• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rainbow Valley

A három hetes állapot jelenleg a következő.
Sajnos ellepett a zöld valószínűsíthetően valamiféle fonal alga aminek az okát egyáltalán nem tudom sajnos, egyszerűen nem tudok rájönni hogy mi okozhatja, a led lámpa 47%-ra ledimmelve már (piros és 6500k szín is) a legjobban arra gyanakszom hogy az a 9cm az akvárium tetejétől kicsit alacsony és ezért visz engem ilyen őrültségbe ez az alga. A parvula mini pusilla szerintem döglődik, új hajtásokat nem látok, lefehéredtek a jelenlegik is, velük még nem tudom mi lesz, sok reményt nem fűzök hozzájuk már sajnos, valamiért ez a növény nekem nem akar össze jönni.
Viszont ez a zöld alga és egy hét karbantartások között már megérkezik az üvegre a pont alga is szép számmal, ezért tippelek én nagyon arra hogy alacsonyan van a lámpa. Esetleg valakinek erről vélemény?

Pár fotó a jelenlegi állapotokról:

View attachment 33136



View attachment 33137
Az nem lehet, hogy túl sokat megy a lámpa?
 
Az nem lehet, hogy túl sokat megy a lámpa?
Déltől este 8ig megy, 8 óra a teljes világítási idő, lehet visszább veszek akkor egy órát próbaképpen. Most olvasgattam a GA oldalán hogy ez a fajta algák nagyon függnek a,co2 hiánytól is, lehet a sok fény elviszi, tegnap picit feljebb is tekertem, megpróbálom most kimaxolni a dolgot úgy hogy az élővilágra ne legyen káros hatással még. Szűrő csövek takarítását is megcsinálom a hétvégén mert az áramlás kicsit visszább esett ahogy nézem, meg beteszem a perlont és az új Seachem Purigen is mostmár, 3 hét eltelt, már mehet bele minden :)
Jó kell ez legyen, csak amit sajnálok az a parvula, egyszerűen nem értem miért nem akar ez a növény nekem összejönni, pedig olyan életerősek voltak az első másfél hétben hogy hihetetlen.

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Szia! Király lett a hard scape! A DC-det nem igazán látom milyen színű de a benn lévő növények nem egy nagy táp zabálók. A zöld fonál attól is lehet, hogy nem használják el a tápot a növényeid. A heti 50% víz cserét tartsd be főleg itt az elején. A fényed valóban erős (nekem is ilyen van) de foszfát hiány is lehet az oka a zöld pontnak. Én a Green Aqua Micro Macro mellé 75 literbe adagolok napi 1ml foszfátot is. Carbot adagolsz? A carbo a co2 mellé is hasznos mert segíti a táp beépülését is.
 
Szia! Király lett a hard scape! A DC-det nem igazán látom milyen színű de a benn lévő növények nem egy nagy táp zabálók. A zöld fonál attól is lehet, hogy nem használják el a tápot a növényeid. A heti 50% víz cserét tartsd be főleg itt az elején. A fényed valóban erős (nekem is ilyen van) de foszfát hiány is lehet az oka a zöld pontnak. Én a Green Aqua Micro Macro mellé 75 literbe adagolok napi 1ml foszfátot is. Carbot adagolsz? A carbo a co2 mellé is hasznos mert segíti a táp beépülését is.

Köszönöm szépen, igyekeztem :)
5ml megy a GA mic /Mac és megy 4ml easycarbot carbo naponta tápadagolóval, bár a carbo most excelre cserélem mert elfogy. Most napi 3ml foszfátot adagolok hogy telítődjön a talaj, mérem tesztel, lámpa vissza van a TC-vel szabályozva 47%ra (Dani készítette, ezúttal köszönöm is :) ) , igazából már majdnem hogy kevésnek érzem látványra. Igyekszem valahogy urrá lenni a,helyzeten, és nem fogom feladni a küzdelmet, úgyis sikerülni fog ha bele döglök is :D

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Nem kevés a lámpa az tuti. A 60cm változat van nekem és mérésre többet tud mint a 4x24 quad. Be kell állni rendesen az akváriumnak és rendben lesz. Amíg nem áll be, rakhatsz tápzabáló növényeket és majd kiveszed ha nem kell
 
Nem kevés a lámpa az tuti. A 60cm változat van nekem és mérésre többet tud mint a 4x24 quad. Be kell állni rendesen az akváriumnak és rendben lesz. Amíg nem áll be, rakhatsz tápzabáló növényeket és majd kiveszed ha nem kell

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom :) Sajnos rátelepedig ez a nyamvadt alga a növényeimre is és úgy sajnálom őket hogy hihetetlen, kár értük komolyan mondom, eddig olyan szép egészséges volt minden. Le tudja húzni az ember kedvét rendesen ez a francos rohadék alga az biztos, valamiféle fonalas szőr alga lehet vagy nem is tudom, tapad mindenhez mint a fene és leszedhetetlen szegény növényekről. Előző akvámban is ez volt a baj mióta megvan a lámpa, de most tolok több CO2-t, megy a foszfát is, lámpa visszahúzva, tápanyagon lehet kicsit visszább veszek mondjuk 3-3-3ml-re és akkor nem kerül olyan sok be azokból sem. Feles vízcserék mennek, erre figyelek, minden vasárnap délelőtt kötelező program. :)
 
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom :) Sajnos rátelepedig ez a nyamvadt alga a növényeimre is és úgy sajnálom őket hogy hihetetlen, kár értük komolyan mondom, eddig olyan szép egészséges volt minden. Le tudja húzni az ember kedvét rendesen ez a francos rohadék alga az biztos, valamiféle fonalas szőr alga lehet vagy nem is tudom, tapad mindenhez mint a fene és leszedhetetlen szegény növényekről. Előző akvámban is ez volt a baj mióta megvan a lámpa, de most tolok több CO2-t, megy a foszfát is, lámpa visszahúzva, tápanyagon lehet kicsit visszább veszek mondjuk 3-3-3ml-re és akkor nem kerül olyan sok be azokból sem. Feles vízcserék mennek, erre figyelek, minden vasárnap délelőtt kötelező program. :)


Esetleg egy 4-5 napos black out hatásos lehet a fonalas algákkal szemben. :)
 
Mai napon elvégeztem egy három órás takarítást, algafogkefézés, szűrő csövek takarítása, bekerült a perlon és egy új zsák Seachem Purigen is a szűrőbe, algával való küzdelem még mindig megy, lámpát kicsit feltekertem 70%-ra a 48ról, hátha elősegítem kicsit a tápanyagok beépülését a növényekbe és nem csak az algákat etetem. Elveszi az ember kedvét nagyon ez a francos alga, még küzdök velük egyelőre, nem tudom mit csinálok rosszul még, de most jó a co2 áramlás is a szűrő takarítása után és egyelőre jónak tűnik minden. DC-be új reagens is került, azt is teljesen lesikáltam, tiszta trutyi volt az üveg. Ja, a hét közben elkészítettem egy 2db 12cm átmérőjű ventilátorból egy hűtést állítható feszültségű tápegységgel, így 23 fokon tudom tartani a vizet, igaz napi egy liter víz simán eltávozik a levegőbe.
A küzdelem folytatódik :D (Sajnos még nem tudom meddig :S )
 
Sziasztok.
Egy kis helyzetjelentés az akváriumról. Az alga problémáimat lassan de biztosan sikerül leküzdeni, hosszú idő volt de a fonalat lekopogjam le tudtam küzdeni, a növények is már kezdenek ismét szépen zöldellni, egy kis por algával küzdök még, de most állítottam kicsit a CO2 beoldáson és áramláson, hátha ez is segít legyőzni ezt az algát. Foszfátot adagolom kicsit, napi tápozások 3 ml micro, 4ml macro és 5ml carbo megy naponta adagolóval.
A héten pótoltam egy kis parvulát és hirsutát illetve montecarlo is bekerült egy plusz dobozkával. Így állok jelenleg. :)

DSCF2459.jpg
 
Sziasztok.
Egy kis helyzetjelentés az akváriumról. Az alga problémáimat lassan de biztosan sikerül leküzdeni, hosszú idő volt de a fonalat lekopogjam le tudtam küzdeni, a növények is már kezdenek ismét szépen zöldellni, egy kis por algával küzdök még, de most állítottam kicsit a CO2 beoldáson és áramláson, hátha ez is segít legyőzni ezt az algát. Foszfátot adagolom kicsit, napi tápozások 3 ml micro, 4ml macro és 5ml carbo megy naponta adagolóval.
A héten pótoltam egy kis parvulát és hirsutát illetve montecarlo is bekerült egy plusz dobozkával. Így állok jelenleg. :)

View attachment 37413
Nagyon tetszik!
Igazából minden adott, hogy egy szép akvárium legyen. Be kell induljanak a növények is!
 
Sziasztok.
Egy kis helyzetjelentés az akváriumról. Az alga problémáimat lassan de biztosan sikerül leküzdeni, hosszú idő volt de a fonalat lekopogjam le tudtam küzdeni, a növények is már kezdenek ismét szépen zöldellni, egy kis por algával küzdök még, de most állítottam kicsit a CO2 beoldáson és áramláson, hátha ez is segít legyőzni ezt az algát. Foszfátot adagolom kicsit, napi tápozások 3 ml micro, 4ml macro és 5ml carbo megy naponta adagolóval.
A héten pótoltam egy kis parvulát és hirsutát illetve montecarlo is bekerült egy plusz dobozkával. Így állok jelenleg. :)

View attachment 37413

Sziasztok.
Egy kis helyzetjelentés az akváriumról. Az alga problémáimat lassan de biztosan sikerül leküzdeni, hosszú idő volt de a fonalat lekopogjam le tudtam küzdeni, a növények is már kezdenek ismét szépen zöldellni, egy kis por algával küzdök még, de most állítottam kicsit a CO2 beoldáson és áramláson, hátha ez is segít legyőzni ezt az algát. Foszfátot adagolom kicsit, napi tápozások 3 ml micro, 4ml macro és 5ml carbo megy naponta adagolóval.
A héten pótoltam egy kis parvulát és hirsutát illetve montecarlo is bekerült egy plusz dobozkával. Így állok jelenleg. :)

View attachment 37413
Csak, hogy kicsit kötöszködjek is!
A talaj előre csúszott nálad is és elég magas lett. A hátulja viszont pont lehetett volna egy kicsit magasabb. De lehet csak nekem :)
 
Csak, hogy kicsit kötöszködjek is!

Csak, hogy kicsit kötöszködjek is!
A talaj előre csúszott nálad is és elég magas lett. A hátulja viszont pont lehetett volna egy kicsit magasabb. De lehet csak nekem :)

Egy picit valóban előre csúszott sajnos, de visszalökni már nem tudom :D Kezdhettem volna picit alacsonyabbról is, de jó pap is holtig tanul, csak nem figyeltem eléggé rátok :) 5 centi volt az elején kb a táptalaj miatt, de elég jól előrébb jött a dolog, bár én aki mindennap látom, nem veszem észre a szintkülönbséget, élőben teljesen úgy néz ki mint ha minden tökéletes lenne ahogy azt az elején megépítettem :)
 
Egy picit valóban előre csúszott sajnos, de visszalökni már nem tudom :D Kezdhettem volna picit alacsonyabbról is, de jó pap is holtig tanul, csak nem figyeltem eléggé rátok :) 5 centi volt az elején kb a táptalaj miatt, de elég jól előrébb jött a dolog, bár én aki mindennap látom, nem veszem észre a szintkülönbséget, élőben teljesen úgy néz ki mint ha minden tökéletes lenne ahogy azt az elején megépítettem :)
Én beszélek és én is így jártam :)
Nekem se feltűnő már igazából.
 
Sziasztok.
Rég jelentkeztem már, ez a nagy meleg keményen megviseli az embert és élőlényt egyaránt így az akva életére is nagy hatással van. Klímával és ventilátorokkal tartom a vizet 23-24 fok környékén, nagy párolgás, heti 10 liter vizet pótolok a vízcserék között.
Az alga gondjaim még megvannak, most annyi különbséggel hogy a mai karbantartás során 7.5 óráról vissza viszem a világítási időt 6 óra és a táp mennyiséget 3-3ml mic/mac ás 3ml excelre naponta. Megnyírtam teljesen mindent, acicularis iszonyat sűrű, parvuláknak még van mit behozniuk és a montecarlok se jeleskednek bár a jobb oldalon már szépen vastagszik a rétegei és elég szép új leveleket látok rajtuk. És most várom a csodát, addig is egy fotó a jelenlegi állapotról. Bekerült egy új kő az még fel kell vegye a többivel a versenyt hogy ne üssön el színügyileg de majd idővel alkalmazkodik a többihez :)

DSC_8378.jpg
 
Bekerült egy új kő az még fel kell vegye a többivel a versenyt hogy ne üssön el színügyileg de majd idővel alkalmazkodik a többihez
Így legalább van egy etalonod, hogy meddig kell sikálnod a többi követ - nehogy túl fényesre fogkefézd őket. :D
 
Így legalább van egy etalonod, hogy meddig kell sikálnod a többi követ - nehogy túl fényesre fogkefézd őket. :D
Nyugi! Egy hét és ugyan olyan algás lesz mint a többi :p:D

Teli vagytok jóindulattal, hasonló jó kívánságokat nektek is :D :p Na jó nem ám, algamentest :D
Viszont ha már fogkefe. Be akarok fektetni egy nagyon olcsó elektromos fogkefébe. Ezek vízállóak, be lehet őket dugni a víz alá vagy agyonvág? :D
 
Teli vagytok jóindulattal, hasonló jó kívánságokat nektek is :D :p Na jó nem ám, algamentest :D
Viszont ha már fogkefe. Be akarok fektetni egy nagyon olcsó elektromos fogkefébe. Ezek vízállóak, be lehet őket dugni a víz alá vagy agyonvág? :D
Téged lehet de az alga azt is túlélné :D
Amúgy müxik víz alatt is természetesen.
 
Egy hónapnyi küszködés után sikerült legyűrnöm az algákat, nem porosodik és pontosodik az üveg, nincsenek szőr és fonalak sem, letisztult minden szépen és kielégítő látványt nyújt most az akvárium végre. A megfelelő nitrát és foszfát szint elérése után a pontos világítási időt sikerült belőni és mellé a megfelelő növénytáp mennyiséget.
A növényeim nagyon szép fejlődésbe kezdtek, MC egy centit vastagodott mióta nincsenek algák. Most kezdem újra megszeretni a hobbit, hogy látom nincs semmi oda nem illő zöld dolog a növényeken kívül :D
Köszönettel tartozom a Green Aqua csapatának akik emailen keresztül segítettek egy-két jó tanáccsal, @jegenye77 és Markovics Dani akvakertes kollégának a sok segítségért az algák elleni küzdelemben!

36403016811_65cac2f47e_h.jpgAquarium by Tamás, on Flickr

36494438066_b0e0f9d6dc_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére