• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás low-techben

Sziasztok.Rengeteget nézegettem a fórumokat,és a szebnél szebb képeket,így elkapott a növényes akvárium megvalósításának a lehetősége.Van 112l akváriumom 2x18W osram l18/840 világítással,és sokat olvasgatva az oldalakat megprobálok valami szépet kihozni belőle,persze a kis családom is adja az ötleteket :).Rendeltem jbl manado alá aqua basis táptalaj,10l és 5l. és persze ha már növényes akkor pár db alacsony igényű kevés fényhez,Green Aqua növénykéket,Bacopa australis,Sagittaria subulata,Dennerle Hygrophila corymbosa.Szépen elültettem őket,és ahogy olvasgattam napokig járattam üresen az akváriumot ami már 1 nap után letisztult.,tetra ex 700 küső szűrő,amiben már megvolt a kialakult baktérium flora az elöző akváriumom használatánál,alsó kosár kerámiagyűrű,2.kosár siporax,3.kosár szivacs,4.kosár szivacs és perlon vatta,nem tudom jó e az összeállítás ha növényes aksihoz is szeretném használni.Halakat sajnos vissza kellet tennem mert a 20l be nem bírták tovább,5neon,4serpalazac,1vöröskarcsú díszmárna,3zebradánió,1páncélosharcsa.Naponta 20% vízcsere.Mivel low tech akvárium ami elérhető lenne számomra,így az easy life carbo,és a profito amit rendeltem még a növénykéknek.De nem igazán vagyok vele tisztába hogy első napokban hogy kezdjem a tápozást,esetleg kell e,vagy csak a carbot adagoljam,mennyit világítsak.Tervbe van a csőcsere,sera plant color t8 18w,és SERA BRILLIANT DAYLIGHT t8 18w csőre.Egy pár levélen barnás foltot vettem észre,valószínű tápanyag hiány lehet,vagyis ameddig a gyökérzett nem éri el a táptalajt akkor szükséges a tápozás profitoval?Elöre is köszönöm a segítségeteket.jA az aksiban lévő szőlő tőkén ami már évekig ázott fehér hártyás réteget vettem észre,de a melette lévő vasfán nem tapasztaltam.
 
A növények az első néhány hétben a gyökérzetük megerősítésével vannak elfoglalva, az új hajtások a tartalékaikból képződnek, leveleiken kevesebb tápanyagot vesznek fel. Én az első héten a javasolt adag félét, a második héten 3/4-ét adnám, aztán 3. héttől mehet az egész. Persze az elejétől is nyomhatod fullban a tápot, akkor sem halmozódik fel a napi vízcserék mellett... Nekem ez a véleményem, aztán a tapasztaltabbak kijavítanak, ha tévedek.
Világítás mehet napi 6 órától és hetente emelheted 1 órával, de 10 óránál többet nem ajánlanak.
A szőlőgyökér az ilyen, nekem is volt, a hártyásodás pár hét alatt megszűnik, de idővel, ahogy egyre több minden oldódik ki a fából, vissza is térhet. Most vasfám van, két hónapja indult az aki, semmi sem képződött rajta, ugyanolyan, mint amikor beraktam.
 
A növények az első néhány hétben a gyökérzetük megerősítésével vannak elfoglalva, az új hajtások a tartalékaikból képződnek, leveleiken kevesebb tápanyagot vesznek fel. Én az első héten a javasolt adag félét, a második héten 3/4-ét adnám, aztán 3. héttől mehet az egész. Persze az elejétől is nyomhatod fullban a tápot, akkor sem halmozódik fel a napi vízcserék mellett... Nekem ez a véleményem, aztán a tapasztaltabbak kijavítanak, ha tévedek.
Világítás mehet napi 6 órától és hetente emelheted 1 órával, de 10 óránál többet nem ajánlanak.
A szőlőgyökér az ilyen, nekem is volt, a hártyásodás pár hét alatt megszűnik, de idővel, ahogy egyre több minden oldódik ki a fából, vissza is térhet. Most vasfám van, két hónapja indult az aki, semmi sem képződött rajta, ugyanolyan, mint amikor beraktam.
Szia.Köszönöm a gyors választ.5. napja megy az akvárium eddig csak a carbot adagoltam napi 2ml,nem mertem többet,de holnaptol a profitot is megprobálom napi 1ml,kapjanak kevéske tápot is,igaz a heti adag gyári javallat heti 5ml,megprobálom napi részletekre szétosztani.Nem tudom ez okos dolog lenne?Vagy mehet bele az 5ml egyben és egy hét múlva,ismétlés?Elöre is köszönöm a segítséget.
 
