• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás low-techben

Ha szép kerek pontok, akkor kálium-hiány lesz.
Szia!
Lehet, igazad van. Bár két naponta adagolok Easy-Life Káliumot 2,5ml-ert is. Minden EL terméket adok kivétel Nitro-ot. Ezért gondoltam nitrát hiányra. ha van kedved nézd meg a képeket az akiról
"low tech akváriumok CO2 nélkül" topikban.
 
Szia!
Lehet, igazad van. Bár két naponta adagolok Easy-Life Káliumot 2,5ml-ert is. Minden EL terméket adok kivétel Nitro-ot. Ezért gondoltam nitrát hiányra. ha van kedved nézd meg a képeket az akiról
"low tech akváriumok CO2 nélkül" topikban.
Naplót nem akarsz nyitni? Ahogy látom elég sok hortenziád van, azok kimondottan K igényesek.
 
Naplót nem akarsz nyitni? Ahogy látom elég sok hortenziád van, azok kimondottan K igényesek.
Szia!
Szeretnék nyitni, januárra ígértem. Ha ott kicsit visszalapozol írtam is;) Ami hortenziának látszik szerintem hygrophila corymbosa Siamensis, legalábbis GA-ból így rendeltem.
Na, de nem akarom szétoffolni a Tápozás topikot.
Szerinted nézzek Kálium Szintet is?
Köszi a választ előre is.
 
Naplót nem akarsz nyitni? Ahogy látom elég sok hortenziád van, azok kimondottan K igényesek.
Szia!
Sikerült az akváriumom Kálium szintjét beméretnem (cégnél, analitikai laborban) 9,18mg/l.
Az ideális érték 20-40 mg/l ? Valahol ezt olvastam. Ha ez igaz, emelem a Kálium adagolását.
Kérnék igazolást, hogy ezek az ideális értékek.
 
Szia!
Sikerült az akváriumom Kálium szintjét beméretnem (cégnél, analitikai laborban) 9,18mg/l.
Az ideális érték 20-40 mg/l ? Valahol ezt olvastam. Ha ez igaz, emelem a Kálium adagolását.
Kérnék igazolást, hogy ezek az ideális értékek.
20-30 mg/l
 
Én is egyre jobban tapasztalom a káliumhiány tüneteit az indiai vizicsillagomon. Eléggé igénytelen ez a növény, így gondoltam ezzel "dúsítom" be az akváriumot. Viszont minél több van, annál többnek lyukadnak ki a levelei... előtte csak elvétve volt. Pedig emeltem a ProFito-n (jelenleg 12,5 ml/hét 115 liter vízre). Most szerzem be a vízteszteket (N, P, K), aztán próbálom orvosolni a problémát.
 
Szia!
Gondolkodom Kálium-Szulfát (K2SO4) adagolásán. Gazdaságosabban jönne ki.
Profito mellé kéne Easy-Life Káliumot adagolnod. Eddig én is ez adtam, csak mérések szerint keveset. Vizicsillagom nekem is van azzal nincs baj ilyen adagolásnál. Más növényemen látszik csak a hiánytünet.
 
Sziasztok!
Lehet hülyeséget kérdezek, de lehet a növények kálium tápozását KCl (Kálium-kloriddal) megoldani? Viszonylag könnyen oldódik, gyógyszeriparban, élelmiszeriparban használják.
 
Sziasztok!
Lehet hülyeséget kérdezek, de lehet a növények kálium tápozását KCl (Kálium-kloriddal) megoldani? Viszonylag könnyen oldódik, gyógyszeriparban, élelmiszeriparban használják.
Persze.
 
Üdv!
Két hete indítottam egy 84literes halas akváriumot, 4féle nővényt is vettem bele. Nevüket sajna nem jegyeztem meg de a napokban utána fogok járni. Igénytelen növényeket kértem, mert co2-t és erős világást, valamint sok gondot nem akarok a növények miatt, ennek ellenére 2féle hiánytünetet is tapasztaltam 2 hét után. Az egyik növényen a talaj közelében 2 kisebb levél a csúcsuktól besárgult, a másik növényen az idősebb nagyobb levelek bebarnultak. A fény jelenleg 0,25w/l, ezt két héten belul 0,5re szeretném növelni. Milyen tápozási módszereknek nézzek utána, hogy továbbra se kelljen erős világás, se co2? Esetleg egyéb ötlet?
 
Szia!
Jó volna képeket látni az "esetről". Az akvárium paraméteriről is írhatnál.(Talaj, szűrés, világítás, stb). Milyen növényekről van szó pontosan?
(Lehet nem is tápoldalon kell keresni a hibát). Világítás is karcsúnak tűnik. Több infót légyszi.:);)
 
Szia!
Jó volna képeket látni az "esetről". Az akvárium paraméteriről is írhatnál.(Talaj, szűrés, világítás, stb). Milyen növényekről van szó pontosan?
(Lehet nem is tápoldalon kell keresni a hibát). Világítás is karcsúnak tűnik. Több infót légyszi.:);)

Képeket az esetről rakok fel minél hamarabb, a növények is igy fognak kiderülni h milyenek mert nem tudom :D az akvárium 84 liter, két belső szűrő dolgozik benne, egy 380l/h-s és egy 200l/h-s. Valószínűleg ez hamarosan cserélve lesz egy külső szűrőre. A világítás 21w-os fénycső, 4000k színhőmérséklet. Ez bővítve lesz a duplájára. Talaj bazaltzúzalék, kb 3-5mm szemcsenagyság. Semmilyen táptalaj vagy táprúd nincs használva. Vízcserék eddig 2naponta 30%os cserék voltak, most fogok ráállni a heti 30%os cserére.
 
Nos itt vannak a képek a növények betegségéről
DSC_0435_zps3po89lfd.jpg

DSC_0438_zpscroh4ph3.jpg

DSC_0440_zpsmf8kmsl7.jpg


Az első képen a már teljesen elhalt levelek.
A második képen a háttérben látszik hogy így kezdődött, és az előtérben egy másik fajta növény nagyobb levelei bebarnultak.
Ezeket a növényeket ismeri valaki? A 3. képen levő növény nevére is kíváncsi vagyok.
 
sziasztok!
low-techben van jelentősége hogy a világítási szakasz előtt, közben vagy utána adagolom be a tápot?
(heti tápozásról van szó, és azok is elenyésző mennyiségek a hig-tech-hez képest)

köszi!
 
sziasztok!
low-techben van jelentősége hogy a világítási szakasz előtt, közben vagy utána adagolom be a tápot?
(heti tápozásról van szó, és azok is elenyésző mennyiségek a hig-tech-hez képest)

köszi!
Nem hiszem hogy heti rendszerességnél számítana.
 
sziasztok!
low-techben van jelentősége hogy a világítási szakasz előtt, közben vagy utána adagolom be a tápot?
(heti tápozásról van szó, és azok is elenyésző mennyiségek a hig-tech-hez képest)

köszi!
Én vízcsere után csinálom, ha meg épp nincs vízcsere (ami előfordul 1-2 hónapig is néha), akkor meg amikor épp eszembe jut. Egy low-tech akvárium esetén ennek nincs sok jelentősége, high-tech akváriumnál tudtommal világítás bekapcsolása előtt 1-2 órával szokták.
 
Sziasztok, 1 hónapja indítottam az akváriumomat és tanácsot szeretnék kérni. Hogyan tudnék nitrátot és foszfátot juttatni a vízbe átmenetileg, valamilyen "házi" praktikával. Jelenleg profitot adagolok, és nem akarok venni macro tápot. A fent említett tápanyagokat halakkal szeretném majd pótolni de a következő a problémám. Az akvárium 65 literes és kb. 40-50 db cseresznye garnéla lakozik benne. A garnélák most petések, és szeretném megvárni hogy a kicsik nőjenek annyit, hogy ne essenek áldozatául a tervezett 10 neon-nak. Gondoltam még 4 otocinclust, őket végülis már betehetném, csak tartok az elhullásuktól, mert ahogy olvastam igen érzékenyek. Ötletek? Esetleg valamilyen nem szapora csigafajta? Vidéken sajnos korlátozottak a lehetőségek az állatok tekintetében.
 
Sziasztok!

Több helyen is olvastam, hogy low-tech akváriumba a mulm mellé elegendő microelemes tápot használni. Szeretném erről a véleményeteket kérni!
Nálam van bőven természetes "trágyázás", az L-es harcsák rendesen tolják a kábelt és van 50-60 db garnélám amik szintén sokat ürítenek. Eddig Neptun növénytápot használtam, de úgy tudom az is tartalmaz nitrátot. Ha így valóban elég a microelem, akkor én egy JBL kugeln + Easy Life Profito kombinációra gondoltam áttérni. Működhet ez az alábbi medencében?
A paraméterek:
108l
2x18W 6400K világítás, napi 10 óra
Aquael Fan 2
6 tő Echinodorus, 1-1 kisebb bokor jávai és májmoha.
táptalaj nincs, sima bazaltzúzalék
vízcsere és porszívózás 1,5-2 hetente kb.30%

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv.
 
Sziasztok!

Több helyen is olvastam, hogy low-tech akváriumba a mulm mellé elegendő microelemes tápot használni. Szeretném erről a véleményeteket kérni!
Nálam van bőven természetes "trágyázás", az L-es harcsák rendesen tolják a kábelt és van 50-60 db garnélám amik szintén sokat ürítenek. Eddig Neptun növénytápot használtam, de úgy tudom az is tartalmaz nitrátot. Ha így valóban elég a microelem, akkor én egy JBL kugeln + Easy Life Profito kombinációra gondoltam áttérni. Működhet ez az alábbi medencében?
A paraméterek:
108l
2x18W 6400K világítás, napi 10 óra
Aquael Fan 2
6 tő Echinodorus, 1-1 kisebb bokor jávai és májmoha.
táptalaj nincs, sima bazaltzúzalék
vízcsere és porszívózás 1,5-2 hetente kb.30%

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv.
Szerintem teljesen jó váltás lenne.
 
Back
Oldal tetejére