• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Társasházi vizlogisztikai szett - vizcseréhez

zsfeher

Főkertész
Tömbházban lakom, mondhatjuk lakótelepnek, de nem a klasszik panelházas - szerencsére a földszinten, és van tárolónk-.
RO vizet használok, a fürdőszobában a zuhanyzóban töltögettem a két 20 l-es vödrömet, majd vizcserekor onnan hordtam a nappaliba. Itt az akvárium mellett egy szekrény tetején egy 10 l-es vödör, benne cső, és ezt töltögettem fel folyamatosan, innen ment a viz az akiba.

A medencém nem nagy : 81 l , olyan sokat azért nem kellett fordulni, de vödröket szerettem volna likvidálni a fürdőből ( a fürdő extrém kicsi), illetve a rohangálást megszüntetni.

A következő kerekedett belőle :

IMG_20160813_210824[1].jpg
 
Szükséges anyagok :

- Hordó ( ami élelmiszeri célra is megfelelő)
- Gurulós kocsi (nagyobb kerekekkel, mint a virágtartónak van a borulásveszély miatt )
- Szivattyú - ( EHEIM Universal 300 - ott találtam rá, ahol a hordóra, vadi új volt, nem tudták eladni ezért féláron adták )
- 6 -os pneumatika csatlakozó a RO vizcsőhöz
- 14,6 x 13,5 PVC villanyszerelési védőcső ( a szivócső merevitésére ).

Igy néz ki részletesen :

20160813_162641[1].jpg

A műanyag cső kétkomponensű ragasztóval lett beragasztva, a hordó teteje nem valami massziv, mindenhol fakötéső alátétek vannak a csavaroknál.

20160813_162832[1].jpg

A RO viz csatlakozója - 6-os pneu. fitting
 
Ami még hátravan :

Kerül fel alulra műanyag cserép alátét, ezt felfúrom a kocsira, és beleragasztom a hordót, csökkentve a borulás veszélyét :).
Jön egy második hordó a leengedett viznek, ennek alul csapnak kell lennie, hogy le tudjam engedni könnyedén.

És az egészet ki tudom tolni a tárolóba, hogy ott várakozzon a heti vizcserére (y).
 
Ami még hátravan :

Kerül fel alulra műanyag cserép alátét, ezt felfúrom a kocsira, és beleragasztom a hordót, csökkentve a borulás veszélyét :).
Jön egy második hordó a leengedett viznek, ennek alul csapnak kell lennie, hogy le tudjam engedni könnyedén.

És az egészet ki tudom tolni a tárolóba, hogy ott várakozzon a heti vizcserére (y).
Nagyon jó!

Én is éppen a napokban cseréltem le a 4 db 30 literes hordómat 1 db 120 literesre a feleségem unszolására, mert az elmúlt hetekben szinte minden alkalommal volt valami "baleset". Nálam úszókapcsoló van az RO végén, így felügyelet nélkül is tud tölteni a hordó. A 2 különbség a rendszerek között, hogy nem mozgatjuk a hordót (bent van a konyhapult alatt) és slaggal töltöm vissza az akváriumokat. A másik különbség, hogy nem kétéltű szivattyúk van, hanem egy Atman (talán a 307-es). Kicsit félek, hogy nem lesz-e rövid idő alatt baja attól, hogy állandóan vízben van.

Most még azt akarom megoldanom, hogy az áramot is az akvárium mellől tudjam kapcsolni egy távirányítóval. Arra gondoltam, hogy végig húzok egy vezetéket a cső mentén és az akvárium felőli végére teszek egy asztali lámpa kapcsolót, amivel megszakítom a fázist a hosszabbítóban, ahova a szivattyút bedugom.
 
Nagyon jó!

Én is éppen a napokban cseréltem le a 4 db 30 literes hordómat 1 db 120 literesre a feleségem unszolására, mert az elmúlt hetekben szinte minden alkalommal volt valami "baleset". Nálam úszókapcsoló van az RO végén, így felügyelet nélkül is tud tölteni a hordó. A 2 különbség a rendszerek között, hogy nem mozgatjuk a hordót (bent van a konyhapult alatt) és slaggal töltöm vissza az akváriumokat. A másik különbség, hogy nem kétéltű szivattyúk van, hanem egy Atman (talán a 307-es). Kicsit félek, hogy nem lesz-e rövid idő alatt baja attól, hogy állandóan vízben van.

Most még azt akarom megoldanom, hogy az áramot is az akvárium mellől tudjam kapcsolni egy távirányítóval. Arra gondoltam, hogy végig húzok egy vezetéket a cső mentén és az akvárium felőli végére teszek egy asztali lámpa kapcsolót, amivel megszakítom a fázist a hosszabbítóban, ahova a szivattyút bedugom.

Nekem sajnos, mint ahogyan irtam, nincs hely sehol már ( esetleg valahol fenn a bojler mellett lehetne tárolni a hordót,de akkor elég hosszú slag kellene ), a további "optimalizálást" a használat megmutatja.
 
Nekem sajnos, mint ahogyan irtam, nincs hely sehol már ( esetleg valahol fenn a bojler mellett lehetne tárolni a hordót,de akkor elég hosszú slag kellene ), a további "optimalizálást" a használat megmutatja.

De ha magasan lenne a hordó, szivattyú sem kellene...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Csak egy építő jellegű javaslat a szívócsőre a ragasztós beépítési megoldás helyett. Kapni egész nagy tömszelencéket, illetve villamossági csőben van 16-os, amire pont passzol a 16/22-es cső. Én itt egy ilyen megoldással építettem volna be a tetőbe. Persze tudom, hogy itt most nem kell, hogy vízzáró legyen, viszont így kicsit merevebb beépítést kapsz.
De tetszik a megoldásod (y)(y)
Amúgy a hordót is fel lehet rakni a falra ;), esetleg nálad valamilyen esztétikus burkolattal
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...50787_5a3e76c5b61d2d8ed762ec0bd18ee899_xl.jpg
 
Csak egy építő jellegű javaslat a szívócsőre a ragasztós beépítési megoldás helyett. Kapni egész nagy tömszelencéket, illetve villamossági csőben van 16-os, amire pont passzol a 16/22-es cső. Én itt egy ilyen megoldással építettem volna be a tetőbe. Persze tudom, hogy itt most nem kell, hogy vízzáró legyen, viszont így kicsit merevebb beépítést kapsz.
De tetszik a megoldásod (y)(y)
Amúgy a hordót is fel lehet rakni a falra ;), esetleg nálad valamilyen esztétikus burkolattal
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...50787_5a3e76c5b61d2d8ed762ec0bd18ee899_xl.jpg


A tömszelence nem jutott eszembe, pedig van itthon abban a méretben, most néztem meg :woot:, lehet hogy valamikor átszerelem majd, az biztos hogy szebb mint ragasztva.
A hordót nem rakhatom fel sajnos sehová ( burkolattal is nagyon kitűnne), illetve akkor a RO vizet kellene becsövezni, azt hiszem, kapnék a pofámra, hogy már megint az a k***a akvárium ... :).
 
Back
Oldal tetejére