• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Test Drive - 40l

dantesix

Főkertész
Sziasztok!
Hosszú tanakodás után úgy döntöttem csak indítok egy naplót, ha másra nem, hát arra talán jó lesz, hogy az akvárium dolgait egy helyen megtaláljam.
Ez egy első akváriumos projekt, sok-sok hibával, innen is jött a cím. Kicsit csúnyácska, kicsit hibás itt-ott, de az enyém és mint minden szülőnek, nekem is tetszik a "gyerekem". :)
Az akvárium egy irodában található az asztalom mellett. Amolyan stressz levezető alkalmatosságnak szántam. Hát bejött, talán túlságosan is. :)

Előre szólok, hogy szinte csak igénytelen mobilos képek lesznek egyelőre. :oops:

Akvárium indítása - 2014.09.09.

Szűrő: Eheim 2213 Eheim Classic 250 - biológiai töltöttel (out of the box)
Világítás: Wave Cosmos Zen Artist 20W
CO2: nincs
Táptalaj: Tropica Substrate növény táptalaj
Talaj: H.E.L.P Advanced Soil aljzat
(Bevallom férfiasan, ez utóbbi kettőről már csak halvány emlékeim vannak, hogyan is nézett ki a csomagolás.)

Dekor: Red Moor és Seiryu kövek

Növények:
Eleocharis parvula mini
Marsiela hirsuta (ennek a papírja is elveszett, és nem tudom miért bízok a memóriámban, ha egyszerűen nincs)
Vesicularia ferriei "weeping"
Anubias Nana Mini
Cryptocoryne Petchii Pink

Tápozás, vízelőkészítő, stb:
Easy Life Easystart
Easy Life FFM
Easy Life Easy Carbo
Easy Life ProFito

Így nézett ki az ültetést követően:



A fán még rajta van egy kő darab, ez később lekerült.
Hát így indultunk....

2014.09.25.
Megjöttek a sakurák. 10 (+1 fiatal) kis egyed.

2014.10.03.
Újabb látogatás a GA-ba.
15 Boraras urophthalmoides (Tudom ciki, de megint elhittem, hogy úgyis megjegyezem, de ezt is elfelejtettem. Néztem a webshopban, de ez pl nem volt a listában, viszont a netes képek alapján ő lesz az. Valamikor behozom a dslr-t és lövök róluk képet.)
Illetve a fáról a kő lekerült, és a fa köré még került egy új növény:
Microsorum pteropus Petit

Picit a kövek is elmozogtak:


(A szemfülesebbeknek feltűnhetett, hogy nem bírtam megállni, és az Eheim gyári csöveit és gyári ki-/befolyó csöveket lecseréltem.)

2014.10.10.
Profito helyett innentől Green Aqua Micro+Macro
Teszt jelleggel: Tropica System 60 CO2 szett

2014.10.17.
Otthoni akvárium indításból maradt némi növény, amit csak beraktam ide. (Erről is lehet készül majd napló...:D)
(Tudom-tudom, igyekszem nem belepakolni mindent)
Echinodorus Tenellus - éppen csak pár kő tövébe
Riccia fluitans - tervek szerint a a kő felét hagyom benőni
Taxiphyllum sp. Spiky

2014.10.22. Jelenlegi állás, helyzetjelentés:
Újabb lámpa került az akvárium fölé és egy kis Seachem Purigen várja, hogy a következő szűrőtakarításnál a helyére kerüljön.
A halak és garnélák is most már 3-4 féle táppal vannak ellátva.
Már tervezgetek CO2 cserét a palackosról komolyabbra.

Nagyon féltem, hogy bármelyik élőlény (állat/növény) nem fogja bírni az agymenésemet, de egyelőre 1 Sakurát leszámítva, aki egy vízcsere után másnapra elkezdett fehéredni és "elaludt", lekopogom, de úgy tűnik jól érzi magát mindenki. Olyannyira, hogy a boltból hazahozott garnélák közül ketten is kis "meglepetésekkel" jöhettek, és mára 20+ kicsi kis garnéla csapatja mindenhol. Mára már van amelyik majd 1centis és bátran molyolnak szem előtt. A növények is megvannak, sőt szerintem élvezik a helyzetet.

Persze negatívumok is vannak, hiszen sok esetben mentem a fejem után, hiába néztem utána, abban a pillanatban, amikor kellett volna kihagyott az agyam és nem emlékeztem pár dologra, vagy csak szimplán elbénáztam:
- pár növényt már máshogy/máshova ültetnék
- másképpen játszottam volna a decor-ral
- ha nem 1 hét után veszem észre, akkor nem felejtettem volna el, hogy a táptalajt az oldalától 1-2cm-re ne rakjak :facepalm: (már most félek a következményektől)
- eltörtem egy vödör fülét tele vízzel (köszönöm istenem, hogy talpra esett a vödör ;) )
- és úgy amúgy is szerintem jó pár órát és nem némi pénzt is spórolhattam volna magamnak, ha jobban felkészülök, és mindent felírok magamnak :D

Ezek után íme egy mai kép, szokásosan rossz minőségű mobilos:



Mivel ezeket ilyen rossz minőségű képeket majdnem minden nap csináltam, összeraktam belőlük egy gifet is:
(a képek nem szabályos időközönként készültek, így torzít a fejlődési ritmuson a gif)


És akkor bocsi a post hosszáért.

Örülök, hogy benéztél!
 
Szuper lett.(y)Tetszik ahogy, nyomon lehet követni a fejlődést, főleg a parvul-án és a Marsiela-án. A Microsorum-ot a fára kötötted? Mert az szerintem nem szereti ha a talajban van.:)
 
Ööö, nekem azt mondta az eladó, hogy fára köthető, de mellé is ültethető, így én szorosan mellé tűztem a talajba. Majdnem 20napja van így, és igazából nem látom nyomát, hogy tiltakozna. Pedig féltem, hogy gáz lesz, mert a fát és a köveket közben sajnos nemegyszer kellett újra pozicionálnom és szerintem egyik-másiknak a gyökerét is megsértettem, jobban mint kellene.:(
 
Nagyon szép kis "nyugi szobát" sikerült összehozni így elsőre! (y) Gratulálok!
Bár nekem sikerült volna ilyen jól az elsőm( meg annak az elköltöztetése), remélem harmadszorra sikerül!
Pár dolgot én is elsiettem, de a legjobban azt bánom, hogy csak akvárium indítás után találkoztam a GA-val! :) Következő berendezést már két hónapja tervezgetem, gyűjtögetem az alkatrészeket... Mindig találok én is valami hiányosságot az összetevőkben, kellékekben!
(Bocsi, hogy én is ilyen sokat írtam!)
További sok sikert az akihoz! :)
 
Köszi szépen! Igyekeztem, bár elsőre azt gondoltam, hogy a heteken át tartó utána járás, ilyen-olyan fórum olvasgatása megfelelő lesz, végül is a focilabdába is csak bele kell rúgni nem? Majdnem. :facepalm:
Viszont iszonyatosan tetszik a dolog, szóval igyekszem minél jobban magamévá tenni ezt az új hobbit. ;)
Hát igen, a folyamatos gyűjtögetés, fejlesztgetés...:) Kitartást és sok sikert a következő akidhoz! ;)
 
Na, hát ma nagy takarítás utáni helyzetet fotóztam, igaz a hátulját nagyjából úgy-ahogy eltakartam két A4essel, de ez csak arra volt jó, hogy ne látszódjon a monitorom. És persze majdnem behoztam a fényképező gépem, de majdnem a kutya se sz*rik, szóval ismét egy igénytelen kép.


(persze zöldnek tényleg minden növényem zöld, na de nem ennyire...)

Algám persze nekem is van, a köveken és az akvárium oldalán, egyelőre nem vészes a helyzet. Aztán majd alakul.
A garnéláim meg eléggé öngyilkos hajlamúak. Ahogy nyírtam a parvulát ezek állandóan az ollómra kavartak, így elég lassan haladtam, mert féltem, hogy megcsonkítom vagy esetleg simán ketté vágom őket.
 
Otthoni pár hetes 30l-esből kikerült a belső szűrő és felváltotta egy eheim 2211. Egyelőre fura üresség van számomra a belső helyén. Ez csak nekem tűnik fel, vagy kellene oda még valami esetleg?

 
Éppen beszoktatás alatt 2 oto, az otthoni sikeresség után remélem itt sem lesz semmi gond.
Némi alga problémán kívül nincs semmi gond, maximum a garnéla mennyiségre lesz hiba, mert jelenleg is már 30+ -on vannak, viszont ma reggel már 6 petéset számoltam, és gyanítom nem sikerült mindenkit észrevenni...:)
 
Karácsonyi időszak úgy nézett ki, hogy én egyszer bent voltam két ünnep között vízcserén, és kész. Kollégám adagolta a tápokat és a kaját a srácoknak. A végeredmény ez lett:



Nem úgy néz ki, mintha bárki panaszkodna, az a kevés alga is csak tartotta magát, nem lett se több se kevesebb. Na de aztán újra meló, és jól meg is kopasztottam a mohákat meg a ricciát, illetve ismét átraktam a fát.



Azóta persze otthonról dolgozok, mert beteg lettem. De a következő a hátsó cryptok lesznek. Kicsit kezdenek tömöttek lenni...:)
Örülök, hogy benéztél, további szép napot! :)
 
Nekem nagyon tetszik a pázsit. Vicces ahogy a moha tör felfelé :)
Köszi szépen! A marsiela elég nehezen indult be, talán bő 2 hónap után, de aztán hamar átnyúlt a parvula területére, kíváncsi vagyok ki fog nyerni. A parvula jobban kezdett, de gondolom kiütközik a co2 hiány, most barnul szegény, szóval hagyom őket versengeni egyelőre. :)
A moha magától is tör előre, de azért a felső részen kb 2centire a legfelsőbb résztől odakötöztem, hogy ő is tudja mit szeretnék. ;)
 
Ma érkezett 5db 1senti alatti süncsiga. Már akcióba is léptek, nagyon kis cukik, hogy kolléganőm szavait idézzem. Ahogy bekerültek a garnéla csapat egyből rájuk szállt, szóval gyors raktam be nekik is kaját. :)
 
Note to myself: 02.02. - Tropica 95g szett beizzítva, DC szép lime zöld! :)
A moha bolondgomba módjára nő. A jövőheti vízcserével a szűrő és az üvegek is sorra kerülnek. Aztán ideje fényképezni egy szépet. ;)
 
Külső fűtés aktiválva, egy crypto jobb oldalról kiszedve, picit nyírbálva (mindez bő 1 hete). Ami érdekes, h a razbóráim elkezdték csipkedni a felnőtt garnélákat, pedig kapnak enni rendesen. :(
 
Na, hát próbának jó volt, most már erősen tervezem újra indítani, ami meg is fog történni, amint lesz rá időm, hogy szét szedjem, a lakókat ideiglenesen valahova elköltöztessem 1-2 hétre. Tervben van ez az, erről majd később.
Most cryptok annyira jól érzik magukat, hogy teljesen elnyomják a képet. A weeping pedig akkorára duzzadt a fán, hogy a fél gyepet leárnyékolta. Apropó, gyep. Az elején ugye egyik fele parvula mini, másik fele hirsuta. Elején jobban ment a parvula, a végén a hirsuta iszonyatosan ráhajrázott. Végül elbuktam. Akármennyire ügyeltem rá, és szedegettem fel a mohát, egyszerűen most már teljesen elvadult. A gyep már mindenhol a weeping-riccia-hirsuta-parvula kombóvá alakult. Jól el****tam, majd legközelebb. :) Most még utoljára csináltam egy kis ráncfelvarrást. Aztán addig is tervezgetek, álmodozgatok. :)
 
Back
Oldal tetejére