• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Az aki egy átalakított scape igazából novemberben készült jelenlegi formájában úgy március ótavan. A fő kőt kivéve az összeset ki tudeaom szedni. Meg kéne őket néznem sósavra?
Amúgy most így néz ki:
20150616_132421 by Horváth ádám, on Flickr
Várhatsz még pár hetet, mert ha az amazonia keményít vissza, akkor az idővel csökken.
Amúgy mielőtt bármit csinálsz, próbálj meg GHt KHt mérni. Csere előtt, cserevízben (elvileg az alacsony lesz) és pár nappal később (csütörtök). Ha ezek is emelkednek, akkor valamelyik köved, dekorod a ludas és akkor meg kellene próbálni megsavazni.
Az átalakítás előtt is ez volt a helyzet? Mi került akkor bele?
 
Várhatsz még pár hetet, mert ha az amazonia keményít vissza, akkor az idővel csökken.
Amúgy mielőtt bármit csinálsz, próbálj meg GHt KHt mérni. Csere előtt, cserevízben (elvileg az alacsony lesz) és pár nappal később (csütörtök). Ha ezek is emelkednek, akkor valamelyik köved, dekorod a ludas és akkor meg kellene próbálni megsavazni.
Az átalakítás előtt is ez volt a helyzet? Mi került akkor bele?

Sajnos előtte lévő helyzetről nem tudok mit mondani mert akkor még nem RO vízet használtam, így nem is méregettem:confused: még gh/kh tesztet kell beszereznem, de a helyi boltos lejártat akart eladni nekem. :banghead:
 
Sajnos előtte lévő helyzetről nem tudok mit mondani mert akkor még nem RO vízet használtam, így nem is méregettem:confused: még gh/kh tesztet kell beszereznem, de a helyi boltos lejártat akart eladni nekem. :banghead:
légy résen :) szerintem amíg nem mérsz gh/kh-t, addig ne csinálj semmit, utána, ha indokolt, teszteld a köveket. Amúgy meg, ha nincs gond az akváriumban, akkor ne foglalkozz vele :)
 
Azért nem kell ám ennyire komolyan venni a dolgot. A tiszta dolomit sem keményít annyit, ami veszélyeztetné az akváriumot, itt meg ráadásul csak TDS emelkedésről van szó. Szó sincs arról, hogy az amazónia "keményít vissza". @pepe0419 jól mondja, mérj Gh-t, Kh-t, ha amúgy minden ok, sz*rd le a TDS-t. (Hovatovább nem is TDS-t mérsz, hanem vezetőképességet, innentől meg semmi sem lehet tudni pontosan... ;) )
 
Sajnos előtte lévő helyzetről nem tudok mit mondani mert akkor még nem RO vízet használtam, így nem is méregettem:confused: még gh/kh tesztet kell beszereznem, de a helyi boltos lejártat akart eladni nekem. :banghead:

A lejártnak sincs semmi baja, mondd neki, hogy féláron elviszed ;)
 
zért nem kell ám ennyire komolyan venni a dolgot. A tiszta dolomit sem keményít annyit, ami veszélyeztetné az akváriumot, itt meg ráadásul csak TDS emelkedésről van szó. Szó sincs arról, hogy az amazónia "keményít vissza". @pepe0419 jól mondja, mérj Gh-t, Kh-t, ha amúgy minden ok, sz*rd le a TDS-t. (Hovatovább nem is TDS-t mérsz, hanem vezetőképességet, innentől meg semmi sem lehet tudni pontosan... )
Rendben van akkor úgy próbálkozom. Köszi
 
A lejártnak sincs semmi baja, mondd neki, hogy féláron elviszed
Találtam a padláson eldugva egy ezer éves kh meg ph tesztet Tetrásat(cseppteszt). Nem magyar a leírás de ha jól tudom ph tesztnél 7 csepp kell az 5 ml vízbe. KH-nál meg annyi hogy narancssárgás legyen a víz. Ezek alapján a PH 7.5 a KH 9. Vélemények?
 
Találtam a padláson eldugva egy ezer éves kh meg ph tesztet Tetrásat(cseppteszt). Nem magyar a leírás de ha jól tudom ph tesztnél 7 csepp kell az 5 ml vízbe. KH-nál meg annyi hogy narancssárgás legyen a víz. Ezek alapján a PH 7.5 a KH 9. Vélemények?
mindkettő magasnak tűnik, ph a co2 mellett, a KH is. Ha a KH 0-ról így megy fel, akkor ott nagyon keményíti a dekor a vizet.
 
mindkettő magasnak tűnik, ph a co2 mellett, a KH is. Ha a KH 0-ról így megy fel, akkor ott nagyon keményíti a dekor a vizet.
Igen ez nekem is feltűnt. A ph-t elvileg több co2-vel tudom növelni, de a kh-val mit tudok kezdeni sósavazom a dekort? Persze ugye ez feltételes ha még egyáltalán jó a teszt
 
Igen ez nekem is feltűnt. A ph-t elvileg több co2-vel tudom növelni, de a kh-val mit tudok kezdeni sósavazom a dekort? Persze ugye ez feltételes ha még egyáltalán jó a teszt
ph-t csökkented a co2-vel :) de egy mérés nem mérés, ha bízol a tesztekben, akkor csinálj még egyet vízcsere után is. Vagy vegyél új tesztet. Ha tényleg keményedik a víz akkor lehet savteszttel próbálkozni, és kivenni a kérdéses dekort.
 
Az "éppen lejárt" és az ezer éves között azért van különbség ;)

A pH egyáltalán nem sok. A Kh érdekes, de nem irreális. Milyen dekor és szűrőanyag van az akváriumban?
 
Sziasztok!

Használtan beszereztem egy ilyen TDS mérőt. Valaki használ ilyen mérőt?
Gondom akadt a kalibrálásával. A srác szerint sosem volt vele gondja. Mindig jól mért. Ezt más eszközökkel ellenőrizte.
Én viszont szeretném itthon ellenőrizni a pontosságát és szükség szerint kalibrálni.
A leírásában amit hozzá kaptam csak annyi van, hogy 390 ppm-re van kalibrálva, de más egyebet nem ír a kalibrálásról.
A gyártó honlapján pedig 342 ppm-es oldatot emlegetnek, hogy arra szokták kalibrálni.
Valaki tudna nekem ebben segíteni, hogy milyen folyadékkal és milyen módom tudom beállítani a mérőmet?
Illetve még annyi lenne, hogy ezek a mérők automatikusan kompenzálják a hőmérséklet különbséget a mérendő folyadékban, vagy a hőmérséklet különbség miatt még számolni kell egy kis eltéréssel is?


hm_digital_ppm_wassertester_leitwertmessgeraet_tds_3_large_grande_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére