• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Te mikor adagolod az Easy Carbot? (szavazás)

Mikor adagolod az Easy Carbot az akváriumba?

  • 8+ órával a lámpa bekapcsolása előtt

    Votes: 7 5.6%
  • 6 órával a lámpa bekapcsolása előtt

    Votes: 12 9.5%
  • 2-4 órával lámpa bekapcsolása előtt

    Votes: 27 21.4%
  • Közvetlen a lámpa bekapcsolása előtt.

    Votes: 31 24.6%
  • Bekapcsolás után

    Votes: 49 38.9%

  • Total voters
    126
tibicuk said:
Nigro said:
Olyan nincs, hogy: amikor eszembe jut?.... :D

Nekem is ez jutott az eszembe először. :)

Sziasztok!

Ha a világítási idő így megy nálam: 8-11 ill 16-22, akkor a GA mikro/makro -t és a Carbot jó ha 16-17 órakor adagolom?
Még reggel 7-kor tudnám...

KÖSZI
 
madarasiz said:
tibicuk said:
Nigro said:
Olyan nincs, hogy: amikor eszembe jut?.... :D

Nekem is ez jutott az eszembe először. :)

Sziasztok!

Ha a világítási idő így megy nálam: 8-11 ill 16-22, akkor a GA mikro/makro -t és a Carbot jó ha 16-17 órakor adagolom?
Még reggel 7-kor tudnám...

KÖSZI

Miért világítasz 2 időpontban? Nem értem. Folyamatos egy huzamban történő világítás sokkal jobb mint ha megszakítanád. A lekapcsolod a világítást akkor a növények fotoszintézise leáll, amikor visszakapcsolod csak később indul be újra és ez az idő tökéletes arra hogy az algák hasznosítsák a tápanyagot.
 
inadsz said:
Miért világítasz 2 időpontban? Nem értem. Folyamatos egy huzamban történő világítás sokkal jobb mint ha megszakítanád. A lekapcsolod a világítást akkor a növények fotoszintézise leáll, amikor visszakapcsolod csak később indul be újra és ez az idő tökéletes arra hogy az algák hasznosítsák a tápanyagot.

oké! átállok a folyamatos, napi 10 órás megvilágításra...
Ez esetben ha reggel 7-kor tápozok és adagolom az Easy Carbo-t, mikor ésszerű indítani a világítást? Sajnos utána csak du. 5-kor tudnék tápozni, de gondolom az későn van, ha mondjuk 21- 22-kor beáll a sötétség.
 
Csak szólok, az Easy Carbo 6 óra alatt lebomlik teljesen. Tehát a hatását a beöntés után és az azt követő 6 órában fejti ki. Tökfölösleges este adagolni, meg órákkal a fények felkapcsolása után, stb. :) :idea:
 
keymaker said:
Csak szólok, az Easy Carbo 6 óra alatt lebomlik teljesen. Tehát a hatását a beöntés után és az azt követő 6 órában fejti ki. Tökfölösleges este adagolni, meg órákkal a fények felkapcsolása után, stb. :) :idea:

Akkor ha jól értem, az se túl jó ha órákkal a világítás bekapcsolása előtt adagolom? 7-kor tudnám beadni és 9-kor kapcsol a világítás...
Bár ha délután 17-kor adagolom, 5 óra hosszát akkor is még "világos" van...
 
keymaker said:
Csak szólok, az Easy Carbo 6 óra alatt lebomlik teljesen. Tehát a hatását a beöntés után és az azt követő 6 órában fejti ki. Tökfölösleges este adagolni, meg órákkal a fények felkapcsolása után, stb. :) :idea:

Ezt jó tudni. November óta mindig este adom be, ezek szerint ellocsoltam majdnem 1 litert feleslegesen? A világításom jelenleg 14kor kapcsol fel és 22kor le. Ha reggel adom be, akkor lebomlik mire felkapcsol a fény. Másik lehetőség este 6kor beadni, akkor még 4 órán keresztül van fény. Melyik a jobb módszer?
 
atti76 said:
Ha 14 órakor adagolod. :)
...vagy módosítasz a világítás időtartamán.


Dolgozó ember lévén napközben nincs olyan időpont, hacsak nem reggel 6 óra, mikorra előbbre tudnám hozni a világítást. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Ez így eléggé veszett fejsze. Mi van akkor, ha este 6kor adom be? Utána még 4 órán keresztül van fény.
 
Necro said:
atti76 said:
Ha 14 órakor adagolod. :)
...vagy módosítasz a világítás időtartamán.


Dolgozó ember lévén napközben nincs olyan időpont, hacsak nem reggel 6 óra, mikorra előbbre tudnám hozni a világítást. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Ez így eléggé veszett fejsze. Mi van akkor, ha este 6kor adom be? Utána még 4 órán keresztül van fény.

Kb. 1,5 éve reggel 4:45 kor megy a carbo meg a tápok az akváriumba, én meg megyek dolgozni, a villany nálam délbe kapcsol be. Eddig semmi problémám nem volt. :angel:
 
Nos a dolog úgy áll, hogy az alga-gyilkolászó hatását bármilyen napszakban kifejti, tehát ebből a szempontból bármikor önthető - nem pazarlás tehát. ;)

A CO2 pótlás szempontjából a növények a fotoszintézis beindulásakor a legsérülékenyebbek / ekkor van a legnagyobb szükségük a cuccra. Ha nem tudok ott lenni a fény felkapcsolásakor, akkor inkább max. 2-3 órával előtte adagolnék, hogy az első 3-4 órában legyen mit felhasználni. Ha a növények "besokkoltak" a kezdeti párórás CO2 hiány miatt, akkor már nem segít annyit...
 
keymaker said:
Nos a dolog úgy áll, hogy az alga-gyilkolászó hatását bármilyen napszakban kifejti, tehát ebből a szempontból bármikor önthető - nem pazarlás tehát. ;)

A CO2 pótlás szempontjából a növények a fotoszintézis beindulásakor a legsérülékenyebbek / ekkor van a legnagyobb szükségük a cuccra. Ha nem tudok ott lenni a fény felkapcsolásakor, akkor inkább max. 2-3 órával előtte adagolnék, hogy az első 3-4 órában legyen mit felhasználni. Ha a növények "besokkoltak" a kezdeti párórás CO2 hiány miatt, akkor már nem segít annyit...


Korábban csak carbot használtam, most tesztelgetem már élesben a nagynyomású co2 rendszerem. Úgy olvastam sokan adagolják carbot co2 mellé is. A nagy kérdés most, hogy szükség van co2 mellett is ilyen pontos "folyékony szén" adagolásra, vagy co2 mellett már nincs akkora szerepe?
 
Amikor pár éve elkezdtem használni, CO2 mellé kezdtem el adagolni. Akkoriban jó sok stem növényem volt.
Az egyik nagyon látványos dolog az volt, hogy minden stem növényem sokkal vastagabb szárakat és erőteljesebb leveleket hozott carboval, mint anélkül.
Működő akihoz adagoltam, majd pár hónap után abbahagytam. Láttam a változásokat és megint elkezdtem, így elég jól megfigyelhető volt mivel másabb a CO2 és Carbo mint csak a sima CO2. Ezt te is megteheted és el tudod dönteni, hogy ez neked jó e ;)

Nem tudtam megfigyelni melyik növény az, ami esetleg nem bírja, pedig jó sok növény fordult meg nálam. Lehet nincs is nagyon ilyen, de arra figyelni kell, hogy növényre közvetlen ne fecskendezzük.

Szóval én arra szavazok, hogy kell CO2 mellé is. A galériában is adagoljuk minden akiba naponta. Segít akkor is ha valahol eseteg megbillen a CO2 és a növény így tudja pótolni a szén igényét a bevitt carboval.
 
viktorlantos said:
Amikor pár éve elkezdtem használni, CO2 mellé kezdtem el adagolni. Akkoriban jó sok stem növényem volt.
Az egyik nagyon látványos dolog az volt, hogy minden stem növényem sokkal vastagabb szárakat és erőteljesebb leveleket hozott carboval, mint anélkül.
Működő akihoz adagoltam, majd pár hónap után abbahagytam. Láttam a változásokat és megint elkezdtem, így elég jól megfigyelhető volt mivel másabb a CO2 és Carbo mint csak a sima CO2. Ezt te is megteheted és el tudod dönteni, hogy ez neked jó e ;)

Nem tudtam megfigyelni melyik növény az, ami esetleg nem bírja, pedig jó sok növény fordult meg nálam. Lehet nincs is nagyon ilyen, de arra figyelni kell, hogy növényre közvetlen ne fecskendezzük.

Szóval én arra szavazok, hogy kell CO2 mellé is. A galériában is adagoljuk minden akiba naponta. Segít akkor is ha valahol eseteg megbillen a CO2 és a növény így tudja pótolni a szén igényét a bevitt carboval.

Én még mindig az adagolás időpontjánál vagyok leragadva. Hétvégén meg tudom tenni, hogy a világítás bekapcsolása előtt adom be, de hét közben nem. Persze mehetne úgy is a világítás, hogy reggeltől, de akkor hét közben kb semmit nem látnék belőle, mi hogyan fejlődik, hogyan vannak halaim (mennyire szaporodtak el csigaevő csigáim). Megpróbálkozom most a délutáni beadással, amikor még 4-5 órán keresztül megy utána a világítás. Kíváncsi leszek a fejleményekre.
 
Van egy sanda gyanúm, miszerint teljesen mindegy, mikor adagolja az ember. Mivel ez a vegyület egy szerves szénforrás, nem a fotoszintézisben van szerepe, hanem mint kész szerves anyagot hasznosítja a növény. Ez csak a feltételezésem, lehet, hogy nem így van. Ami alapján az egész az eszembe jutott, hogy steril körülmények között, a zselében nevelt növényeknél is szerves szénforrást használnak, ott konkrétan kész cukrokat. Azokat mint kész szerves anyagot hasznosítja a növény, kisebb szükségletet kell a fotoszintézisnek ellátnia, és nem függ össze a fénnyel a növény cukorfelvétele. Akváriumban nem lehet cukrot használni, mert azt a baktériumok használnák fel előbb, gondolom ezért használnak aldehideket. Szerintem a szerepe a növények anyagcseréjében hasonló lehet, mint a cukoré, és ezesetben teljesen mindegy, hogy mikor adagolja az ember. Ha tud valaki cáfolatot, az érdekelne :)
 
A dobozban nevelt növényeknek is fény kell a fejlődéshez. Amikor fényt kapnak - a termesztők ugyanolyan erős fénnyel lövik őket mint az akváriumban lévőket - a növények tápanyagot és szenet vesznek fel. A tápanyagok a dobozban nem bomlanak le olyan gyorsan. Másnap a világítási időszakban ugyanúgy ott lesz a tápanyag amikor a növény igényelné.

A vízben a világítási időszakban kell adagolnod a CO2-t ahogy a szénpótló készítményeket is. Az hogy ez hogyan bomlik le és mikor adagolod és milyen folyamatok játszódnak le, ha pont az ellenkezőjét csinálod, erről még nem láttam tanulmányt. Mármint a szénpótlók adagolásáról.

De ha nem is olyan látványos mint a CO2 hiány, szerintem látható eredménye lenne, ha mondjuk éjjel adagolnád 4-8 héten keresztül.
 

Hasonló topikok

Válaszok
10
Megtekintések
819
Válaszok
714
Megtekintések
55K
Válaszok
99
Megtekintések
11K
Back
Oldal tetejére