• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Táptalaj, fedőtalaj választás - segítség

Felvidéki

Tapasztalt kertész
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni növénytalaj választásban. Előre megírom, hogy linkeket nem kérek, mert minden elolvastam, amit lehet, de így sem jutottam egyelőre többre. Minden technikai eszközt beszereztem, csupán a talajjal nem tudok zöld ágra vergődni, mivel ezt hagytam utoljára és őszintén a keretem is kimerült. 112 l-es akvariumról lenne szó, 80x35. Azt szeretném tudni, hogy mennyi talajra lenne szükségem, miből mennyi kellene. Szeretnék mohákat az ágakra és gyepet is.
A válaszokat előre is köszönöm, Csaba
 
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni növénytalaj választásban. Előre megírom, hogy linkeket nem kérek, mert minden elolvastam, amit lehet, de így sem jutottam egyelőre többre. Minden technikai eszközt beszereztem, csupán a talajjal nem tudok zöld ágra vergődni, mivel ezt hagytam utoljára és őszintén a keretem is kimerült. 112 l-es akvariumról lenne szó, 80x35. Azt szeretném tudni, hogy mennyi talajra lenne szükségem, miből mennyi kellene. Szeretnék mohákat az ágakra és gyepet is.
A válaszokat előre is köszönöm, Csaba
A milyen aljzatot topik erre a célra született, 44 oldalon keresztül taglalják az emberek a talajokat. Ha csinálsz egy saját naplót ahol felvezeteted a terved a felszerelésed és a kérdésed akkor biztosan sokan fognak segíteni de ha mindenre nyitsz egy új témát talaj, szűrő el fog veszni és felesleges köröket futunk.Mennyi fény, co2, szűrés, anyagi ráfordítás,és a növények közrejátszanak abban hogy tudjon valaki ajánlani valamit.
 
Sziasztok!

Persze hogy ne maradjon válasz nélkül (max. áthelyezik a "Milyen aljzatot" topicba):

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni növénytalaj választásban. Előre megírom, hogy linkeket nem kérek, mert minden elolvastam, amit lehet, de így sem jutottam egyelőre többre. Minden technikai eszközt beszereztem, csupán a talajjal nem tudok zöld ágra vergődni, mivel ezt hagytam utoljára és őszintén a keretem is kimerült. 112 l-es akvariumról lenne szó, 80x35. Azt szeretném tudni, hogy mennyi talajra lenne szükségem, miből mennyi kellene. Szeretnék mohákat az ágakra és gyepet is.
A válaszokat előre is köszönöm, Csaba

Pár kérdés még tisztázásra vár mielőtt viszonylag pontos választ lehetne adni (még akkor is marad az ízlések és pofonok szituáció)!
Lesz-e CO2 adagolás és ha igen milyen rendszer?
Milyen a szűrés, világítás, mivel szeretnél tápozni?
Milyen növényeket szeretnél a mohákon kívül és miből lesz a gyep?
Milyen élőlények kerülnek bele?
Milyen hosszú távra tervezed a medencét a berendezést követően abban a formában, elrendezésben fenntartani?
Szeretnél-e versenyen indulni az akváriummal és ha igen mikor?
Milyen algaevők lesznek benne és mennyi?
Tervezel-e előtéri dekor homokot?

Táptalajból 1-2cm, fedőrétegből minimum 5cm szükséges, ha dombot, emelkedőt is szeretnél lehet 2-3x annyit is számolni.
A hossz és mélység szorzata kiadja hogy mennyi liter 1cm az akváriumodban (80x35- 2,8l/cm).

A.ttila
 
Sziasztok!

Persze hogy ne maradjon válasz nélkül (max. áthelyezik a "Milyen aljzatot" topicba):



Pár kérdés még tisztázásra vár mielőtt viszonylag pontos választ lehetne adni (még akkor is marad az ízlések és pofonok szituáció)!
Lesz-e CO2 adagolás és ha igen milyen rendszer?
Milyen a szűrés, világítás, mivel szeretnél tápozni?
Milyen növényeket szeretnél a mohákon kívül és miből lesz a gyep?
Milyen élőlények kerülnek bele?
Milyen hosszú távra tervezed a medencét a berendezést követően abban a formában, elrendezésben fenntartani?
Szeretnél-e versenyen indulni az akváriummal és ha igen mikor?
Milyen algaevők lesznek benne és mennyi?
Tervezel-e előtéri dekor homokot?

Táptalajból 1-2cm, fedőrétegből minimum 5cm szükséges, ha dombot, emelkedőt is szeretnél lehet 2-3x annyit is számolni.
A hossz és mélység szorzata kiadja hogy mennyi liter 1cm az akváriumodban (80x35- 2,8l/cm).

A.ttila

Hoszzabb távra tervezem, legalább 2,5 évre. Lesz nagynyomású Co2 rendszer. Nem tervezek versenyezni, hiszen ez lesz az első komoly növényes akváriumom, főként tapasztalat szerzés a célom és a hobbi tökéletes megismerése. Még nem rágtam át magam teljeeen az egészen főként a növényeken és a halakon. Garnélák biztosan lesznek benne, harcsafélék nem valószínű. Rajban úszó halak is lesznek benne. Szívesen fogadok mindenféle tanácsot akár a gyeppel kapcsolatban, hogy milyen volna jó. A tápozás még az elképzelés szintjén van a fejemben, valószínűleg easy life tápok lesznek. A világításom odyssea 4x24W. A helyzet az, hogy az akvarium 80 cm, a vilagitas meg 60. Szóval az akvarium két szélén lesz egy tér, ahová valószínűleg kevesebb fény fog jutni. Nagyjából egyelőre ennyi.
 
A milyen aljzatot topik erre a célra született, 44 oldalon keresztül taglalják az emberek a talajokat. Ha csinálsz egy saját naplót ahol felvezeteted a terved a felszerelésed és a kérdésed akkor biztosan sokan fognak segíteni de ha mindenre nyitsz egy új témát talaj, szűrő el fog veszni és felesleges köröket futunk.Mennyi fény, co2, szűrés, anyagi ráfordítás,és a növények közrejátszanak abban hogy tudjon valaki ajánlani valamit.
Ok. Köszi. Akkor nyitok majd új naplót.
 
Sziasztok!

Ok. Köszi. Akkor nyitok majd új naplót.
Az lesz a legjobb, ott több személyreszabott választ kaphatsz!

A növények a leglényegesebbek a talajválasztásnál!
Ha meg van a növényterv akkor könnyebb a választás is!
Azt már a naplóban!

Jó tervezgetést!

A.ttila
 
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni növénytalaj választásban. Előre megírom, hogy linkeket nem kérek, mert minden elolvastam, amit lehet, de így sem jutottam egyelőre többre. Minden technikai eszközt beszereztem, csupán a talajjal nem tudok zöld ágra vergődni, mivel ezt hagytam utoljára és őszintén a keretem is kimerült. 112 l-es akvariumról lenne szó, 80x35. Azt szeretném tudni, hogy mennyi talajra lenne szükségem, miből mennyi kellene. Szeretnék mohákat az ágakra és gyepet is.
A válaszokat előre is köszönöm, Csaba
Szia, nekem két talajjal volt tapasztalatom. 1: JBL manado, ezt nagyon szerettem, könnyen kezelhető volt és a növények is szépen fejlődtek benne. 2: Ada Amazonia, nagyon jó minőségű talaj, nagyon szép színe van, kiemeli a növények és halak színét. Szerintem a Manado olcsóbb, de az Amazonia jobb.
 
Sziasztok!
Dekornak ADA La Plata Sand-et vásároltam. Kérdésem, hogy aki használ ilyen talajt, az átmosta használat előtt?
Kösz.
Üdv.
Béla
 

Hasonló topikok

Válaszok
136
Megtekintések
26K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére