• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás low-techben


De igen egyszerűbb lenne, csak nálunk egy profi tető az akváriumra alap tartozék. A juwel-nek azért van olyan fénycsöve mert ő gyártja a tetőt is, muszáj bele gyártania kompatibilis fénycsöveket is. :)
Más kérdés hogy ezek a fénycsövek mennyire jók. Meg mennyire drágák, bár én az árán nem bosszankodom, csak legyen jó. Ez a 6400 kevines lilás-nak tűnik pedig elvileg fehér kéne legyen. Másrészt olyan infót kaptam, hogy a Nature az egyetlen fénycsövük ami jó...
 
Én azért bánom, hogy 1047mm-es csövekkel szerelték az akváriumomat, mert a zárt tető Nálam is "alap", viszont ez a méret nem szabvány, és ezért 6-7000 Ft darabja, míg egy sima 54W-os osramot megkapnék 1000 Ft körül... Hogy törne el a keze, aki kitalálta ezeket a szabványon kívüli méreteket...:mad::devil:
Anno a 120x40x50-es akváriumon még én is dilemmában voltam, mert ehhez a mérethez vannak ezek a csövek kitalálva, viszont muszáj volt fejlesztenem mert a két cső kevés volt a 240 literre. Elkezdtem számolgatni, és ésszerűbb volt áttérni a T8-as csövekről a T5-ös 115 centis csövekre. Ezek is elfértek a tetőben, és olcsón kapható ebben a méretben általános világításra gyártott 6500 kelvines cső.
 
Anno a 120x40x50-es akváriumon még én is dilemmában voltam, mert ehhez a mérethez vannak ezek a csövek kitalálva, viszont muszáj volt fejlesztenem mert a két cső kevés volt a 240 literre. Elkezdtem számolgatni, és ésszerűbb volt áttérni a T8-as csövekről a T5-ös 115 centis csövekre. Ezek is elfértek a tetőben, és olcsón kapható ebben a méretben általános világításra gyártott 6500 kelvines cső.

De ha a tetőben lévő fénycső foglalatok 1046mm-es fénycsöveket fogadnak akkor hogyan tudtad behelyezni az annál hosszabb fénycsöveket? Kiszerelted a tetőből az eredeti foglalatokat?
 
De ha a tetőben lévő fénycső foglalatok 1046mm-es fénycsöveket fogadnak akkor hogyan tudtad behelyezni az annál hosszabb fénycsöveket? Kiszerelted a tetőből az eredeti foglalatokat?
Egyrészt nekem saját készítésű tetőm volt azon az akváriumon, meg a váltás miatt mindenképpen ki kellett szedni a régieket, hiszen T5 és a T8-as csöveknek más a foglalata, tehát ezt cserélni is kell, nem csak távolabb tenni egymástól.
 
Egyrészt nekem saját készítésű tetőm volt azon az akváriumon, meg a váltás miatt mindenképpen ki kellett szedni a régieket, hiszen T5 és a T8-as csöveknek más a foglalata, tehát ezt cserélni is kell, nem csak távolabb tenni egymástól.

Igen ez lett volna a második kérdés hogy hogyan oldottad meg a T8 > T5 átalakítást :)
Házi készitésű tető más tészta, nekem pl. juwel rio 180-as gyári tetőm van. Nagyon jó tető minden nyílás meg kivágás van rajta, ami valaha kellhet, meg jól is néz ki, csak ezek a beépített foglalatok szerepelnek a hátrány-oldalon. Na mindegy majdcsak lesz valahogy. Egyenlőre kapni még hozzá groluxot, sőt még a legutolsó sera daylight-ra is sikerült rátenni a mancsom, azzal elleszünk egy évig. Aztán majd meglátjuk mi lesz, lehet High-Lite color kerül bele ha nem lesz addig jobb...
 
"High-Lite" Colour csövekről van szó?
Merthogy az adatai szerint, amit a Juwel megad ez inkább kiegészítő cső a piros kék kiemelésére és a Day 6500 K-es mellé ajánlják. Ezek szerint a Juwel oldalán színügyileg elég nagy a kavarodás, ha ahogy írod, ez a cső a valóságban fehér és nem a rózsaszínes.
View attachment 6893

Másik topicba kéne mennünk ezzel a témával. :)
Megnéztem, jól emlékeztem, colour csöveim vannak.
 
2 color van és annyi? Nem lilás tőle a megvilágítás? Ha fehér akkor jó, kipróbáljuk mi is ;)
Köszi az infót :)
Ez nem ebbe a topicba való, de azért válaszolok, viszont ha még van kérdés, akkor kérlek a megfelelő helyre írd...
Nem lilás, nem kékes, nem zöldes, nem sárgás, hanem szép fehér. 6500K-s fényképezőgép beállítással gyönyörűen fotózható, élőben is meseszép. Tényleg szívből tudom ajánlani. (y)
A gyárilag kapott 9000K-s és 4100K-s csővel (talán day és nature csövek) nem tudtam normális fotókat csinálni, és élőben sem voltak ennyire szép színek, a növények sem díjazták igazán. Nagyon jó döntés volt a 2 colour csőre váltás! Csak az árától vagyok kibukva...:mad:
 
Ez nem ebbe a topicba való, de azért válaszolok, viszont ha még van kérdés, akkor kérlek a megfelelő helyre írd...
Nem lilás, nem kékes, nem zöldes, nem sárgás, hanem szép fehér. 6500K-s fényképezőgép beállítással gyönyörűen fotózható, élőben is meseszép. Tényleg szívből tudom ajánlani. (y)
A gyárilag kapott 9000K-s és 4100K-s csővel (talán day és nature csövek) nem tudtam normális fotókat csinálni, és élőben sem voltak ennyire szép színek, a növények sem díjazták igazán. Nagyon jó döntés volt a 2 colour csőre váltás! Csak az árától vagyok kibukva...:mad:

Rendben, meggyőztél, ki fogom próbálni a juwel color csöveket amint kiégnek a mostaniak. Igazad van nem ide való ez a téma, ezért nem is kérdezek róla többet és elnézést is kérek mert tőlem indult. (Nekem is 9000 day meg 4100 nature volt benne alapból, akkor örülök hogy cseréltem őket :) Köszi az infót mégegyszer.)
 
Sziasztok! Először is köszönöm a befogadást. A napokban szeretnék indítani egy kis 15 literes Hailea E15 nanot beépített dimm led világítással pár garnival néhány mikro halacskával talajnak 2,5 kg manado adott, táp talaj nincs aquaplant tabi megy alá + easy carbo tf planter +macro van tápozás indításával kapcsolatban lenne kérdésem miből mennyit adjak és milyen növényeket tegyek bele?
 
Sziasztok! Először is köszönöm a befogadást. A napokban szeretnék indítani egy kis 15 literes Hailea E15 nanot beépített dimm led világítással pár garnival néhány mikro halacskával talajnak 2,5 kg manado adott, táp talaj nincs aquaplant tabi megy alá + easy carbo tf planter +macro van tápozás indításával kapcsolatban lenne kérdésem miből mennyit adjak és milyen növényeket tegyek bele?
Szia!
Szerintem az 1ml Carbo sok low-ba ilyen kis nanoba! Két hónapja üzemeltetek 16l-es eheim nano szettet abba 0,5 ml Carbot adagolok napi szinten. 1-1 ml micro, macro megy két naponta.
Érdemes lassan növő növényeket választani. Nézz szét nálam a naplómban utolsó oldalon van pár kép a nanoról.;):)
 
Szia!
Szerintem az 1ml Carbo sok low-ba ilyen kis nanoba! Két hónapja üzemeltetek 16l-es eheim nano szettet abba 0,5 ml Carbot adagolok napi szinten. 1-1 ml micro, macro megy két naponta.
Érdemes lassan növő növényeket választani. Nézz szét nálam a naplómban utolsó oldalon van pár kép a nanoról.;):)
Szia! Hogy tudom meg nézni? Bocsi még tanulok..
 
Szia!
Szerintem az 1ml Carbo sok low-ba ilyen kis nanoba! Két hónapja üzemeltetek 16l-es eheim nano szettet abba 0,5 ml Carbot adagolok napi szinten. 1-1 ml micro, macro megy két naponta.
Érdemes lassan növő növényeket választani. Nézz szét nálam a naplómban utolsó oldalon van pár kép a nanoról.;):)
Hát gratula ez nagyon szép.Indításkor csak talajt rakjak én is egy darabig és úgy járassam táp nélkül utána adjam a tápot ha már lesz bent növény?
 
Nálam akkor még nem voltak meg a növények azért csináltam így. Ez is egy megoldás ezek szerint. (működik)
Legtöbben persze ültetnek, vizet cserélnek, tápoznak. Ez így általánosabb.
Amúgy javaslom, csinálj naplót és akkor sokan hozzászólnak, segítenek.;):)
 
Nálam akkor még nem voltak meg a növények azért csináltam így. Ez is egy megoldás ezek szerint. (működik)
Legtöbben persze ültetnek, vizet cserélnek, tápoznak. Ez így általánosabb.
Amúgy javaslom, csinálj naplót és akkor sokan hozzászólnak, segítenek.;):)
Köszi Ahogy javasoltad úgy fogom csinálni remélem ezuttal sikerűl valami jót produkálnom mert az eddigi nanos projektjeim sorra elvéreztek valahol.Azért ha lesz kérdésem kereshetlek?
 
Back
Oldal tetejére