• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moha

Ancival kapcsolatban tudok tapasztalatot mondani.
Ha fára kötözöd, beteszed az akváriumba és azonnal nekilát csupaszra borotválni a fát. Nem tűrte meg nálam sem a jávait, sem a szingapúrit, sem a forrást....
A ragasztós technikával nincs tapasztalatom, de gondolom hasonlóképpen járhat a ragasztott moha is.

Pfff... állandóan megszivatnak a halaim. Állandóan miattuk vagyok gondban. Nagyon köszönöm a segítséget!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Pfff... állandóan megszivatnak a halaim. Állandóan miattuk vagyok gondban. Nagyon köszönöm a segítséget!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Igazán nincs mit!
Erre csak egyet tudok ajánlani. Kompromisszum kérdése az egész. Még egy akvárium. Nálam bevált ;)
 
Sziasztok.

Útmutatást és egyben a segítségeteket szeretném kérni.

A Jávai mohám kis pamacsaként kezdve majdnem benőtte az egész akvariumomat, néha néha kénytelen voltam ritkítani is.

Egyszer csak azt vettem észre, hogy színe kissé fakó lett és sok helyen sárgult, ágai elkezdtek töredezni, "elszáradni". Az Alma csiga kölykök is erőteljesen rátelepedtek. (ismereteim szerint a csigák csak a problémás növényeket kezdik el falatozni). Így hát nem is növekszik csak csökken a mérete.
A fentiek ellenére a Fodros vízikehely, a Karolinai tündérhínár növekszik a kis levelű és nagy levelű Anabius pedig virágzik.

Szerinteke milehet a probléma?

További észrevétel amely összefüggésben lehet, hogy Jávai moha pusztulásával egyidőben megjelent az Ecset alga a dekor köveken, de csak ott ahol a legerősebb a fény és nincs magas növénytakaró, illetve az anabiuson a zöldpont alga. Végül még egy érdekes jelenség, hogy ha csigák elérik az 0,5-1cm-es átmérőt akkor jellemzően elpusztulnak.

Előre is köszönöm a segítségeteket es elnézést a hosszú levélért.

Akvarium:
240L
Led világítás, napi 7 óra.
Tápozás és CO nincs
Víz csere, porszívózással egyutt heti 1 alkalom, 25-30%
Külső szűrő: igen.

Halak:
Kb 30db Neon
4db ananász Xifo
2db nőstény Anci
5 páncélos harcsa
4 csíkhal
Pár kisebb hal.
 
Csatlakoznék az előttem kérdezőhöz (így 2 évvel később is :))

Jávai moha, évek óta megvan, néhány havonta kicsit megrikítva. Buci nagy gombóc lett belőle.
Kb 4-5 héttel ezelőtt abbahagyta a növekedést, az ágacskái elvékonyodtak és napról napra fogyatkozva gyakorlatilag eltűnt az egész. Látszólag hoz(ott) új hajtást (világoszöld ágvégek), de végül semmi.

Azon kívül, hogy kb 5 hónappal ezelőtt az egész akvárium át lett telepítve egy 72 literesből egy 120-asba (+nagyobb világítás), semmi sem változott (ez még márciusban volt).
Vízhőmérséklet egyenletesen kb 24 +/- 0,5fok, tápozás Green Aqua Macro/micro, anubias szép, cryptocoryne szép. van némi algásodás de nem igazán számottevő, a mohán is volt, de minimális.
Halak (Endler guppi, ékfoltos razbóra, galaxy, anci) szemre jól érzik magukat. Csiga nincs.

Ez azért (is) gáz, mert a red cherry-k ott petéztek és jártak bölcsibe anélkül, hogy a guppik felfalták volna őket.
Van valami ötletetek, hogy vajon mi baja lehet(ett?)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére