• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TerraPlaza Gigantea - Budapest - 2012. Június 2-3

Én is gratulálok a megjelenéshez, azt hiszem túlszárnyalt mindenkit a környéken:!: :) Köszönöm a hasznos tanácsokat :)
Egyébként bubik nem voltak :silent: (De arra ott vannak a nagynyomású rendszerek, meg az ütősebb lámpák.)
 
frolikjani said:
"felidegesítettem magam a látottakon"
Mi volt az ? :shock:
Kicsit csalódás volt az egész. A reklámok alapján és a nagy beharangozás után többet/jobbat vártam. Nyilván nagyon nehéz a kereskedőknek, mert szűk a piac, mi (vásárlók) sem vagyunk annyira eleresztve költőpénzzel, de akkorish. Kövessük a külföldi példát. Legyen két évente, de minőség, különlegesség, emlék. Legyen 2-3x annyi a belépő, etc. Lehet összefogás kérdése lenne az egész, netán szemléletváltásé. Kíváncsi vagyok, lesz-e hivatalos információ az esemény sikerességéről és a jövőbeni célokról.

Tényleg minden tisztelet a GA srácoknak, mert - elnézve a standot - erőn felül teljesítettek, olyan dolgot csináltak, ami nem kismiska, amihez tényleg az kell, hogy szívvel és lélekkel odategyék magukat. Nem is volt jellemző rájuk, hogy a pult mögött búslakodva ültek volna, svenkelve az előttük elsétálókat.
 
hszilvia said:
A standon volt egy akvárium, aminél ez a szett be volt üzemelve? Azt nem is figyeltem. A két "nagy" akvárium lekötötte a figyelmemet :)
Ha mondtad volna ott, akkor a workshop után visszanézek a standra, de sajna sietnem kellett, mert nagy volt a csúszás :(
Ja, volt. Csak egy nanó, de volt. Teljesen kiestem a ritmusból. Az már csak hab volt a tortán, hogy valaki egyszerűen odalépett a pulthoz és gondolt egyet, kibontotta az egyik Tropcia CO2 szettet. :D Ejj, mit evett a tag reggelire? - gondoltam magamban. Előfordul az ilyen, biztosan elkapta a hév a sok csodaszép dolog láttán. Aztán pár perccel később majdnem felborított az egyik garnis akvárium előtt. :D Kész.
 
Köszönjük mindenkinek aki ellátogatott hozzánk a mai napon. Nagyon sok fórumos és fórumon kívüli baráttal ismerőssel sikerült összefutni, vagy egy kacsintás erejéig összenézni. Én a délelőtti boltozás után estem be és délután még egy worksop is volt ezért nem tudtam körbenézni, de a helyszín szerintem sokkal jobb mint a korábbi.

Lehet a kiállítók nem hozzák azt amit a Terrán megszotunk, ezügyben nem tudok nyilatkozni, mert nincs rálátásom, de az hogy a helyszínen több más rendezvény is volt, ami behúzta az embereket szerintem nagyon jó volt.

És hát a nyár..... mindig arról álmodunk téli időszakban, hogy miért nem jobb időben rendezik az ilyen kiállításokat. Azt tudni kell, hogy az akvarisztika alszik a következő 3 hónapban. Valakinél ez a tavaszi téli álom már korábban is elkezdődött. A legtöbb cég takarékra kapcsol, visszafogják a beruházásokat és megpróbálják átvészelni a hobbinak egyáltalán nem kedvező nyaralós-szabadságos időket. Viszont a másik oldalon baromi jó érzés volt hogy keresztülsétálva a Millenárison mentek a sörözések stb. Igazi fieszta hangulat volt mikor eljöttünk 6-kor. Mindezt bermudában, pólóban átélni nagyon frankó érzés volt. És ha már ott volt az a sok ember a szabadban pont nekik kell, hogy megmutassa az ember milyen az akvarisztika szép oldala.

Lehet ez inkább befektetés és nem bevétel, de tovább bővíti az érdeklődők körét. Csináltam pár fotót ma és Dani is csattitgatott. Pár perc és fellövöm, hátha kcisit kedvet csinálunk azoknak akik még nem voltak kint.
 
viktorlantos said:
Viszont a másik oldalon baromi jó érzés volt hogy keresztülsétálva a Millenárison mentek a sörözések stb.

:lol: :lol: Ugye Andris, nem kellett volna innod, tudtam hogy meg lesz említve :twisted: :D

viktorlantos said:
Lehet ez inkább befektetés és nem bevétel, de tovább bővíti az érdeklődők körét. Csináltam pár fotót ma és Dani is csattitgatott. Pár perc és fellövöm, hátha kcisit kedvet csinálunk azoknak akik még nem voltak kint.

Ne ezt már nem várom meg, mindjárt elalszom, holnap találkozunk. Van olyan aki mindkét nap megy/ment/ ki?
 
Egy-két hangulat fotó a mai napról, kicsit GA szemszögből ;)

Egy kis Monster reklám, remélem felfedez minket az energiaital gyártó cég pfff


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr

Dani.... vigyázz az üvegek! :p ;)


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr

Az ember aki megálmodta a mini galériát.... és meg is csinálta ;) :clap: :thumbup:


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr

A nap képe.... Samu és az ő zsákmánya ;)


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr

Tibcsi Tibcsi....


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr

Wabi San... Andris


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr


TerraPlaza Gigantea by viktorlantos, on Flickr
 
Nagyon jó fotók, a stand pedig az elvárt szintet is megugrotta! ;)
Dani, ezzel a képpel majd ne próbálj csajozni, ha megkéred Viket, csinál rólad pár előnyösebbet is, vagy photoshop.. :D :lol: :mrgreen:
A kis Néder mint az apja, benne van a gengsztervér.. :D :lol: gondolom imádja a májas pizzát :lolno: :lolno:
A stand-megálmodó menyaszonya is odatette magát! ;) :thumbup:
Tibi úgy látom az enyveskezűeket próbálta eltántorítani.. :thumbup:
Gratula srácok! :clap: :thumbup:
 
Jah és talán még elfelejtettem, de köszi mindenkinek aki részt vett és segített bármilyen szinten összerakni a standot. Nagy meló volt és nélkületek nem ment volna. :clap: :thumbup:
 
Nagy köszönet Nektek is és mindenkinek aki a GA standot megálmodta, megépítette és üzemeltette :)

Gondolom nem vagyok egyedül azzal, hogy csak miattatok mentem ki! :) :thumbup:
 
Hogy a fenébe tudtátok azokat a 3mázsás köves akikat kivinni? :shock:
..és még a tetejébe kis emelvényen vannak...
Szédületesen jó a stand!
 
GA csapatnak le a kalappal (szokásos) a szuper megjelenésért! Én is kicsit csalódott vagyok, mert az összes többi akvarista résztvevő börze hangulatot árasztott.

Szerintem a fő probléma az ilyen rendezvényekkel, hogy nem tudjuk eldönteni, hogy szakkiállítás vagy börze legyen (erről már talán volt korábban szó vagy itt vagy az akvaristán).

A kettő közötti fő különbséget ott fognám meg, hogy 1. a börzére azért megyek ki, én mint látogató és a kiállító kereskedő, hogy eladjon 2. a szakkiállításra azért megyek ki, hogy lássak számomra újdonságokat, felhívják a figyelmemet egyéb területekre, stb, a kereskedő pedig "szakterületet/technológiát" próbál eladni és nem terméket.

Ami miatt a GA nagyon ütős (szerintem) egy ilyen rendezvényen, hogy nemcsak hajlandóak szép normális standot összerakni, de ezt teszik úgy, hogy maximálisan a növényes akvarisztika iránti figyelmet keltsék fel. Nem arról van szó, hogy "öcsém, vegyé egy optivájt akváriumot széndioxiddal itt és most". Megmutatják, hogy mi az, elmagyarázzák hogyan működik... Később pedig esetleg az emberünk megjelenik Törökbálinton további csevejre!

Én nagyon hiányoltam a sügereseket, tengeriseket (egy cég volt, de csak mintha akváriumokat raktak volna ki) és a diszkoszosokat. Nyugodtan kijelenthető, hogy csak és kizárólag a növényes akvarisztika volt megfelelően képviselve és ez szomorú.

Egy pozitívumot viszont találtam, amikor az egyik standnál volt egy leírás és beszélgetni is lehetett róla:

"Xaxim"

Valami új-zélandi természetes anyag, amiben rengeteg fajta spóra van, ami megfelelő kezelés után kizüldül... gondolkodom egy kicsi paládiumban (kedvet kaptam a fórumtársaktól) és ahhoz jónak tűnik. Hallott valaki más is róla?Van tapasztalat vele?

(az ilyen "újdonságokból"is kellene több a fenti megjegyzés mellett, hogy megelégedéssel jöjjek el a kiállításról)

Összességében azért mindenképpen érdemes kilátogatni hátha úgy jártok, mint én: az asszony gekkót akar tartani... alig bírom lebeszélni, vesztésre állok, mert "én sem pofázok bele az akváriumodba, amivel állandóan szórakozol, meg baromságokat veszel hozzá"... meglátjuk! :p :p :p
 
Ahogy olvasgattam a korábbi hozzászólásokat az előző TerraPlazakról egyértelműen vágyat ébresztettetek bennem, hogy bizony ezt látni kell.
Ráadásul most minden eddiginél nagyobbnak és profibbnak indult a dolog. Sajnos ma kilátogatva a Plazara nem ezt tapasztaltam.
Lehet, hogy én túlságosan is a profi, nagyrészt külföldi kiállításokhoz vagyok szokva, de könyörgöm kedves gyártók, miért nem lehet egy picit belenyúlni a farzsebbe és kiállítani egyedül vagy a dealerekkel közösen. Nem is szaporítom tovább a szót, a lényeget már úgy is leírta előttem bitumen kolléga.

A GA csapat természetesen abszolút kilógott a tömegből. Le a kalappal :thumbup: Miattatok viszont megérte kimenni.

bitumennek üzenem, hogy én megúsztam egy húsevő virággal :lol: amit ráadásul az asszony fizettet magának :mrgreen:
 
Tegnap voltam a kiállításon, és nagy élmény volt nekem a GA stand! Most láttam először élőben igazi növényes akváriumokat és persze a csapatot, Attila, Viktor, Balázs, Andris, Tibi, Dani. Mást nem ismertem (még).
 
b2a4fda6-707f-e703.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szóval Bitumen-be kötött az asszony? ... :roll:

A xaxim-ra lenne egy DIY ötletem. Kókuszrost-lap átáztatva egy kis moha turmixszal. Mint a Green Graffiti.
Persze nem víz alá :).

Én is élveztem a Terrát, sokmindenkivel találkoztam akiket már elég rég láttam. Bizony, hiányoztatok :oops: .
EmZé, sajnos veletek szerettem volna kicsit többet trécselni, de lehet egyszer majd megszervezünk egy "meetinget", mert jövök neked még egy közgyűrűszettel amit ígértem.
 
Én meg majd holnap mesélek. Ma majdnem 9r-e értem haza, de sikerült elpakolni azt amit előtte 2 napig raktunk ki. :clap:
Pápá ;)
 
Lehet, hogy kilógok a sorból, de nekem tetszett az új TP felállás. Először nem az volt a feeling, mintha a 7-es buszon csúcsidőben akarnál eljutni hátulról a vezetőfülkéig - hanem néha még levegőt is kapott az ember.

Az akvarisztikai rész a GA kivételével tényleg elég lagymatag volt - halakat pár helyen, garnélát két helyen láttam, másféle rák viszont több helyen is volt. Tetszett, hogy végre más külföldi, profi növényeket árusító stand is volt (Anubiastól árultak), még ha messze nem is akkora elánnal és szép körítéssel, mint a GA. De legalább most már elvben két helyről is vehetek Jávai mohát... ;) A kiállított tengeri akvárium valami kiábrándító volt - nyilván ez ilyen utazós akvárium, legalábbis erősen remélem emiatt.

Sok érdekes előadás volt, ami vonzó lett volna ha több időm van. És persze börze doszt. A legtöbb standon messze nem voltak olyan akciók, mint egy éve - szóval lehet valami ebben a válság dologban...

Mindenesetre a fiam maradt volna még pár napot. ;)
 
Most ertem haza. Elkepeszto faradtsag, oriasi erofeszitesek, a bolt romokba, de egy erdekes es ujszeru esemenyen vagyunk tul. Tobbet most en sem tudok mondani, de orulok hogy sokmindenkivel talalkozhattam kint.

Hatalmas koszonet a segitoinknek legalabb 10-en voltak es nelkuluk sehol sem lettunk volna. Oriasi melo volt, de a sok ember akiket magneskent vonzott a stand orom volt nezni. Azt hiszem sikerult tobb ezer embernek megmutatni az akvarisztika szep oldalat ebben a ket napban es ez volt a celunk a megjelenessel. koszi Andris a wabi oruleteket pazar diszei voltak a standnak. Remek csapatmunka volt.

Es most beajulok az agyba ;)


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Back
Oldal tetejére