• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Táptalaj összeállítása házilag

Nagyon felkeltette az érdeklődésemet a házilag előállított táptalaj én is megpróbálkoznék vele. Kíváncsian várom majd az eredményt..:)

Szia!

A paludáriumom fél éve megy ezzel a talajjal, egyetlen negatívum amit észrevettem az a gázosodás volt. Nagyjából 1-2 hónap után mikor elkezdett beérni a talaj néha derék buborék feltöréseket produkált, de semmi bezavarosodást és egyéb negatív hatást nem vettem észre. A buborékolás már egy ideje megszűnt, gondolom nagyjából elrohadt ami tudott benne. A nővények szépen növögetnek, különösebb táphiány nem látszik rajtuk.
 
Köszi :) ezek szerint tényleg bevált dolog...te pontosan, hogy állítottad elő? felfőzted a "virágföldet"? esetleg vmit még tettél -e hozzá? :)
 
Azért kíváncsi lennék, hogy most hogyan is áll ez a DIY táptalaj mostanában? bevált? Nem döglöttek ki a halak? Végülis 1 év eltelt az utolsó hozzászólás óta, történhetett bármi...
 
Kár hogy nem raktál fel képeket "működés" közben. Jó lett volna megfigyelni, mennyire nőnek a növények? Mennyire állt össze iszapnak a talaj, berothadtak-e a növények gyökerei bele, engedett-e mérgező gázokat a még benne lévő szerves anyagok bomlása (ammónia pl.) pusztultak-e ki miatta halak? És még több kérdés, ami nem jut eszembe most.
 
Sziasztok.
Kaptam itthon egy doboz táprudat, amelyet eredetileg kerti növényeknek gyártottak.
Tartalma:
N 9.6%
P2O5 6%
K2O 9%
Fe 0.005%
Mn 0.005%
Cu 0.004%
B 0.002 %
Zn 0.002%

Megnéztem, ADA táptalajokban is nagyjából ezek vannak, csak ott nem ír mennyiséget... vajon a nitorgén nem sok?
Valamint ha rápakolok 5 centi Manadot, az nem állhat fent ugye, hogy mind beleoldódik a vízbe? :D
 
Nos van egy eleocharis acicularis (nem tudom hogy hivjak amugy) amirol a halak lerangattak egy kis gyokeres agat (fuszeru noveny).
Nos mikor eszrevettem letuszkoltam vissza az aljzatba de 2 het alatt csak sargult stb.

Majd olvastam ezt a topicot, nem is kellett tobb: duncosuveg elo, kertbol hoztam nemi foldet azt jol felaztattam, majd sutes, ismet aztatas,majd sutes aztan zacsiba es be a fagyasztoba 24 orara, majd megint vizezes es sutes x3 es be az uvegbe.
akvarium vizebol mertem ra. A talaj egyszeruen a kertbol hozott fold es a tetejen apro kavicsok.
A tetejere kapott egy 1w ledet ami olyan 100-120 lm ez osszesen 2.5dl vizhez. Co nincs.
Eredmeny: a noveny szine rohamosan javulni kezdett es gyongyozik az oxigentol :)
Ettol fuggetlenul nem tudom, hogy az akvariumba szeretnem-e, nem tudom a halak hogy viselnek.
ez meg csak egyszeru kerti fold, egy erdoben nyilvan jobb, nem lett vegyszerezve stb.
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy aki használt ilyet nem tapasztalta-e hogy opálos tőle a víz? Vagy lehetséges,hogy túl vékony a fedőréteg rajta és feloldódik belőle a vízbe folyamatosan? 2-3 cm fekete bazalt van rajta
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy aki használt ilyet nem tapasztalta-e hogy opálos tőle a víz? Vagy lehetséges,hogy túl vékony a fedőréteg rajta és feloldódik belőle a vízbe folyamatosan? 2-3 cm fekete bazalt van rajta
Legalább 4-5 cm kéne rá...
 
Back
Oldal tetejére