• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rainbow Valley

I
Egy hónapnyi küszködés után sikerült legyűrnöm az algákat, nem porosodik és pontosodik az üveg, nincsenek szőr és fonalak sem, letisztult minden szépen és kielégítő látványt nyújt most az akvárium végre. A megfelelő nitrát és foszfát szint elérése után a pontos világítási időt sikerült belőni és mellé a megfelelő növénytáp mennyiséget.
A növényeim nagyon szép fejlődésbe kezdtek, MC egy centit vastagodott mióta nincsenek algák. Most kezdem újra megszeretni a hobbit, hogy látom nincs semmi oda nem illő zöld dolog a növényeken kívül :D
Köszönettel tartozom a Green Aqua csapatának akik emailen keresztül segítettek egy-két jó tanáccsal, @jegenye77 és Markovics Dani akvakertes kollégának a sok segítségért az algák elleni küzdelemben!

View attachment 38885Aquarium by Tamás, on Flickr

View attachment 38886Untitled by Tamás, on Flickr
Igazán nincs mit :)
Örülök, hogy végre jó irányba indult az akvárium. ;)
 
Új növényt sikerült beszerezni, már megjelenés óta vágytam rá, most végre sor került a vásárlásra is. A Tropica Eriocaulon Polaris növényére esett a választás, kicsattannak az egészségtől, egy dobozkában 6 gyönyörű szép egyed volt, szépen el is sikerült tenni az akváriumban, kíváncsi leszek mekkorára nő és mit sikerül belőlük kihozni :)

35820839893_4613e8aad2_h.jpgEriocaulon Polaris by Tamás, on Flickr

Lencse elé állt egy Blue Dream garnélám is, gyönyörű kis élőlények, és a legnagyobb boldogság, hogy utódoknak adtak életet, egy picikét már a fehér homokban sikerült kiszúrnom, remélhetőleg lesz még több is ahonnan az az egy jött :D

36583710426_89bf9fe844_h.jpgBlue Dream by Tamás, on Flickr
 
A megfelelő nitrát és foszfát szint elérése után a pontos világítási időt sikerült belőni és mellé a megfelelő növénytáp mennyiséget.

A tápokon és a világítás idején emelni vagy csökkenteni kellett? Milyen irányba kellett változtatnod?
 
A tápokon és a világítás idején emelni vagy csökkenteni kellett? Milyen irányba kellett változtatnod?

Csökkentenem kellett a világítást 8 óráról 6 órát világít most, tápozást 5ml-ről levittem 3-ra, így most mindenki jól mutatja magát, alga nulla, én pedig 100% boldog :D CO2 beoldáson is picit csökkentettem, most olyan 2 bubi/másodperc a beoldás DC-nek szép színe van és látszik is mindenen hogy most jó az egyensúly.
 
A mai napon lekerült az akváról a hűtés, már el is felejtettem hogy milyen szép látvány így a böszme ventilátorok nélkül. :) Már nincs szükség rá, 23-24 fok között ingadozik a hőmérséklet folyamatosan, az már tökéletesen megfelel. Szépen robog, növények növögetnek, alga minimális csak a köveken, egy-két parvula és acicularis szálon egy-egy fonal de nem vészes, Szerencsére gondozás mentesen üzemel a heti 1 órás vízcseréket leszámítva :D Remélhetőleg minden így is marad még egy ideig, ez a berendezés most elnyerte a tetszésemet, nem szeretném már az idén szétszedni, talán majd jövő tavasszal egy új köves fás scape ami már a fejemben körvonalazódik de ez még a jövő zenéje. :)
 
Nagyon tetszik!
A nehézkes indulás után csak össze szedte ( d) magát az akvárium!
Gratulálok hozzá! (y)

Köszönöm. :) Úgy tűnik, hogy a sok belefektetett munka meghozta gyümölcsét, most boldogság n végre, és gyönyörködés, hihetetlen stabilitást mutat most valamiért hetek óta, de nekem ez gyanús, valamiben sántikál :D
 
Rég naplóztam sajnos, kevés időm akadt rá, most vissza térek, ahogy közeleg a tél, lassacskán próbálok több időt szakítani munka mellett az akvárium életére. Hamarosan átáll az élet ADA tápozási rendszerre a víz alatt, az előkészületek és a tápadagoló átállítása folyamatban van már, ADA tápok dobozban várják már hogy bepillantást nyerjenek a növények belsejébe :D Felkerült egy háttér az üveg hátoldalára belátás elleni fólia személyében, még tesztelem és gondolkodom hogy tetszik vagy sem..
A holnapi nagytakarítás előtt készítettem az imént pár fotót és felfedeztem közelebbről vizslatva az eseményeket hogy az eriocaulon polaris hoz két aprócska bimbót. Ez már siker az (rövid) akvakertész pályafutásom során :D
Viszont ideje lenne valami nevet kitalálnom az elrendezésre ez az akvárium már rég nem a tervezésről szól.
Ami a növényeket illeti, bekerült egy kis pogostemon helferi ide-oda, lassacskán már felélednek, szóval minden jól működik, egy pici alga jelen van, por alga személyében amit kiírtani sem lehetne már és a parvula/acicularis pároson néhol itt ott valami fekete akármi ami rá van ragadva a szálakra.
És akkor a fotók.

DSC_8719.jpg

DSC_8721-2.jpg
 
Rég nem jelentkeztem, rengeteg munka volt sajnos, és az igazság az hogy drasztikusan meg volt nyírva a montecarlo, eddig nem volt nagyon fotogén a helyzet, de mára visszanyerte a számomra már elfogadható szépségét. :)
Pár fotó morzsa a jelenleg uralkodó állapotokról :D
A naplóm neve is megváltozott, egy kedves ismerősöm nevezte el így első ránézésre az akváriumot, ez jutott eszébe róla, A Tervezés alatt név már nem volt helyén való mert már azon a fázison rég túl estünk, így ennek neveztem el :)

39241732061_b238c22b5f_h.jpgDSC_8929 by Tamás, on Flickr
38366187005_5ce1a9eba2_h.jpgDSC_8932 by Tamás, on Flickr
39241728911_560529cd7f_h.jpgDSC_8933 by Tamás, on Flickr
38366183185_f62b812d61_h.jpgDSC_8934 by Tamás, on Flickr

Boldog Karácsonyt mindenkinek! santa11.gif
 
Az új év új lakókat is hozott. Ma jártam a Pécsi ficánka kisállat kereskedésben és nem tudtam haza jönni nélkülük :)
Jött 8db espei razbóra, 5db amano garnéla, 5db oto, és 5db Crystal garnéla, őket a színük alapján és mert megtetszettek viszont szeretnék majd kérni egy kis beazonosítást hogy melyik vagy milyen fajtája lehet. :)
Most még folyik a beszoktatás de később csinálok pár képet róluk :)

DSC_1139.JPG
 
Bekerültek a halacskák és garnélák, halak iszonyat fürgék, velük még kell gyakorlatozni pár jó pózért a masinának így róluk még nem készült értékelhető, viszont az otok és a CBS-ek egész fotogének voltak szerencsére.
Amanok szinte egyből elbújtak a kövek alá, susnya közé, egyet se lelek így ők is lemaradtak :/

CBS első körútja a montecarlo mezőn :)
39766318141_79bc635f4e_h.jpgCBS by Tamás, on Flickr

27987795249_ff9026c414_h.jpgCBS by Tamás, on Flickr

39766318381_202c46689e_h.jpgOtocinclus affinis by Tamás Fábián, on Flickr

Gyönyörű szerethető élőlények, az Otokat is csípem, remélem sikerül megszokniuk a terepet és nem haláloznak el, külsőleg nem látszanak alul tápláltnak, de holnap azzal kezdem majd a napot hogy forrázok egy kis uborkát és beteszem, hátha rámennek, ne ezen múljon az életük :)
 
Ma fotózkodós kedvemben voltam egy kicsit, próbálkoztam elcsípni a kis halaimat, több kevesebb sikerrel készült pár fotó, emellett egy két blue dream és oto is belesétált a lencsébe :) Amanok még mindig sehol, az ember el sem tudja képzelni hogy egy ilyen minimal aksiba hova tudnak elbújni, ki nem ugrottak mert le volt fedve végig az akvárium, az első napokban kicsit ugrálósak a kis zsiványok :D
Imádom hogy nagyobb az élet az akváriumban, bátrabbak lettek a régi espeik is, talán a nagyobb rajban bandázás hozta meg a kedvüket, most nem ülnek meg a sarokban, eddig nagyon sokat tanyáztak az akvárium egyik szélében, most bejárják az egészet.

39779712051_ed12c3105d_h.jpgBlue Dream by Tamás, on Flickr

39779711701_a800bafadf_h.jpgCBS by Tamás, on Flickr

39748057502_c7418d9220_h.jpgEspei rasbora by Tamás, on Flickr

39748056872_15f5f177d6_h.jpgEspei rasbora by Tamás, on Flickr

25907248608_d37ae94d80_h.jpgOtocinclus by Tamás, on Flickr
 
Szia Tamás!

Jók lettek a közeli fotók a lakókról, szép egészséges a medence!
Az Amanók nagy rejtőzködő művészek, főleg vedlés után tudnak teljesen láthatatlanná válni.
Sajnos hajlamosak akár a gyep alá is befúrni magukat, csak a homokon megjelenő talajszemcsék árulkodnak a hollétükről!

AmegA
 
Szia Tamás!

Jók lettek a közeli fotók a lakókról, szép egészséges a medence!
Az Amanók nagy rejtőzködő művészek, főleg vedlés után tudnak teljesen láthatatlanná válni.
Sajnos hajlamosak akár a gyep alá is befúrni magukat, csak a homokon megjelenő talajszemcsék árulkodnak a hollétükről!

AmegA

Köszönöm! :)
Hát igen, a homokot már betakarták a kis bányászok, holnap nagy az esély hogy cserélem is azt a részt, már úgyis megérett egy kis igazításra a völgyem :)
Még egy kis Macrandra mini ami hiányzik nekem csak a helyét kell még megtalálnom. Bal felső sarokban elhagyta magát az acicularis, teljesen kijött a gyökere is a talajból így azt onnan ki fogom szedni és valószínűleg oda fog bekerülni egy adag :)
 
Ma egy kis átalakításon esett át az akvárium bal hátulja. Kikerült a nagy kő és a helyét beültettem növényekkel. Bekerült egy adag rotala Vietnam hra, egy adag macrandra mini és egy pár tő pinnatifida a hra közé. Mindegyik zselés növényke nem nagyon volt gyökérzete a rotalának és a macrandra mininek sajnos, ezért csomókba próbáltam összefogni és úgy beültetni, remélem meg fognak maradni szegények. Került alájuk 4db Ada multi bottom táprudacska, 8 hónap után már úgy gondoltam talán lesz haszna azon a területen az újaknak. :) remélem az éjjel nem túrják ki a garnélák, de gyanítom hogy reggel lesz sok felszínen úszó növényem :D
Pár hét és kiderül megmaradnak-e, bízom benne :)

DSC_1148.JPG DSC_1149.JPG
 
Kedves naplóm (és követői :) )!
A mai napon vásároltam egy előtétlencsét a dslr-hez, picit gyakoroltam a garnélákkal, bubikkal és stb, hihetetlen baró cuccok ezek, igaz még nagyon sok gyakorlás vár vele, de mindenképpen meg fogja érni úgy érzem :D (Raynox DCR-250 + 50mm 1.8G nikon obi)
Elképzelhető hogy lesz sok ilyen unalmas fotó is :)
39314134714_4b671bf0b8_h.jpgAmano Shrimp by Tamás, on Flickr
26151204748_8b9a34ad9f_h.jpgCBS Shrimp by Tamás Fábián, on Flickr
39315287214_ce6b8ad09f_h.jpgbubble by Tamás, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére