• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Akkor lehet inkább a meleg miatt gyorsabban párolgó víz és az ebből következő erősebb felszínmozgás a titok nyitja. Mindenesetre annak lehet bármire káros hatása, ha GH sót nem használok?

Garnélák rosszul viselik ha full lágyvízben vannak, ilyenkor belepusztulnak a vedlésbe.

+ hát ugye mivel növényezünk, a magnéziumhiánynak is van némi esélye
 
Nagy küzdelmem a garnélákkal megoldódni látszik, nagy részt az én hibám... (kié másé lenne). Azt gondoltam kellően magas a TDS 5-6 GH mellett, de nem így lett. Viszont azt szeretném kérdezni akkor, hogy hogyan lehet elérni a 130-150 TDS-t alacsony keménység és pH mellett? Mi a titkos recept?
 
Nagy küzdelmem a garnélákkal megoldódni látszik, nagy részt az én hibám... (kié másé lenne). Azt gondoltam kellően magas a TDS 5-6 GH mellett, de nem így lett. Viszont azt szeretném kérdezni akkor, hogy hogyan lehet elérni a 130-150 TDS-t alacsony keménység és pH mellett? Mi a titkos recept?
Green Aqua gh plusz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Tegnap este 150re lottem be a TDS -t, ma reggelre mar csak 143. Az aktiv talaj nyeli el az oldott anyagokat?
 
Tegnap este 150re lottem be a TDS -t, ma reggelre mar csak 143. Az aktiv talaj nyeli el az oldott anyagokat?
A TDS nem csak azt mutatja, hogy mennyi GH+ -t tettél a vízbe, hanem még a tápozásra is változik, mert az oldott anyagok mennyiségét mutatja a vízben. Ha mondjuk E.I. szerint burogatod a tápokat a vízbe, akkor ez az érték, a hét vége fele folyamatosan nőni fog.
 
Ha mondjuk E.I. szerint burogatod a tápokat a vízbe, akkor ez az érték, a hét vége fele folyamatosan nőni fog.

Kivéve, ha megeszik a növények

De ez csökkent! Éjszaka 7 ppm tápanyagot megettek a növények? Ma délután megy a napi adag profito ami 0.7 ml. Kíváncsi leszek mit mutat a műszer.

Előfordulhat. Nem sok anyag van a tápban. Nézd meg mennyi táp nélkül. Nézd meg tápozás után 5 perccel és másnap. Ha mással nem kavarsz be akár lehetne is látni a tápfogyást.
Tropica kertészetben amíg nem volt agyagos talaj mizéria sokáig így tápoztak.
 
Kivéve, ha megeszik a növények

De az akkor már nem EI, vagy tévedek? Hiszen annak pont az a lényege, hogy többet adunk naponta a szükségesnél, hétvégén meg vízcsere.
Most nézem, hogy BoMa profitot adagol, ott akkor ilyen mértékű növekedés nincs.
Nálam mérhető volt a TDS szint emelkedés a nagymértékű tápozás miatt.
 
De az akkor már nem EI, vagy tévedek? Hiszen annak pont az a lényege, hogy többet adunk naponta a szükségesnél, hétvégén meg vízcsere.
Most nézem, hogy BoMa profitot adagol, ott akkor ilyen mértékű növekedés nincs.
Nálam mérhető volt a TDS szint emelkedés a nagymértékű tápozás miatt.

Persze sok eset van. De épp ezért az is lehetséges, hogy csak szinten tartod még a sok táppal is.
 
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani TDS mérőt? Nem kell hiperszuper, csak sima otthoni használatra a vízcserékhez.
 
A minap kölcsön kaptam egy Adwa AD32 típusú mérőt és egy másik noname ph és TDS mérőt. Mindkettővel megmértem az akvárium vizét és a következő értékeket kaptam:

pH 8.13
294µS
147ppm
0.32mS

Ha jól gondolom, ez kb. megfelelő a növényeknek. De még csak most ismerkedek a dologgal, szóval a kérdés: jól gondolom? :)

vagy "ülj vissza fiam - 1es!" :)
 
Sziasztok!

Aquarium Mineral GH/KH+-szal szeretném visszasózni a RO vizet 150 ppm-re. A doboz hátulján az van, hogy RO vízhez egy adagolókanál (2g) minden 10 liter vízhez eredményezi a kb. 300 microsiemenst.

Jól számolok, ha azt gondolom, hogy 100 liter RO víz 150-es ppm szintjéhez 10g (5 adagolókanál) só kell?
 
Back
Oldal tetejére