as szűrő, így már remélhetőleg ezzel nem lesz gond.A gyári szűrőanyagot szeretném lecserélni idővel. Substrat pro-ra gondoltam 1-1 l és marad a gyári kerámiagyűrű. Szerintetek?
A másik kérdés a világítás. Szeretném a gyári 2*20W-os T8 csöveket lecserélni legalább 3*24W T5-re. Ez sok CO2 nélkül? Vagy még működhet? Vagy már a T5 csövek sokkal jobbak a T8-nál és elég a 2 db.Amúgy a barna alga teljesen beterít mindent úgyhogy reggel nekiállok először is egy alapos tisztításnak mielőtt beüzemelem a külső szűrőt.Közben vettem pár halat amik közül már pár el is pusztult. Amik bírják: kék neon,valami algaevő,black molly és szumátriai díszmárna. Ami hal elpusztult az csak azért mert a belső szűrő mögött ahol a vizet szívja be a hal is beszívódott éjszaka (öngyilkos jelöltek, mert valami többször is)
A segítséget előre is köszönöm képeket holnap rakok fel
 
Sziasztok,

Egy kis állapot frissítés:holnap megérkezik a tetra EX700-as szűrő, így már remélhetőleg ezzel nem lesz gond.A gyári szűrőanyagot szeretném lecserélni idővel. Substrat pro-ra gondoltam 1-1 l és marad a gyári kerámiagyűrű. Szerintetek?
A másik kérdés a világítás. Szeretném a gyári 2*20W-os T8 csöveket lecserélni legalább 3*24W T5-re. Ez sok CO2 nélkül? Vagy még működhet? Vagy már a T5 csövek sokkal jobbak a T8-nál és elég a 2 db.Amúgy a barna alga teljesen beterít mindent úgyhogy reggel nekiállok először is egy alapos tisztításnak mielőtt beüzemelem a külső szűrőt.Közben vettem pár halat amik közül már pár el is pusztult. Amik bírják: kék neon,valami algaevő,black molly és szumátriai díszmárna. Ami hal elpusztult az csak azért mert a belső szűrő mögött ahol a vizet szívja be a hal is beszívódott éjszaka (öngyilkos jelöltek, mert valami többször is)
A segítséget előre is köszönöm képeket holnap rakok fel


Lassan visszafordulsz High-Tech-be. :D A CO2 palackodat már nem adom vissza. :D
 
Back
Oldal tetejére