• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terra Plaza 2013.02.10.

Kedves Viktor!

Esetleg, ha kijöttök a rendezvényre, lehet majd venni nálatok a standon Ebi dama specialt? Egy zacsira feltétlenül vevő lennék.
Shirakura Ebi Dama Speciális Garnélatáp - 30g - Garnéla táp - Haltáp, garnéla táp - Kellékek Green Aqua

Aztán gondolom elcsábulok még pár előre be nem tervezett dologra, mint legutóbb.(y)
Például idáig hiába keresgéltem valami pofás kis faágat a nanoba.... Jó lenne az is!
Red Moor dekorációs fa Green Aqua

Meg kipróbálnám az új garnélás talajt...
UP Aqua Shrimp Sand - garnéla aljzat 2kg Green Aqua

Szóval: jöttök? hoztok?

Csilla
 
Sziasztok!

Nemrég kaptam az e-mailt miszerint a nagy érdeklődésre való tekintettel lesz egy áprilisban is!
Lassan át állnak a havi rendszerességre!

A.ttila
 
Sziasztok!

Nemrég kaptam az e-mailt miszerint a nagy érdeklődésre való tekintettel lesz egy áprilisban is!
Lassan át állnak a havi rendszerességre!

A.ttila

A kiállítók biztos örülnek neki, hisz' te is tudod milyen szervezést igényel és milyen macera ott lenni egy kiállításon. Évi 1 TerraPláza Gigantea lenne szerintem a jó. Ami ahogy tavaly 2 napos, nagy területen és sok szabad hellyel lenne, mint ahogy a németeknél ezt sikerült megoldani.
 
Sziasztok!

Nemrég kaptam az e-mailt miszerint a nagy érdeklődésre való tekintettel lesz egy áprilisban is!
Lassan át állnak a havi rendszerességre!

A.ttila

pfff kicsit túlzásnak érzem.... hogy ferkósan mondjam "nem kicsit, nagyon" :D

Sziasztok!

A Green Aqua csapata kint lesz a februári börzén?

Szia,

Hát ez jó kérdés. Az utolsó Terra után eldöntöttük, hogy az eddigi formában már nem leszünk kint. Túlságosan sűrűek a kiállítások, nem kiállítóbarát a rendezvény - rövid az idő kiállítani pakolni stb -, óriási logisztikai erőfeszítés - a börzéseknek természetesen nem. Az elmúlt pár évben a kiállítást látogatóknak már szinte mindent megmutattunk amit lehetett a témában. Az utolsó két kiállításon szerintem nemzetközi mércével is színvonalas standot sikerült kivinni, de a végén már kb 10-en dolgoztunk egy egy ilyen kiállításon. Ha ehhez hozzáveszem a költségeket és a hasznot, valamit a legalább 1 hétig tartó felfordulást a boltban, akkor talán jobban érzékelhető micsoda mizéria minden ilyen rendezvény.

Nem tudjuk, hogy milyen formában leszünk jelen még. Lehet csak kirakunk egy pultot vagy egy szép akit és pezsgős limuzinnal fuvaroztatjuk ki a boltba akinek van kedve..... még akkor is kevesebbe lenne a kör mint amennyit eddig fordítottunk rá....
 
Én eddig megfordultam pár tp-n de nekem a múltkori kicsit sok volt. Minimum másfél óra tömegközlekedés után 30 perc sorban állás és akkor láthatom a tömeget meg a GA egyébként fantasztikusan megkomponált standját. Tisztában vagyok vele,hogy mekkora szervezést igényel, de nekem nem éri meg sajnos, mivel az egyetlen kifizetődő dolog a GA felhozatala a rendezvényen. Kicsi, zsúfolt, fülledt hely, Daniéknak igazuk van kinőtte a TTK-t, szóval ezt szerintem most kihagyom. Amekkora peches vagyok, most lesz valami tuti-buli a srácok részéről... :D (pezsgős limó mmm)
 
Én eddig megfordultam pár tp-n de nekem a múltkori kicsit sok volt. Minimum másfél óra tömegközlekedés után 30 perc sorban állás és akkor láthatom a tömeget meg a GA egyébként fantasztikusan megkomponált standját. Tisztában vagyok vele,hogy mekkora szervezést igényel, de nekem nem éri meg sajnos, mivel az egyetlen kifizetődő dolog a GA felhozatala a rendezvényen. Kicsi, zsúfolt, fülledt hely, Daniéknak igazuk van kinőtte a TTK-t, szóval ezt szerintem most kihagyom. Amekkora peches vagyok, most lesz valami tuti-buli a srácok részéről... :D (pezsgős limó mmm)

Kezdjed a napod a GA-ban, aztán amikor fordul a limo, elrepít a tp-ra! Visszafelé is lesz pezsgő?:LOL:
 
Arra már gondolt az akvarisztikával foglalkozó cégek, tenyésztők, kereskedők, baráti társaságok népes tábora, hogy egy teljesen más rendezvényt szervezzen csak ennek a hobbinak, ahol minden az akvarisztikáról szólhatna, kényelmes térben természetesen?
 
Arra már gondolt az akvarisztikával foglalkozó cégek, tenyésztők, kereskedők, baráti társaságok népes tábora, hogy egy teljesen más rendezvényt szervezzen csak ennek a hobbinak, ahol minden az akvarisztikáról szólhatna, kényelmes térben természetesen?

Gondolni gondolt :) De ez egy túl nagy falatnak bizonyul sajnos.
 
Ha nem vagyok indiszkrét, mi teszi nagy falattá?

Nincsenek nagy gyártók az országban. A legtöbb termék import. A helyi márkaképviseletek ha úgy éreznék vagy elég nagy lenne a piac még felvállalhatnának egy-egy kiállítást, de itt milliós megjelenési költségekről beszélünk. Ezt kb a legnagyobb 5-6 márkaforgalmazó tudná megugorni.
Ez a kiállítói oldala. Bevételt realizálni egy ilyen kiállításon nehéz. Mivel nem börze évek kellenének rá, hogy az emberekben tudatosodjon, hogy mondjuk kevezményes áron minden ősszel itt meg tudnának venni jó technikákat stb.
Látogatói oldalon el kell tudni fogadtatni, hogy ez inkább kiállítás itt nem lesz halacsak 50 forintért...
Szervezői oldalon meg kellene tudni tölteni mondjuk egy BNV pavilont, Kongresszusi Központot, Pecsa, Népstadion stb helyet, hogy elég vonzzó legyen.

Szóval túl sok dolognak kellene összejönni és sokmindenkinek kellene egyszerre egy irányba gondolkodni. Ha most megkérdeznél egy akvarisztikai céget egyből mondaná, hogy válság van stb nem leszünk ott. Az a biztosra menő 5-10 cég pedig akármennyire is nagy nem jelentene igazi durranást a legtöbb látogatónak. Ők önmagukban nem tudnák megfizetni egy csarnok bérleti helyét.
 
Most lehet ki fogsz nevetni, de nekem eszembe jutott már akvaristák éjszakája is:) Amikor pl. a boltok hasonlóan a színházakhoz és a múzeumokhoz speciális kínálattal hosszabb nyitvatartással várnák a kedves érdeklődőket. Egy ilyen megszervezhető lehetne pl. Budapesten és környékén. Amikor el lehetne menni több boltba több dolgot megnézni és kipróbálni és persze vásárolni. Ez könnyebben kivitelezhető és sokkal kevesebb költséget jelent a benne résztvevő cégeknek.
 
Sziasztok!

Arra már gondolt az akvarisztikával foglalkozó cégek, tenyésztők, kereskedők, baráti társaságok népes tábora, hogy egy teljesen más rendezvényt szervezzen csak ennek a hobbinak, ahol minden az akvarisztikáról szólhatna, kényelmes térben természetesen?

Pasaréti Gyula hosszú ideig munkálkodott ezen több-kevesebb sikerrel (de sok munkával)!
Amiért felhagyott vele:
Iszonyat meló (több nap, akár hét ha akvárium berendezéssel is akarja valaki társítani) és kikoptak mellőle a segítők!
Művelődési házak ingyen kiadnak rá helyiséget ha ők szedik a belépőre a pénzt (de persze a bevételből nem akarnak osztozni), maximum két napra oda és el pakolással!
Ha más helyen szeretné megcsinálni, az meg nagyon költségigényes, ami nem biztos hogy megtérül!
Ma igen kevesen áldoznak időt és pénzt a hobbira azok közül akik ebből élnek (tisztelet a kivételnek), vagyis nincs jelentkező egy ilyen rendezvény szponzorálására!

A terraristáknak (hüllők, pókok, kétéltűek, csigák, stb...) nagyobb a tábora, így egy közös rendezvényen jobb eséllyel lehet biztosra menni!
Az akvarisztika az elmúlt húsz évben egyébként is erősen hanyatló fázisba került.
Gyula szerint: "Manapság annyi más kényelmesebb függőséget lehet találni, hogy sokan ezért nem állnak neki akváriummal bíbelődni!"

Kárpáthegyi Petit kéne nyaggatni valami nagyobb térben történő megvalósításra (pl: BNV területén), de nem látunk annyira bele hogy ez mennyire megvalósítható a mi kis hazánkba (direkt kis betűvel)!

A.ttila
 
Érdekes kérdés ez a hanyatlás. Ma divatos mindenre ráaggatni ezt. Ezt a "félelmetes árnyékot" át kellene tudni lépnünk. Ezt a hobbit egyébként kevesen ismerik és sokan azért hagyják abba, mert nincs információjuk arról, hogyan és mit kell csinálni az akváriummal. Rengeteg bolt saját maga alatt vágja a fát, hogy más értelemben "ügyfél centrikus". Nekem több ismerősöm jön és kérdezi, hogy hogyan takarítod az akváriumot, meg ügye nagy munka. Voltak nálunk este szilveszterkor és kérdezték, hogy ugye nincs hal az akváriumban azért ilyen tiszta. Mondtam is, hogy de vannak, csak éppen pihennek. Mikor most volt itt valaki és nézte az egy hónapja újra indított akváriumot, kérdezte, hogy mitől ilyen tiszta. Mondom neki, nem attól, hogy takarítom. Egy ismerősöm nagy kedvet is kapott hozzá, hogy ilyen neki is kellene otthonra, mert már évek óta tervezi, de még nem jutott el odáig, hogy meg is valósítsa. Amikor röviden tömören összefoglaltam, hogy azért ehhez előtte érdemes sokmindent megtanulni, akkor csak kamillázgatott, hogy ő nem is gondolta, hogy ennyire összetett dolog ez.

Ezzel azt akarom mondani, hogy a hobbi is olyan mint a vallás, terjeszteni kell, de nem mindegy hogyan. Egy jó impresszió nagyon sokat számít. A legtöbb embernek, akinek volt akváriuma az elmúlt tíz évben, azért hagyta abba, mert megunta az algák elleni harcot vagy a halak pusztulását. Ez mind megtanulható dolog.

Lehetne népszerűbb na, ezt akarom mondani.
 
Állítólag, egy-egy sportágban az olimpia vagy egy VB után megugrik az adott sport iránt érdeklődők száma. Látják, megtetszik, megszeretik, kipróbálják. Persze nem lesz mindből élsportoló, de ha ezerből egy, már megérte.

Talán így működik ez más területeken is. Minél többen találkoznak az akvarisztikával, annál többen szeretnek bele, próbálják ki életükben először, vagy gyerekkoruk óta újból.
Ehhez talán nem is szükséges egyből egy stadion méretű rendezvény.

otru szaktárs mesélte, hogy Hamburgban - ha jól emlékszem - egy kis étterem nagyságú helyen hoztak létre lelkes akvaristák két tucat akváriumot, ahol bemutatták a büszkeségeiket. Nem kell vásárolni, csak megnézni, érdeklődni, elcsábulni.
Szerintem minél többször, minél több helyszínen, minél szélesebb skálán találkozik az átlagember az élet ezen cikkelyével, annál nagyobb eséllyel csatlakozik.

Az viszont tagadhatatlan, hogy ehhez emberfeletti energia, kitartás és lelkesedés, megszállottság szükséges, de itt a fórumon nagyjából a tagok kétharmada pont ez a kategória!
Családi hétvége valahol, pár halas, növényes, garnélás nanoval kedvcsinálónak. Havonta egyszer valahol, minél több gyerekkel és fiatallal, akik még lelkesek, meg tudják forgatni a világot!
Pl. csere-bere börze, ahol nem a pénz számítana, hanem mindenki vihet magával pár megunt cuccot, fölös növényt, dekort, bármit és elboltolja mással, akinek pont ez kell, és van valamije, ami épp a másiknak hiányzik.

Ezek csak kósza ötletek, de talán kisülhet belőle valami.

Emlékszem, a másik( halas )fórumon anno indult egy hetente jelentkező akvarista jellegű feladvány - valamelyik fórumtag ötlete alapján -, amire egy hétig jöttek a válaszok, és végül pár szponzor vagy tagtárs által felajánlott nyereményeket sorsoltak ki a jól válaszolók között. A játék volt a lényeg, ami hihetetlen mennyiségű embert mozgatott meg, kár hogy vége szakadt, miután az ötletgazda felhagyott az akvarisztikával.

Lásd a fényképes blogot: feltesz valaki egy klassz képet, és utána özönlenek a jobbnál jobb fotók, ami öröm a készítőnek, mert megmutathatja magát, és öröm a tagoknak, mert olyan csodákat láthatnak, amivel sosem találkozhatnának.

Tehát, csak kell egy jó ötlet, egy remek, elszánt csapat és a remény, hogy bármire képesek lehetünk, ha igazán akarjuk!
 
Érdekes kérdés ez a hanyatlás. Ma divatos mindenre ráaggatni ezt. Ezt a "félelmetes árnyékot" át kellene tudni lépnünk. Ezt a hobbit egyébként kevesen ismerik és sokan azért hagyják abba, mert nincs információjuk arról, hogyan és mit kell csinálni az akváriummal. Rengeteg bolt saját maga alatt vágja a fát, hogy más értelemben "ügyfél centrikus". Nekem több ismerősöm jön és kérdezi, hogy hogyan takarítod az akváriumot, meg ügye nagy munka. Voltak nálunk este szilveszterkor és kérdezték, hogy ugye nincs hal az akváriumban azért ilyen tiszta. Mondtam is, hogy de vannak, csak éppen pihennek. Mikor most volt itt valaki és nézte az egy hónapja újra indított akváriumot, kérdezte, hogy mitől ilyen tiszta. Mondom neki, nem attól, hogy takarítom. Egy ismerősöm nagy kedvet is kapott hozzá, hogy ilyen neki is kellene otthonra, mert már évek óta tervezi, de még nem jutott el odáig, hogy meg is valósítsa. Amikor röviden tömören összefoglaltam, hogy azért ehhez előtte érdemes sokmindent megtanulni, akkor csak kamillázgatott, hogy ő nem is gondolta, hogy ennyire összetett dolog ez.

Ezzel azt akarom mondani, hogy a hobbi is olyan mint a vallás, terjeszteni kell, de nem mindegy hogyan. Egy jó impresszió nagyon sokat számít. A legtöbb embernek, akinek volt akváriuma az elmúlt tíz évben, azért hagyta abba, mert megunta az algák elleni harcot vagy a halak pusztulását. Ez mind megtanulható dolog.

Lehetne népszerűbb na, ezt akarom mondani.

Mielőtt túlságosan negatív lenne a téma, azért azt hozzá kell tennem, hogy a növényezés évről évre népszerűbb. Az akvarisztika épp megreformálás alatt van idehaza is. Ennek a fórum csak egy nagyon kis szelete. A saját statisztikáinkon is azt látjuk, hogy egyre szélesebb kört sikerül megszólítani. Szóval ezen a területen nincs gond.

Csak a megfelelő kiállítások hiányoznak. Hogy ez miért van azt részben fent leírtam. De ha egy pillanatra elgondolkodunk azon, hogy a legtöbb boltban egy épkézláb akvárium sincs, nem csodálkozom rajta, hogy nincs mit kiállítani. Minden területen kellene tenni az ügy érdekében. Ez nem egy maroknyi lelkes ember feladata, hanem totális szemléletváltás a szereplőknél.

Lehet idén csak úgy kimegyünk és egyszer mi is körbesétálunk minden tehertől mentesen :)
A börze szerintem most is jó lesz, de millió ember lesz megint. Tömeg, hering effekt. Szal ezt már ezerszer láttuk. De legalább van egy rendezvény ami megpróbál valamit tenni az ügy érdekében.
 
Már kezd körvonalazódni a kereskedők és tenyésztők listája, akik ott lesznek.

Kereskedők listája | TerraPlaza Budapest

GA nélkül nem lesz az igazi!

Na jó ha pezsgős autó nincs, hogy fenntartsuk az érdeklődést és a stílust lehet csak kimegyünk csajokkal. Ők lesznek a testőreink :D

A kiállítás jó lesz így is úgy is. Tömeg lesz meg hideg, de ez mindig így van. Szerintem attól függetlenül, hogy nem leszünk kint nem érdemes kihagyni.
Lehet kimegyünk és egy jót kávézunk, dumcsizunk azzal aki kijön.
 
Sziasztok! Szegedről nagyon fölösleges volt, femenni! Nagyon szűk folyósokon vergődtek a népek! Szerintem akvarista szemmel nagyon nulla volt az egész!
 
Back
Oldal tetejére