• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Teherbíró aljzatrács műanyagból

Cipo3

VIP kertész
Nagyon elszúrtam a layoutomat, mert azt hittem a hi-tech-ben mellőzik a hungarocell vagy egyéb talajmerevítő puposító használatát és csak teljesen természetes anyagok kerülnek bele. Eredmény az lett, hogy 15-25 cm magas amazónia lassan hónapról hónapra kezdett egyre laposabb lenni a tetejére tett kövek súlyától. Nem teljesen lapos, lépcsőzetes, csak nem annyira mint induláskor. Valamint algát se tudok tisztogatni a kövekről, mert amzónia tartja. Ami azt jelenti dörzsöléskor kimozdul.

Rengeteg layout építést végignéztem azóta és soknál észrevettem műanyag rács használatát. Amikről sajnos nem derült ki honnan valók. A legprofibbat sajnos meg sem találom csak ezeket. Kérdésem csak annyi, hogy ti miket használtok? Hol lehet ezeket beszerezni? Néha tudom egy egészen más terület rendszeresített eszköz tök olcsón megvehető és akvárium kompatibilis. Hungarocel most nem játszik, az mindenhol kapható, számomra nem elég merev.

17889-480-360.jpg
Aquarium-Fish-Tank-Bottom-Filter-Isolation-Net-Grid.jpg 13940473144_8c3935cf9d_b.jpg mRLWOiUBM1f5b4KNAQqZDlw.jpg
 
0,5x0,5 meteresben aruljak altalaban. az elsot fejjel lefele kell betenni es az arra erkezok mar beakadnak a fulecskekbe. Nyilvan vagni kell.
Színe fekete
Mérete 49,2 cm X 49,2 cm
Magas 3,9 cm + 2,5 cm rögzítőkarom
A sejtmérete 5,6 cm
Anyaga Uv álló (PP) műanyag
Anyag vastagság 4 mm
gyepracs.png
 
Utoljára módosított:
Én a hungarocell + könnyű lávakő + sziló kombóval mindent megtudok csinálni 42 centi magas akváriumban. Egyszerű vele építeni, biztonságos, nem drága és könnyen bontható.
 
Utoljára módosított:
Váóóó ez menő és fura egyszerre.

0,5x0,5 meteresben aruljak altalaban. az elsot fejjel lefele kell betenni es az arra erkezok mar beakadnak a fulecskekbe. Nyilvan vagni kell. Anyag vastagság 4 mm

Ilyen van otthon és ez képen nem látszik, de olyan mintha egy autogumit akarnál betenni. Robosztus, vastag finom szintlépésekre nem való. Láttam olyat ami 1-2 cm vastag. Ez viszont 4.
Azzal megoldod a 2-4-6-8 centis magasságemeléseket ezzel meg csak a 4-8-12cm-eseket. A rácsai hatalmasok 4-6 cm, néhány kisebb szikla elsüpped benne.
 
Én a hungarocell + könnyű lávakő + sziló kombóval mindent megtudok csinálni 42 centi magas akváriumban. Egyszerű vele építeni, biztonságos, nem drága és a könnyen bontható.
Odaragasztod a követ a hungarocelhez? Erre nem is gondoltam.
 
Hungarocellel azért csak mértékkel! Tavaly túl sokat használtam, és hiába voltak kövek rajta meg a táptalajon felül több mint 40 kiló aljazat, feltöltéskor mégis felemelkedett az egész.
 
Hungarocellel azért csak mértékkel! Tavaly túl sokat használtam, és hiába voltak kövek rajta meg a táptalajon felül több mint 40 kiló aljazat, feltöltéskor mégis felemelkedett az egész.
Le kell ragasztani.Én igazából úgy csináltam,hogy sehol ne érintkezzen az oldalsó üveggel,hogy a talajt lehessen rakni közé.Sima FBS ragasztó, és lépésálló kék polistirol. Nem full kockára kell ragasztani,csak annyira,hogy ne jöjjön fel.A szélén és átlósan egy kerszt.Persze ez függ a nagyságtól is.Így ha szétszedjük az akváriumot,fel lehest szedni.Persze ha valaki sajnálja összekenni az akvát,akkor más megoldás kell.Csak az alján marad szilómaradék,ott minden esetben fedi a talaj,nem látszik.
 
0,5x0,5 meteresben aruljak altalaban. az elsot fejjel lefele kell betenni es az arra erkezok mar beakadnak a fulecskekbe. Nyilvan vagni kell.
Színe fekete
Mérete 49,2 cm X 49,2 cm
Magas 3,9 cm + 2,5 cm rögzítőkarom
A sejtmérete 5,6 cm
Anyaga Uv álló (PP) műanyag
Anyag vastagság 4 mm
View attachment 40231

Ezzel az az egyetlen és számomra vállalhatatlan probléma, hogy ezek eddigi tapasztalatom alapján kizárólag újrahasznosított műanyagból készülnek. Illetve amiket eddig láttam, azokban mindegyikben fényes, fémesen csillogó darabkák voltak. Tetrapack csomagolás műanyag-fém fóliája bedarálva?! Nem tudom...
 
Sziasztok!

A különböző DIY megoldásokban nem mozgok igazán otthonosan, esetleg tudtok abban segíteni, hogy a linken lévő fekete plasztikot, milyen néven kereshetem a neten, vagy barkácsboltokban? (1:29 körül jól látszik)


köszi előre is.
 
Sziasztok!

A különböző DIY megoldásokban nem mozgok igazán otthonosan, esetleg tudtok abban segíteni, hogy a linken lévő fekete plasztikot, milyen néven kereshetem a neten, vagy barkácsboltokban? (1:29 körül jól látszik)


köszi előre is.

Azt hiszem Forex-nek hívják, valami habosított PVC lap, különböző vastagságban és színben gyártják, könnyű megmunkálni. Jól le kell rögzíteni, máskülönben esélyes, hogy felúszik.
 
Back
Oldal tetejére