• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Térérzet növelése

Ha már térérzet növelése téma....

Idén a bajnok Ngo Truong Thinh nem ért oda az IAPLC versenyre. Elsakkozta magát és lemaradt. Szerencsére megosztotta min dolgozott.
120x45x40! A fotó nem jó, de amit csinált az zseni. A hátsó dekorok mérete. A stemek bár két oldalról jönnek szuperül viszik hátra a szemet a fák alatt anélkül, hogy úgy éreznéd sok a stem növény.
Tökéletes példa a témához. Mindez csak 45cm-ben ami 43! :)

11728904_652258594873896_6938661628186847525_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Helló fiúk, helló lányok!

Szóval van ez az akváriumom (tekintsünk el a jobb hátsó sarok ürességétől és az ordenáré szűrőtől), amit valahogy nem érzek fotón olyan mélynek, mint amilyen mélységet valóban mutat és tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan növelhetném kicsit meg a térérzetet, hogy fotón is szembetűnő legyen.

alulról fotózz, ne szemből! ha a gép lejjebb van mint az akvárium középvonala és kicsit felfelé állítva csinálod a képet, sokkal mélyebbnek hat. persze perspektívát kell majd javítani utómunkában, hiszen ettől az akvárium oldalfalai felfelé "összefutnak" majd, amit egyenesbe kell hozni. nem tudom milyen géppel fotózol, de még többet segít, ha közelről, nagylátószögű objektívvel készül a kép
 
alulról fotózz, ne szemből! ha a gép lejjebb van mint az akvárium középvonala és kicsit felfelé állítva csinálod a képet, sokkal mélyebbnek hat. persze perspektívát kell majd javítani utómunkában, hiszen ettől az akvárium oldalfalai felfelé "összefutnak" majd, amit egyenesbe kell hozni. nem tudom milyen géppel fotózol, de még többet segít, ha közelről, nagylátószögű objektívvel készül a kép
Köszi a tippet, ezt fogom legközelebb kipróbálni. Egy sima régi vágású bridge gépem van, amin sajnos elég kevés a manuális beállítás. Nagyon ködös amúgy nekem, hogy ilyen géppel milyen "messziről" érdemes fényképezni az akváriumot, meg az utómunkát is gyakorolgatnom kell, már amire jpg esetén lehetőségem van.
 
Vagy itt van tavalyról ez az akvárium is térérzetben nagyon üt, a halakkal el van ugyan cseszve :facepalm:
Serkan ÇETİNKOL, Istanbul Ümraniye Türkiye

3200.jpg


3201.jpg

3202.jpg

A hátsó sziklás rész valami plakát, vagy tényleg van ott egy kőkupac?
 
A növények nem nagyon vannak toppon, de hardscape / térérzet témára szintén profi.

Jó a font üvegnél a fűpamacs ami magasabb a mögötte lévő HC gyepnél. A sziklák is szépen viszik hátra a szemet. Kár hogy a halakkal agyonvágta.

View attachment 455

Tényleg ügyes, de nekem egy kicsit alacsony a scape maga. Bár lehet amagasítással pont a térérzet veszne el :)
 
A növények nem nagyon vannak toppon, de hardscape / térérzet témára szintén profi.

Jó a font üvegnél a fűpamacs ami magasabb a mögötte lévő HC gyepnél. A sziklák is szépen viszik hátra a szemet. Kár hogy a halakkal agyonvágta.

View attachment 455
Szerintem ebbe nincs olyan hal, se garnéla, ami jól mutatna :) Talán némi bébi garnéla :)
 
Szerintem ebbe nincs olyan hal, se garnéla, ami jól mutatna :) Talán némi bébi garnéla :)

Azért egy gyémánt neon csapat (még nem teljesen kifejlett) jól mutatna. De egy Boraras Brigittae csapattal is meg lehetne bolondítani.

Lenne más is, de kb fele ekkora halakkal jól mutatna. Ezért is fura amikor ilyen böszmékkel agyonvágják az arányokat amire kényesen figyelt az építésnél.
 
Lencse korrekció nem tiltott. Más típusú torzítás igen.

Szín korrekció engedélyezett, de más jellegű pixel variálások nem.

Viktor, tudnál mutatni esetleg egy példát, hogy a lentről fotózást pontosan hogyan kell elképzelni? Mennyire lehet dönteni a gépet, hogy még korrigálható legyen, stb... Nem konkrét akvárium fotót kérek, hanem "werk" fotót, ha esetleg tudsz ilyen példát.
 
Én nem igazán szoktam dönteni a gépet, mert ritkán ad jó eredményt, az ilyen jellegű torzítás viszont tiltott.

Az viszont nem tiltott, hogy az állványon fel le bárhova mozgasd a masinát. Kevesen használják ki ezt a lehetőséget.

Ha valamit nagyobbnak akarsz láttatni, akkor engedd le az állványt az akvárium alsó üvegéig. És üvegre merőlegesen fotózz.
De ha nincs nagy szintkülönbség az ültetésben akkor egybeolvad majd a látvány.

Mostanság leggyakrabban alsó üvegről vagy középről fotózok. Objektívnél ritkábban használom a 20mm és alatti tartományt mert nagyon betorzítja a hátsó oldalt és betolja a hátsó növényeket középre.

werk fotóm nincs sajnos. leginkább azért mert 1 géppel fotózok.

itt nagyobbnak akartam éreztetni a sziklákat ezért leengedtem az állványt....

IAPLC 2015 - Diamond Valley by Viktor Lantos, on Flickr

itt szintén az volt a cél, hogy nagyobb hangsúlyt kapjon az első sziklasor és az út a sziklák mögött eltűnjön

Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

itt szintén majdnem gyep magasságban volt fotózva a fő sziklák kiemelése miatt

Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

itt be akartunk nézni mi újság a sziklák tetején ezért nem lehetett elulról fotózni. És össze is nyomta volna a vörös stem növényeket ha onnan készül. ezért középről fotóztuk

IAPLC 2015 - Contest Works by Viktor Lantos, on Flickr

alsó üvegről fotózva, hogy a bal oldali leejtőt mélységben távolabb érezd.

Backlight test by Viktor Lantos, on Flickr

alsó üvegről fotózva, hogy a sziklák méreteit jobban érezd.

Talachi team - The Rupture IAPLC 2014 rank 122 by Viktor Lantos, on Flickr
 
Én nem igazán szoktam dönteni a gépet, mert ritkán ad jó eredményt, az ilyen jellegű torzítás viszont tiltott.

Az viszont nem tiltott, hogy az állványon fel le bárhova mozgasd a masinát. Kevesen használják ki ezt a lehetőséget.

Ha valamit nagyobbnak akarsz láttatni, akkor engedd le az állványt az akvárium alsó üvegéig. És üvegre merőlegesen fotózz.
De ha nincs nagy szintkülönbség az ültetésben akkor egybeolvad majd a látvány.

Mostanság leggyakrabban alsó üvegről vagy középről fotózok. Objektívnél ritkábban használom a 20mm és alatti tartományt mert nagyon betorzítja a hátsó oldalt és betolja a hátsó növényeket középre.

werk fotóm nincs sajnos. leginkább azért mert 1 géppel fotózok.

itt nagyobbnak akartam éreztetni a sziklákat ezért leengedtem az állványt....

IAPLC 2015 - Diamond Valley by Viktor Lantos, on Flickr

itt szintén az volt a cél, hogy nagyobb hangsúlyt kapjon az első sziklasor és az út a sziklák mögött eltűnjön

Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

itt szintén majdnem gyep magasságban volt fotózva a fő sziklák kiemelése miatt

Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

itt be akartunk nézni mi újság a sziklák tetején ezért nem lehetett elulról fotózni. És össze is nyomta volna a vörös stem növényeket ha onnan készül. ezért középről fotóztuk

IAPLC 2015 - Contest Works by Viktor Lantos, on Flickr

alsó üvegről fotózva, hogy a bal oldali leejtőt mélységben távolabb érezd.

Backlight test by Viktor Lantos, on Flickr

alsó üvegről fotózva, hogy a sziklák méreteit jobban érezd.

Talachi team - The Rupture IAPLC 2014 rank 122 by Viktor Lantos, on Flickr
Köszi!!! :) Vasárnap előveszem az állványt és rápróbálok. Sajna a gépen sok mindent enm tudok állítani, de megpróbálom megtalálni a jó beállítást.
 
Én nem csak az üvegig szoktam leengedni a gépet, a mostani akit pl úgy fotózom, hogy leülök elé a földre és alulról felfelé nézve fotózok 17mm-en. Azt szoktam figyelni, hogy az akvárium két alsó sarka pont a képben legyen. Persze ehhez az is kell, hogy olyan legyen a scape, hogy megenged ennyi torzítást, ezt minden akváriumnál külön kell kikísérletezni.
 
Én nem csak az üvegig szoktam leengedni a gépet, a mostani akit pl úgy fotózom, hogy leülök elé a földre és alulról felfelé nézve fotózok 17mm-en. Azt szoktam figyelni, hogy az akvárium két alsó sarka pont a képben legyen. Persze ehhez az is kell, hogy olyan legyen a scape, hogy megenged ennyi torzítást, ezt minden akváriumnál külön kell kikísérletezni.
És ilyen esetben nem lesz brutál trapéz formája a képnek? Ezt hogyan korrigálod? Versenyeken nem jár ilyen módosításért kizárás?
Illetve ez a 17mm nem igazán tiszta. Olvastam róla, de mivel ilyet állítani nem tudok, nem tudom, hogy a gyakorlatban ez mit jelent. :p
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére