• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Természetes napfény

Duffy

Kertész tanonc
Sziasztok!
Remélem hogy nem egy olyan témát nyitok ami már fut valahol, csak én nem találtam rá. Ha így lenne akkor a moderátorokat kérném hogy helyezzék át.
A problémám a következő: megtaláltam a lakásban az ideális helyét az akváriumnak, messze az ablakoktól, tudva azt hogy a napfény nem tesz "jót" az alga háborúnak. Szóval már majdnem be is üzemeltem amikor is tegnap délután (sajnos aki dolgozik az ritkán van otthon 3-5 között) azt vettem észre, hogy bizony az őszi nap két órán keresztül simán besüt az akváriumra. Kb. 3-4 mre van akvárium az ablaktól.
Nem kell aggódnom e miatt? Keresek új helyet az akváriumnak?
Sajnos az ablakot nem tudom semmivel sem árnyékolni. :(
Köszönöm segítségetek,
Tibor
 
Sziasztok!
Remélem hogy nem egy olyan témát nyitok ami már fut valahol, csak én nem találtam rá. Ha így lenne akkor a moderátorokat kérném hogy helyezzék át.
A problémám a következő: megtaláltam a lakásban az ideális helyét az akváriumnak, messze az ablakoktól, tudva azt hogy a napfény nem tesz "jót" az alga háborúnak. Szóval már majdnem be is üzemeltem amikor is tegnap délután (sajnos aki dolgozik az ritkán van otthon 3-5 között) azt vettem észre, hogy bizony az őszi nap két órán keresztül simán besüt az akváriumra. Kb. 3-4 mre van akvárium az ablaktól.
Nem kell aggódnom e miatt? Keresek új helyet az akváriumnak?
Sajnos az ablakot nem tudom semmivel sem árnyékolni. :(
Köszönöm segítségetek,
Tibor

Ha nem tudod megoldani, akkor valamennyire állandó probléma lesz. Most ősszel és majd nyáron is. Most rövidebb később hosszabb időtartamban.
Egészen biztos, hogy algásodni fogsz, ha a fény eléri az akváriumot.

Én is ezzel küzdök otthon. Pedig nekem kb 6 méterre van az ablaktól.

Ha tudsz mindenképp árnyékolj. Ha nem akkor kell egy jobb hely az akváriumnak.
 
Köszönöm válaszod! :)
Hát árnyékolni max. egy belső reluxával tudok, de azt még otthon meg kell" beszélnem"! :)
Szerintem csak ősztől lesz gond amikor a nap laposabb szögben süt.
Csak azt a részét érinti ilyenkor az algásodás amire rásüt nap?
Te hogyan véded ki ezt a problémát?
Köszi.
 
Csak azt a részét érinti ilyenkor az algásodás amire rásüt nap?
Te hogyan véded ki ezt a problémát?

Ha rásüt a nap, bezöldül a vized. Jön a BGA alga az extrém fény miatt. Ha nincs tartalék a rendszeredben több lesz a fonal alga is.
Zöld pont is gyakoribb lesz.

Megtanultam együtt élni vele, de állandóan szívok én is. Van egy ablak amit nem tudok megfelelően árnyékolni. Rés van a pajzson :)
 
Ajaj! :)
Akkor megpróbálok valami újabb helyet találni neki, nehogy valami nagy pofonba szaladjak már itt az elején! :)
 
Erre egyébként van megoldás, de sajnos nem egyszerű/olcsó. Németeknél sok irodaépületen látni ilyet.
Kívülre szerelnek fel egy reluxát, amely alapesetben fel van húzva. Ha erősödik a fény, akkor először leengedi egy elektronika. Ez lehet időzített vagy fénymennyiség érzékelős is. Ha odatűz a nap, akkor pedig szögben elfordítja a lemezeket. Ahogy csökken a fény, az egész sztori fordítottja történik. Így csak annyi időre van árnyékolás, amennyire feltétlenül szükséges. Nyáron a klíma költségén ezzel nagyon sokat lehet spórolni. Kár, hogy nálunk ez nem túl elterjedt megoldás.
 
Hát igen, jó is lenne.
Már így is sok átalakítás kellett az akvárium miatt, szerintem egy intelligens ház modul még bele kell hogy férjen! :)
 
Én egy pokrócot csíptetek fel az akváriumra (ősszel és tavasszal éri közvetlen napfény). Este amikor hazaérek leveszem, reggel mikor elmegyek felteszem. Olcsó és tökéletesen működik. Ha meglesz az új opiwhite üveg, akkor meg szerintem a svéd bútorboltban kapható beltéri rolóját fogom alkalmazni.
 
Nálam is hasonló a gond, máshova kell raknom mert 2-3 naponta turkálok az aksiba hogy ne legyen alga az üvegen. HAC után költözik scak azt nem tudom hogy hova. :(
Jól válaszd meg a helyet.
 
Nálam is hasonló a gond, máshova kell raknom mert 2-3 naponta turkálok az aksiba hogy ne legyen alga az üvegen. HAC után költözik scak azt nem tudom hogy hova. :(
Jól válaszd meg a helyet.
Köszi, tegnap este már nézegettem, de sajnos nem tudok jobbat így majd meglátjuk mi lesz, remélem csak ősszel-tavasszal lesz ez és a pár óra nem lesz gázos. Persze a nap sem süt mindig! :)
 
Back
Oldal tetejére