• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Test Drive - 40l

Lesz-lesz, keddre tudom ígérni.
Mondjuk addig nem lesz kész a dslr, habár erről még nem jött össze nem telefonos kép. :D
 
Hopp, jól elfelejtettem, de közrejátszott az is, hogy a dslr egyből ment vissza a szervízbe, így megint csak egy gyors telefonos kép. Ramaty állapotban van szegény.

A hydrocotyle kvázi csak a vízbe van rakva, azért is néz ki ilyen hányásul, csak nincs szívem kiszedni. :) Elfelejtettem képet csinálni róla, de talán elhiszitek enélkül is, a fán lévő mohához kötöttem(fél akváriumot ellepte akkora volt a tetején) és onnan nőtt kifelé a vízből, mint egy gomba, sajnálom hogy nincs megörökítve, mókásan nézett ki.
Sajnos már nagyon várom, hogy egy tudatos scapet csináljak ehelyett, ezért el is van hanyagolva szegény. :(
 
Már jó ideje érlelgetem magamban a dolgot, ez a jelenlegi helyzeten is meglátszik ugye, de rescape lesz. Teljes újrakezdés.

Ami fix:
Akvárium: 45x30x30 opti
Szűrés: Eheim 2213
Világítás: 2 x 20W Wave Cosmos csiptetős
CO2: Tropica 95g szett
Csapvíz

És akkor a tervek. Nagyban befolyásolt a GA-s Pond at the Shop alkotás, nagyjából a jobb oldal nagy része annak a koppintása, remélem nincs szerzői jogdíj. :p
Nem vagyok nagy picasso, de remélem nem csak én látom bele a firkába az elképzeléseimet és valaki felismeri mit is szeretnék nagyjából. Az arányok kicsit elcsúsztak, mert előbb felrajzoltam az akváriumot, aztán a fát, persze elnéztem, de nagyjából a lényeg így is látható szerintem.

Hardscape:
ADA vasfát szeretnék kizárólag használni, valahogy nem sikerült egy féle követ elképzelnem mellé.



Ilyesmi elrendezés, térben nem sikerült érzékeltetnem a fák pontos alakját, azt majd mindenki odaképzeli. :D

Növények:



Színek szerint:
A gyep parvula mini lenne
Sötétebb zöld: Pogostemon Erectus
Világosabb zöld: Staurogyne Repens
Narancssárga: Ludwigia Palustris
Piros, ami azért nincs felrajzolva, mert utólag gondoltam rá: Alternanthera reineckii 'Mini'
És Riccardia a fákon, lentebb látható kbre.

Amin még hezitálok, és szerintem kellene még oda növény, a fák mögé az Pogostemon Erectus mellé rendezői balra.
Valami narancs-vöröses növényt tudnék elképzelni oda, vagy ilyesmit. Nem feltétlenül azt a full zöldet. Csináltam egy képet még. :)



Sötétzöld: Blyxa Japonica
Világoszöld: Riccardia
A piros innen mondjuk kimaradt, de oda lehet képzelni.


Szóval véleményeteket szeretném kérni. :)
Jó-e a blyxa vagy mást tanácsoltok?
Tetszik, nem tetszik, GERONIMO az egész, vagy csak kis részekben, stb.

Nem sietek, mert nem tudom mikor lesz időm mindenre, de nem is jövőre szeretnék neki állni. Addig is viszont mindent át szeretnék gondolni. Próbáltam lassabban növő nem túl igényes növényeket választani, amik keményebb vízben is elvannak. Bármi észrevételt szívesen fogadok! :)
 
Már jó ideje érlelgetem magamban a dolgot, ez a jelenlegi helyzeten is meglátszik ugye, de rescape lesz. Teljes újrakezdés.

Ami fix:
Akvárium: 45x30x30 opti
Szűrés: Eheim 2213
Világítás: 2 x 20W Wave Cosmos csiptetős
CO2: Tropica 95g szett
Csapvíz

És akkor a tervek. Nagyban befolyásolt a GA-s Pond at the Shop alkotás, nagyjából a jobb oldal nagy része annak a koppintása, remélem nincs szerzői jogdíj. :p
Nem vagyok nagy picasso, de remélem nem csak én látom bele a firkába az elképzeléseimet és valaki felismeri mit is szeretnék nagyjából. Az arányok kicsit elcsúsztak, mert előbb felrajzoltam az akváriumot, aztán a fát, persze elnéztem, de nagyjából a lényeg így is látható szerintem.

Hardscape:
ADA vasfát szeretnék kizárólag használni, valahogy nem sikerült egy féle követ elképzelnem mellé.



Ilyesmi elrendezés, térben nem sikerült érzékeltetnem a fák pontos alakját, azt majd mindenki odaképzeli. :D

Növények:



Színek szerint:
A gyep parvula mini lenne
Sötétebb zöld: Pogostemon Erectus
Világosabb zöld: Staurogyne Repens
Narancssárga: Ludwigia Palustris
Piros, ami azért nincs felrajzolva, mert utólag gondoltam rá: Alternanthera reineckii 'Mini'
És Riccardia a fákon, lentebb látható kbre.

Amin még hezitálok, és szerintem kellene még oda növény, a fák mögé az Pogostemon Erectus mellé rendezői balra.
Valami narancs-vöröses növényt tudnék elképzelni oda, vagy ilyesmit. Nem feltétlenül azt a full zöldet. Csináltam egy képet még. :)



Sötétzöld: Blyxa Japonica
Világoszöld: Riccardia
A piros innen mondjuk kimaradt, de oda lehet képzelni.


Szóval véleményeteket szeretném kérni. :)
Jó-e a blyxa vagy mást tanácsoltok?
Tetszik, nem tetszik, GERONIMO az egész, vagy csak kis részekben, stb.

Nem sietek, mert nem tudom mikor lesz időm mindenre, de nem is jövőre szeretnék neki állni. Addig is viszont mindent át szeretnék gondolni. Próbáltam lassabban növő nem túl igényes növényeket választani, amik keményebb vízben is elvannak. Bármi észrevételt szívesen fogadok! :)

Blyxa Japonica kizárva, nincs lágy vízem.

Talaj emelésen agyalok. Töménytelen mennyiségű agyaggolyóm van, de nem tudom, hogy keményíti-e a vizet, vagy baszkurálja-e ph-t.
 
Egyik kollégámmal beszélgettünk scape-ekről...keresgéltünk az irényvonalak között, stílusok, jó pár képet átrágtam aga-iaplc képek közül. Na lehet nem kellett volna, egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy borul a fentebb vázolt terv. Jövőhét elején tuti bontás lesz. És a hét második felében pedig irány a GA.

A mostani favorit:
413.jpg


2008 AGA Aquascaping Contest - Entry #129

Bár a képen Utricularia bifida van, én UG-n gondolkodok. Ugyan UG-tól félek, sok helyen olvastam róla, hogy nehéz dió, de lehet, hogy belevágok. Simán lehet, hogy nem ;) még hezitálok erősen.

A lényeg, hogy 2 hét múlva legkésőbb már biztosan új képekkel jövök. :happy:
 
Back
Oldal tetejére