• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Termeszvár

Szerintem 2 dologban tér el elképesztően az eredetitől és emaitt nem működik, hogy azt képzeljük oda amit látni szeretnél:

1, az eredeti termeszvár (vagy akármi) részletgazdag, gondolok itt arra, hogy a merevítőrudak, nem egy oszlop, hanem sok vékony csík is fut vele. Úgymond erezete van, persze nem, de nincs jobb szavam rá.
2, a felső lapok nem lehetnek feketék. Azokat is színre kellene fújnod vagy szórnod.

Szerintem meg lehet csinálni, rengeteg szöszölős idővel. S a kudarc még mindig akkor is ott lehet. S nem biztos, hogy megéri a látvány. Növényeket semmiképpen nem tehetsz a tetejére, mert az szerintem nem illik bele.

Én mást tudnék elképzelni ugyanezzel a koncepcióval.
Magas növénydzsungel előtt ez a termesz szikla (növény nélkül) nagyot ütne. Teljesen egyedi és sosem látott élmény. Mint ha az erdőben találnád.
A kontraszt a zöld növény és a fehér termeszvár előtte hatalmas lehet. Én betonból/cementből önteném ki, mivel csináltam már ilyet, fehér cementet kapni minden szerszámáruházban. S az már eleve hófehér.
 
Nem akarok beleokoskodni a dologba de szerintem ezt esetleg úgy lehetne kivitelezni hogy fogsz egy deszkát vagy lécet és kifurkálod jó sűrűn, a lyukakon különböző méretű zsinórokat, madzagokat átfűzöl és műgyantába mártod és föllógatod, hogy ne legyenek egyenesek száradás közben lehetne egy ventillátorral mozgatni, száradás után meg akkorára vágod amekkorára szeretnéd. Kicsit húzós a dolog mivel a műgyanta nem épp egy olcsó lötty...de talán még így állna legközelebb az eredeti fotóhoz.
 
Szerintem egy nagy Giccs lett az egész ezt jól megszivtam de hát ilyen is van egyszer hopp máskor kopp:)
Sajnos egyet kell hogy értsek Veled: kb mint egy szocreál virágtartó:(
Ha ezt a purhabos valamit nekiállnál bazisok idő ráfordítással valami hasonlóra farigcsálni, mint a képen a termeszvár, aztán lekennéd valamivel, amitől szürke lesz, vagy epoxi gyantával és még mielőtt megszárad jó alaposan megszórod marosi homokkal, talán közelebb lenne... ...talán...
Ugyanakkor még akkor is ott lenne a lehetősége, hogy úgy jársz, mint @_Bonó_ kollega, aki rengeteg órai munkával épített valamit, ami aztán mégsem az lett, amit szeretett volna.
Arra azért mégiscsak kíváncsi lennék, hogy a részletgazdagság, vagy a függőleges scape volt-e inkább a motiváló?
Ha az utóbbi, akkor mutatok egy könnyebben kivitelezhető ötletet:
DSCF5795.jpg
(Meteóráknál lőttem 2008-ban)
Mondjuk egy ilyesmihez sem egyszerű követ találni, de talán kivitelezhetőbb, mint a nagyon aprólékos eredeti elképzelés.
 
Köszönöm néktek a biztatást és a segítséget de hozzá fogtam vagyis átalakitom a King kongot és most minden szabadidőmet ez veszi el
 
Ez tök jó lett, csak nem tudom hogy mire. :) A Telefonban titkolóztál, és vártam a nagy katarzist, hogy mi is az az anyag amiből építetted, és most olvasom hogy purhab. Dehát azt régóta ismerik és sokan használják scape építésre, pl. ebbe is sok purhab került:
0002_pc.jpg
 
Utoljára módosított:
Esetleg lávakő zúzalékból próbáld meg összeragasztani pl hőre lágyuló ragasztóval. ;)
 
Ezt a purhabot ennek ellenére el tudtam volna képzelni, de amit faragni kellett volna (dremel), hogy természetesnek nézzen ki az valószínűleg kitesz néhány akvárium berendezést (időben)

Ha nem találsz ilyen hasonló dekort, akkor jegelni kell az ötletet későbbre. Lesz még rá lehetőség, hogy megépítsd a Mad Max forgatási helyszíneit :)
 
Na itt is volnék mindenki mondja el a véleményét aki akarja(y) mindent elfogadok hogy mesterkélt nem jó ilyenek.
Tehát purhabot használtam az oszlopokhoz azokat méretre vágtam be kentem az egész felületét ragasztóval és beszórtam dekor homokkal hamar megszáradt.a purhabot és a kis lapköveket szilóval ragasztottam össze.Végülis az elkébzelésem össze jött de szerintem nem lett az igazi:(hát egy próbát megért nagyon el vagyok keseredve:banghead:
View attachment 42277 View attachment 42278
Szia Béla
A purhab helyett palakővel lehetne esetleg az oszlopokat megformálni.
Bocsi egy kicsit elkéstem ezzel..
 
Én hasonló szerkezetet csináltam anno művész suliban. Kell hozzá rengeteg drót. Vastagabb drótokból csinálsz pár karikát a talapzatnak, majd elindítod őket felfelé, és így folytatod amíg meg van a teherhordó elem. (torony) majd ezt burkolod, csavarod, stb be gipszes gézzel, illetve raksz be véknyabb drótokat meg akármit, amivel részletgazdagabbá teheted. Ezután mártogatni kellene több alkalmommal híg gipszbe, majd faragás, alakítás stb. Utána festés, lakkozás stb.. Én szobrokat csináltam így, nem tudom mennyire lenne működőképes akvában, de hátha segítettem vele, ha esetleg később futnál vele még egy kőrt.
 
Ez tök jó lett, csak nem tudom hogy mire. :) A Telefonban titkolóztál, és vártam a nagy katarzist, hogy mi is az az anyag amiből építetted, és most olvasom hogy purhab. Dehát azt régóta ismerik és sokan használják scape építésre, pl. ebbe is sok purhab került:
View attachment 42539
Ez, ha jól látom, fa körszeletekre épült, lehet, hogy ez a berendezés volt az idei "lebegő fás" akváriumok őse.:)
IMG_0591.JPG
 
Ez, ha jól látom, fa körszeletekre épült, lehet, hogy ez a berendezés volt az idei "lebegő fás" akváriumok őse.:)
View attachment 42566
Igen arra épült, és az oldalsó fás részt purhab segítségével csinlálta, ezen a képen látszik:
6632173874397240594.jpg
A purhabba nyomkodta bele az oldalsó ágakat, és a köveket is, az alábbi képen jobb hátul látni.
6631970464746105461.jpg
Még ezen a képen is látszik a purhab néhány helyen, de szépen eltűntette...
 
Igen arra épült, és az oldalsó fás részt purhab segítségével csinlálta, ezen a képen látszik:
View attachment 42567
A purhabba nyomkodta bele az oldalsó ágakat, és a köveket is, az alábbi képen jobb hátul látni.
View attachment 42568
Még ezen a képen is látszik a purhab néhány helyen, de szépen eltűntette...
Ez tényleg jó ötlet, ezzel ragasztani, rögzíteni ill. kitölteni lyukakat. Szegény Béla, ez most már egy építős topik lett.:)
Akkor viszont: lehetne még vizes agyagból csepegtetni oszlopokat, mint a gyerekek szoktak a tengerparton, majd utána kiégetni azokat.:)
 
Ez tényleg jó ötlet, ezzel ragasztani, rögzíteni ill. kitölteni lyukakat. Szegény Béla, ez most már egy építős topik lett.:)
Akkor viszont: lehetne még vizes agyagból csepegtetni oszlopokat, mint a gyerekek szoktak a tengerparton, majd utána kiégetni azokat.:)
Vagy olvadt viasz csepegtetésével is talán el lehetne érni hasonló formavilágot. Aztán azt meg bevonni kőporral vagy hasonló anyaggal.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére