• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terv 20 literben

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
adaberendezes4sm.jpg


Hanko követ használtam fekete kaviccsal - hogy ne az Aqua Soil-t nyomorgassam a kövek forgatásával. A végső verzióban természetesen a fekete szörnyűség ugrik.

Érdekesség: a fotózás közben értettem meg, hogy az akvárium alsó éleinél a sarkoknál miért vannak pár cm hosszan csíkok. :oops:
A nagytisztaságú üveg éle olyan átlátszó, hogy ellenfényben tükröződik benne többszörösen a túlsó oldali él.
Én, aki sokáig azt hittem, hogy az akik sarkait csíkosra gravírozzák, "design okából kifolyólag". Life in the fast lane. :)
 
Hát nekem volt szerencsém pár napja figyelemmel kísérni hogy alakul. Ez az egyik legdurvább sziklás berendezés amit 20 literben láttam mostanság. Az ADA lámpával és a beültetés után aboszolút favorit lesz. -- és most nem haza beszélek. :)

Egyébként tanulságos ahogy Key a kezdeti formáktól hogyan jutott el erre a mostani állapotra. Szerintem legtöbben csak bepakolnánk és megforgatnánk a rendelkezésre álló köveket. De amit Key csinált azt hiszem tökéletesen egyedivé tette ezt a nanót. Az hogy ilyen csikpés, hegyes igazi sziklás hangulat lett az nem magától lett ilyen.

Bitangjó lett. És ha nem glosso kerül bele akkor a végeredmény is ötös lesz ;)

A kis kiegészítő kövek baromi jó összhatást adnak.
 
Keymaker!

Az úgynevezett fő kőnek a csúcsa kilóg az akiból jól látom? Amúgy nekem nagyon tetszik a kompozíció főleg a főkő több kő van összepakolva vagy egy darab? A témához nem értően kérdezem hogy a fő kőre nem esik túl nagy hangsúly?
 
Huh, ez nagyon jól sikerült :!: Nagyon várom, hogy mi lesz ebből, de hogy valami csoda, az már most egészen biztos.
 
A kövek struktúrája nagyon szép, elhelyezése mester munka! Az összes szabálynak tökéletesen megfelel.

Ami számomra talán nem olyan szerencsés. Ezt pont egy másfélszer ekkora akváriumba tudnám elképzelni, értelemszerűen jobban széthúzva a képet. Az a gondom ezzel elsősorban, hogy a kövek mennyisége miatt a növénytakaró a háttérbe szorul. Szerintem nagyon felborul a kő és a növények mennyiségi aránya. Egy nagyobb alapterületnél a növények (HC) szép kifuttatása lehetne a szikla kompozíciónak. A nagyobb akváriumot magasságban is értettem, a kicsit „túlméretezett” fő kő jobb érvényesülése miatt. Amúgy, good work!

:ugeek:
 
Nekem kifejezetten tetszik a fő kő túlméretezése! Az is tetszik, ahogyan látszólag ingatagon, ugyanakkor mégis szilárdan áll a helyén. De én is kíváncsi leszek, hogy a növények hogy fognak érvényesülni mellette.
 
Köszönöm mindenkinek a kritikát!
Egyelőre még én is picit tartok attól, hogy a növények/kő egyensúlya megfelelő lesz-e az akváriumban... Az kevésbbé zavarna, hogy több a kő és kevesebb a növény, ha ezek egészségesek és az összkép kiegyensúlyozott. Nagyobb kérdés azonban, hogy sikerül-e megőriznem a sziklás hegység hangulatot? Ezeket rendeltem első körben:

Hydrocotyle verticillata - 3 tő
Pogostemon helferi - 1 tő
Utricularia graminifolia - 2 tő
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''- 3 tő

Az már most látszik, hogy a pogostemon elhelyezésével nehéz dolgom lesz - ha használom egyáltalán (ha nem, akkor jó áron eladó). Nem tornyosulhat ugyanis semmi a sziklás hegyek távoli csúcsai fölé. Ez a tereprendezés lényege. A Hydrocotyle ilyen szempontból nem lesz gond, mert a középső szintre tervezem, vagy a nagy kő árnyékába, így "fa hatást" kelt - talán. Még meglátom.

Labirintkopoltyus, igen - a terv az, hogy a kő csúcsa kilógjon. Egyébként Amano nano akváriumaiban is azt látom, hogy ha kilógó kő van, akkor az "aránytalanul" nagy az akvárium méreteihez képest. Viszont ott nincs több nagyobb hangsúlyos kő mint nálam. Szóval ez ilyen szempontból úttörő próbálkozás, eltekintve Peter Kiwan Irish hills nevű kompozíciójától - de az is picit más, nincs hangsúlyos fő-kő. Szóval így állunk - tereprendezés ügyileg.
 
hát valóban nem semmi.
bár én ebben csak a cuba-t meg az utricularia-t tudnám elképzelni.esetleg blyxa japonica vagy eloacharis acicularis-t( vagy csak(!) a cuba )
én a hidrocotile-t biztos nem raknám bele, szerintem nem ezekhez az akváriumokhoz illik, inkább a fás, fás-köves akikhoz
az elrendezés tényleg profi.
sok sikert

art.
 
Nekem nagyon bejön, a repedések nagyon jól néznek ki benne, grt.
Mennyi idő alatt csináltam meg ezt a kompozíciót???
Hydrocotyle szerintem nem menne az akihoz, ha viszont veszel akkor nagyon sok a 3 cserép, én is alig bírtam már beültetni mert sok volt.

Sok sikert
 
Kb. 2 hete megy az új akvárium a Hanko kővel. Az első tapasztalatok alapján a vizet nem színezi, a keménységet nem változtatja meg (ezt mondjuk a savazásból már látni lehetett).

Viszont az elkerülhetetlen ammónia-spikeok miatti barna alga "leelektromosfogkefézésénél" úgy vettem észre, hogy némi "részecske-felhő száll fel a dörzsölés nyomán. A takarítást követő 50% vízcsere és pár perc szűrő-működés után eltűnik a zavarosság. A kő víz alatt picit világosabb mint gondoltam, de a későbbi képeken ezt látni fogjátok. Ez esetleg akkor lehet hátrány, ha pl. a barna és zöld alga "antikolja". De ugyanez minden más kőre (pl. a savazás nélküli Seiryu kőre is) érvényes. Egyelőre nem látok tehát komoly gondot a kő használatakor. További tesztelések következnek (majd indítok neki naplók topic-ot később)...

A "sziklás magas hegység" feeling elképesztően jól reprodukálható a Hanko kővel... A színe és a formája egyaránt ideális erre. A repedésekbe a mohát kitűnően be lehet tűzködni.
 
Back
Oldal tetejére