Low-techben - főleg nagyobb akváriumoknál -elvileg elég a heti tápozás is, de ideálisabb naponta adagolni, amennyiben megoldható.
 
Sziasztok,

lassan egy fél éve indítottam egy low tech akváriumot. Az akvárium 84 literes a világítást két 15W-os fénycső biztosítja, tehát nem túl erősen megvilágított. Társas akvárium így a növények mellett található 3 db Platti, 7 db Guppi és 6 garnélarák. A növények pontos megnevezését nem tudom, de több Bacopa-t, fodros vizikalászt és vizíkelyhet ültettem bele.

Jelenleg naponta kapnak megfelelő mennyiségű Carbot és kb. hetente a talajba belenyomok a növények közé 2-3 darab táptabletát. Eddig szépen fejlődtek a növények a Bacopa-t még talán szaporítani is sikerült, illetve mindegyik folyamatosan hoz új hajtásokat. Az algával gyűlik meg a bajom, mivl folyamatosan jelen van. A világítás időtartamát már sikerült beállítani, és ezzel az algásodás is kicsit visszaszorult, de teljesen nem szűnt meg. Szeretném majd megkezdeni a tápozást ProFito-val, esetleg elhagyva a tablettákat. Természetesen az elején csak az ajánlott mennyiség egy részével, fokozatossan növelve az adagot. Talán ezzel az algásodás is mégjobban visszaszorul. Mi erről a véleményetek?
 
Sziasztok,

lassan egy fél éve indítottam egy low tech akváriumot. Az akvárium 84 literes a világítást két 15W-os fénycső biztosítja, tehát nem túl erősen megvilágított. Társas akvárium így a növények mellett található 3 db Platti, 7 db Guppi és 6 garnélarák. A növények pontos megnevezését nem tudom, de több Bacopa-t, fodros vizikalászt és vizíkelyhet ültettem bele.

Jelenleg naponta kapnak megfelelő mennyiségű Carbot és kb. hetente a talajba belenyomok a növények közé 2-3 darab táptabletát. Eddig szépen fejlődtek a növények a Bacopa-t még talán szaporítani is sikerült, illetve mindegyik folyamatosan hoz új hajtásokat. Az algával gyűlik meg a bajom, mivl folyamatosan jelen van. A világítás időtartamát már sikerült beállítani, és ezzel az algásodás is kicsit visszaszorult, de teljesen nem szűnt meg. Szeretném majd megkezdeni a tápozást ProFito-val, esetleg elhagyva a tablettákat. Természetesen az elején csak az ajánlott mennyiség egy részével, fokozatossan növelve az adagot. Talán ezzel az algásodás is mégjobban visszaszorul. Mi erről a véleményetek?
Ha sok az alga, akkor előbb tarts egy blackoutot, ha elviselhető, akkor meg próbáld meg mechanikailag eltávolítani, amennyit lehet. Csak ezután indíts tápozással, különben az algát is eteted. :D Ha sűrűn be van ültetve a medencéd, akkor szerintem nyugodtan kezdheted az ajánlott adaggal. Carboval is sokat lendíthetsz a növények fejlődésén és az alga leküzdésén. (y)
 
Köszönöm a segítséget. Tervebe van még egy szűrőcsere, mivel a jelenlegi valószínüleg egy kicsit alul van méretezve. Akkor ey komolyabb algaírtás itán elkezdem majd a tápozást.
 
