• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moha

Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

Eddig én tévedésben voltam ami a mohalombomat illeti, azt hittem hagyományos jávai mohát vettem, de rájöttem hogy ez a szingapúri moha, gyönyörű akár 5x5 cm levelei is vannak :D
 
Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

Csak érdekesség képpen ím hol van a jávai emers változata. Cseperedik nekem immáron több helyen és miután ez a medence félig teli (és nem félig üres), így gondoltam, bemutatom:
5515866790_a9e9889127_z.jpg


itt meg egy kombó egy alomból(karácsony vs. jávai):
5515867160_7b8440ac9b_z.jpg
 
Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

Ez a konyhai pultban lévő? Átalakítottad?
 
Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

Hmm ez szépséges lett :thumbup: Lassan gyárthatod fusiba a mop felmosókat :lol:

Viszont tényleg nem rémlik, hogy láttam e már emersben ilyen szép dús mohát
 
Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

Eqinox said:
Ez a konyhai pultban lévő? Átalakítottad?
Igen. Nem, lefotóztam. :)

viktorlantos said:
Hmm ez szépséges lett :thumbup: Lassan gyárthatod fusiba a mop felmosókat :lol:
Viszont tényleg nem rémlik, hogy láttam e már emersben ilyen szép dús mohát
Köszi, nem leszek moppos, mert ezt a "vacakot" időnként illik permetezni és hát olyankor az egész családom közli, hogy milyen büdös az akvárium. Na most képzeld el, hogy ezzel a moppal mosnék föl. Szerintem megköszönnnék :lol:

Most látom, hogy a másik "büdöst" elfelejtettem belinkelni. Vesicularia Dubiana, virágozni kíván:
5515275067_251d6c9c72_z.jpg
 
Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

Nagyon szépek!! :eek: :thumbup:
 
Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

Zé! Hát ezek gyönyörűek. Legyen már tavasz ;)
 
Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

Sziasztok!

Van ötlete valakinek miért csak felfele nő a jávai mohám? Igaz hogy nem sok a fényem (72watt/112l), de ugyanolyan mélyen a ricciám ugy nő mint akit huzzak és bubizik, a moha meg csak felfele, oldalra semmi hajtást nem hoz.

Köszi.
Leo
 
Re: Taxiphyllum barbieri ex. Vesicularia dubyana - Jávai moh

sziasztok!
nekem ugyan ez a gond a jávaimmal... felfele nő de oldalra semmit, felfele viszont nagyon gyorsan. megpróbáltam megnyírni az egyik csomót hátha megbokrosodik kiváncsi leszek. esetleg van valami ötletetek?
 
Sziasztok!

A nemrég indított növényes aksimat úgy szeretném kialakítani, hogy olyan hatást keltsen, mintha egy megdőlt fa volna benne. Erre szőlőtövet használtam , aminek a végére jávai mohát kötöttem damillal. Valami történhetett vele, mert pár nap alatt a moha egy része olyan lett, mint ha megégett volna, vagy hasonló (bebarnult, de nem algás). Arra gyanakszom, hogy Happy Life Carbo-t használok, talán azt nem szereti. Úgy szoktam adagolni, hogy az áramló vízbe nyomom orvosi fecskendővel, hogy jobban keveredjen, de talán így túl töményen kapja a moha, ettől lett baja.
Ha esetleg tudnátok tippet adni, mi lehet az oka, az sokat segítene. Köszönöm!
 
Sziasztok!

A nemrég indított növényes aksimat úgy szeretném kialakítani, hogy olyan hatást keltsen, mintha egy megdőlt fa volna benne. Erre szőlőtövet használtam , aminek a végére jávai mohát kötöttem damillal. Valami történhetett vele, mert pár nap alatt a moha egy része olyan lett, mint ha megégett volna, vagy hasonló (bebarnult, de nem algás). Arra gyanakszom, hogy Happy Life Carbo-t használok, talán azt nem szereti. Úgy szoktam adagolni, hogy az áramló vízbe nyomom orvosi fecskendővel, hogy jobban keveredjen, de talán így túl töményen kapja a moha, ettől lett baja.
Ha esetleg tudnátok tippet adni, mi lehet az oka, az sokat segítene. Köszönöm!


Szia!
Szépen leírtad a választ is! A mohák nem szeretik a Carbo-t, távolabb tőlük adagold a vízbe.
 
Sziasztok!
A segítségetekre volna szükségem. Már sokadik próbálkozásom a moha életben tartására, de egyszerűen nem tudom megtartani. Az akváriumban (240l) van 5db kb. 6-7cm-es ormányos márna, és mintha ők pusztítanák leginkább. Már a harmadik széria van felkötözve az ágakra, de pár hét után teljesen eltűnnek a finom kis pihék a növényről és csak a "szára" marad. Ezt követően hajlamos algásodásra, de új hajtásokat már nem hoz. Az aki kap tápot és megy a co2 is, nem tudom mi lehet a baj. A világítás 0,6W/l körül.
Volt már ilyenre példa, hogy az ormányosék lelegelték a "termést"? Vagy mi lehet a gond?
A tápozás egyelőre sera táp mellett megy, most térek át profitora. A sera mellett ferro, és carbo megy.
Várom az okos tippeket :)
 
Sziasztok!
A segítségetekre volna szükségem. Már sokadik próbálkozásom a moha életben tartására, de egyszerűen nem tudom megtartani. Az akváriumban (240l) van 5db kb. 6-7cm-es ormányos márna, és mintha ők pusztítanák leginkább. Már a harmadik széria van felkötözve az ágakra, de pár hét után teljesen eltűnnek a finom kis pihék a növényről és csak a "szára" marad. Ezt követően hajlamos algásodásra, de új hajtásokat már nem hoz. Az aki kap tápot és megy a co2 is, nem tudom mi lehet a baj. A világítás 0,6W/l körül.
Volt már ilyenre példa, hogy az ormányosék lelegelték a "termést"? Vagy mi lehet a gond?
A tápozás egyelőre sera táp mellett megy, most térek át profitora. A sera mellett ferro, és carbo megy.
Várom az okos tippeket :)

Igen sajnos megeszik. Vagy a halak maradnak vagy a moha.
 
Hát köszönöm a gyors választ, akkor sajnos a halak mennek. Régi álmom pár szépen befuttatott ágacska :)
Mollyk mennyire bántják? azoktól is meg kell válnom, ha szép dús ágakat akarok? (őket mondjuk nem láttam dézsmálni :D )
 
Sziasztok!
Hogyan érdemes a jávai mohát "termeszteni"? Már van néhány telepem az aksiban, amikből szeretnék újakat növeszteni a medencén kívül. Alkalmas erre pl. egy kisebb üvegváza asztali lámpával megvilágítva?
 
Sziasztok! Ezzel a mohával szimpatizálok és érdeklődöm, hogy a paradicsomhal, a zebradánió, vagy az anci megdézsmálná-e.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Ezzel a mohával szimpatizálok és érdeklődöm, hogy a paradicsomhal, a zebradánió, vagy az anci megdézsmálná-e.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ancival kapcsolatban tudok tapasztalatot mondani.
Ha fára kötözöd, beteszed az akváriumba és azonnal nekilát csupaszra borotválni a fát. Nem tűrte meg nálam sem a jávait, sem a szingapúrit, sem a forrást....
A ragasztós technikával nincs tapasztalatom, de gondolom hasonlóképpen járhat a ragasztott moha is.
 
Back
Oldal tetejére