• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terminalia catappa - Indiai mandulafa

Felhozom.

Ha sikerül csíráztatnom, szerintetek a kis fácska túlélné, hogy nyáron/tavasszal/ősszel dézsában lenne a szabadban, télen pedig a sötét garázsban, a leanderek mellett teleltetném?
az első három évszakra a válasz igen (bár gondolom nem ez volt a kérdés lényege), az utolsónál vannak kétségeim. Mennyire van sötét arrafele?
Nálam bent van a szobában télen az orchideák mellett, közvetlenül az ablakban és fordul is a fény felé, úgyhogy nem tudom hogy reagálna a fénymegvonásra.
 
Mire jó ez a fa?
A levelét szárítva be szokták dobni a vízbe. Csökkenti a ph-t, sötétíti a vizet, csökkenti az algásodást, nálam megszűntette a gombásodást. Sok garnéla fajnak, halnak tetszik és jótékony hatásai vannak rájuk.
 
...
Nálam bent van a szobában télen az orchideák mellett, közvetlenül az ablakban és fordul is a fény felé, úgyhogy nem tudom hogy reagálna a fénymegvonásra.

Hm... Az a baj hogy nálunk a lakás sem túl napfényes, de ha már nagyobb lenne a növény, tuti nem tudom padlón olyan helyre rakni ahol télen sok fény éri. :( Ablakban még csak-csak.
 
Back
Oldal tetejére