sziasztok! ma átrendeztem a 30L-es akváriumom holnap kezdeném a tápozását, 30x30x35-ös, a gyári 6w-os ledes lámpával (eddig jól fejlődtek alatta a növényeim), tápjaim; aquaplant tabletták(már a földben vannak), profito, easycarbo. Kérdésem melyikből mennyit? gyári adagolás szerint mennyek? mondjuk profito 3 naponta 1.2ml? carbo pedig naponta 0.5ml? ja halak 6db endler guppi, 1db törpe szívóharcsa illetve a jövő hét folyamán valamilyen garnélák :)
WP_20160213_15_38_52_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem lehet abból probléma a Carbóval, hogy sokkal ritkábbak a vízcserék, mint High-tech-ben? Ha jól emlékszem @keymaker írta valahol, hogy azt nem Low-tech-re találták ki. Eddig ezért nem próbáltam csak.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy low tech akváriumom december közepén indult akkor még csak vaisneria gigante volt benne. Azóta került bele még limnophilia sessiliflora és HM meg egy lassabb növekedésű növény aminek nem emlékszek a nevére. Az akvárium 64l, 2x15W T8 fénycsővel világítom napi 10 órát. A szűrés jelenleg elég gyenge mert csak egy belső szűrő van, de tervben van egy külső beüzemelése. Tápozás napi 1,3ml TF planter, 0,5ml TF makro és 1,5ml easy carbo. A problémám az lenne hogy a lassú növény levelén megjelent a pont alga. A kérdésem pedig hogy ez mitől lehet? Tápanyag hiány vagy többlet vagy a nem megfelelő szűrés?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
 
Szia!
Világítás elég lenne napi 8 óra. Mértél foszfát színtet? PO4 jó értéke: 1-2mg/l körül kell legyen.
Valamint jól látod, a szűrésedet hatékonyabbá kellene tenni. (kűlső szűrő tele bio szűrőanyagokkal)
Hajrá, algamentest kívánok!(y)
 
Szia!
Világítás elég lenne napi 8 óra. Mértél foszfát színtet? PO4 jó értéke: 1-2mg/l körül kell legyen.
Valamint jól látod, a szűrésedet hatékonyabbá kellene tenni. (kűlső szűrő tele bio szűrőanyagokkal)
Hajrá, algamentest kívánok!(y)


Köszönöm a válaszod!
Foszfát szintet nem mértem itthon nincs rá lehetőségem, és sajnos nem is fogok mostanában akvarisztika bolt felé menni, de addig is próbálkozok játszani a fénnyel és a tápozással.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy low tech akváriumom december közepén indult akkor még csak vaisneria gigante volt benne. Azóta került bele még limnophilia sessiliflora és HM meg egy lassabb növekedésű növény aminek nem emlékszek a nevére. Az akvárium 64l, 2x15W T8 fénycsővel világítom napi 10 órát. A szűrés jelenleg elég gyenge mert csak egy belső szűrő van, de tervben van egy külső beüzemelése. Tápozás napi 1,3ml TF planter, 0,5ml TF makro és 1,5ml easy carbo. A problémám az lenne hogy a lassú növény levelén megjelent a pont alga. A kérdésem pedig hogy ez mitől lehet? Tápanyag hiány vagy többlet vagy a nem megfelelő szűrés?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Lehet, hogy a 8 óra világítás is megoldja.
Kálium mindkét tápodban van, ami lehet, hogy sok. Halak nincsenek? Ha vannak, akkor lehet, hogy viszont kevesebbet kéne Macro tápoznod, mert ők is termelnek nitrátot és foszfátot. Ismerni kéne a csapvized összetételét is, ha azt használsz (hol laksz?, nem töltötted ki). Nálam például nem kell/szabad foszfátot adagolnom, mert a csapvízünkben van elég, sőt 7 mg/l nitrát is van benne. Itt vannak TF-es tapasztalatok bőven.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére