• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás low-techben

Szeretném kipróbálni nigro "Keymaker a növénytápokról" című 2009-es írása alapján összeállított keveréket. Az alapanyagokat már megrendeltem.
A táblázatot megpróbáltam átlátni, de mégis maradt egy nyitott kérdés:
Ezt írod: "6. Adagolj minden nap 10 ml-t az akváriumvízbe mindegyik flakonból külön-külön, "
A kérdésem az, hogy ez a 10 ml, hány literes akvárium napi adagja? 300 liter ami a táblázat alapértéke? Vagy mennyi? Bocs ez számomra nem derül ki, vagy csak nagyon felületes vagyok.
Előre is köszönöm.
Ha jól rémlik ez egy 30 literes akváriumra volt megírva.
 
Szeretném kipróbálni nigro "Keymaker a növénytápokról" című 2009-es írása alapján összeállított keveréket. Az alapanyagokat már megrendeltem.
A táblázatot megpróbáltam átlátni, de mégis maradt egy nyitott kérdés:
Ezt írod: "6. Adagolj minden nap 10 ml-t az akváriumvízbe mindegyik flakonból külön-külön, "
A kérdésem az, hogy ez a 10 ml, hány literes akvárium napi adagja? 300 liter ami a táblázat alapértéke? Vagy mennyi? Bocs ez számomra nem derül ki, vagy csak nagyon felületes vagyok.
Előre is köszönöm.
http://forum.akvarisztika.info/viewtopic.php?f=26&t=1036&start=110
Tibicuk hozzászólása,2011.04.11. 17:47 -Talán ez segít.
 
http://forum.akvarisztika.info/viewtopic.php?f=26&t=1036&start=110
Tibicuk hozzászólása,2011.04.11. 17:47 -Talán ez segít.
Nagyon köszönöm a linket. Ezt eddig nem találtam meg magamtól. A levelezésben hivatkozott dolgokat (EI, keymaker, táblázat, stb.) már korábban is olvastam (többször is), de úgy tűnik nem lehet elégszer elolvasni. Az ördög, a részletekben rejlik.
Ha jól értem a táblázatot, akkor az ajánlott töménységű tápból (pl. 18 teáskanál KNO3, kb. 0,9 liter vízben), napi 10 ml-t adagolva, nem 30 literes akváriumba kell, hanem 300 literesbe???
Jól olvasom? Vagy mégiscsak Nigro levelét vegyem alapul és akkor 100ml kell a 300 literes akváriumba?
(Most a vízcserék rendszerességétől, és egyéb paraméterektől tekintsünk el, mert a problémám nagyságrendi mennyiségekkel van.) Az akváriumom low és halas. Tehát az elsődleges célom nem az, hogy meg ötszörözzem a növények növekedését, csak az, hogy szépen ellegyenek. Sajnos ez eddig így is volt de most valamiért elkezdett kirothadni a hygrophila difformis-om. Márpedig, ha azzal gond van, akkor ott nagy a baj. Lehet, hogy csak nem kéne' neki CO2?
Csak nagyságrendi kérdésben kérnék egy igen vagy nem megerősítést, mert megértettem, hogy "ki kell kísérletezni", de mégis...
 
A táblázat 300literre van megadva,de te ezen változtathatsz bármikor.
LowTechen a fele EI mennyiséget szerintem simán bele tehetsz.Tehát kiszámoltatod a táblázattal
Full hightechre és ennek a felét adod.
 
A táblázat 300literre van megadva,de te ezen változtathatsz bármikor.
LowTechen a fele EI mennyiséget szerintem simán bele tehetsz.Tehát kiszámoltatod a táblázattal
Full hightechre és ennek a felét adod.
Köszönöm. Az tiszta, hogy egy táblázatot át lehet írni :D. Pláne, hogy még magyarul is ott van a linkeden, hogy mit, hogyan?
Az eredeti kérdésem ugye az volt, hogy a "Keymaker a növénytápokról" című írásban van az a bizonyos "6. lépés", és a szövegből nekem nem jött le, hogy mekkora akvába öntsek ennyit??? Ezek szerint ez mindenkinek egyértelmű volt, csak nekem nem. :(
De már visszakanyarodtam, és a kígyó saját farkába harap. Bocsánat.

... És most jön az óriási köszönet!
Szóval: a 300 literes medencémbe tegyek minden nap 5 ml-t a cikkben szereplő oldatokból! Ha sokat világítok és adagolok hozzá CO2-t, akkor 10ml-t. Nnnna, ez a lényeg, ezt szerettem volna hallani/olvasni. (y)
 
[QUOTE="elektrorudi, post: 370560, member: 7306"
Szóval: a 300 literes medencémbe tegyek minden nap 5 ml-t a cikkben szereplő oldatokból! Ha sokat világítok és adagolok hozzá CO2-t, akkor 10ml-t. Nnnna, ez a lényeg, ezt szerettem volna hallani/olvasni. (y)[/QUOTE]
A válasz nem!Erre írta Nigro,hogy a az a bizonyos 6.lépés szerinte 30 literre van megadva.
A táblázatban 300l szerepel.
 
[QUOTE="elektrorudi, post: 370560, member: 7306"
Szóval: a 300 literes medencémbe tegyek minden nap 5 ml-t a cikkben szereplő oldatokból! Ha sokat világítok és adagolok hozzá CO2-t, akkor 10ml-t. Nnnna, ez a lényeg, ezt szerettem volna hallani/olvasni. (y)
A válasz nem!Erre írta Nigro,hogy a az a bizonyos 6.lépés szerinte 30 literre van megadva.
A táblázatban 300l szerepel.[/QUOTE]


Kész. Most kerültem padlóra. :banghead:
Úgy látszik a sok problémámon felül, már diszlexiás is vagyok. :cry:
Már soha többet nem kérdezem meg, hogy a 300 literes akváriumomba mennyi löttyöt öntsek? ...mert a választ úgysem értem meg. :confused:
 
A lényeg az,hogy Keymaker (Balázs) a Tom Báros módszert írta le, ahogy ő közre adta.
Aztán ha jól rémlik,Balázs gyártotta rá a táblázatot,hogy mindenki a saját akváriumára
ki tudja számolni a tápokat.Koncentrálj a táblázatra,szépen le van írva(általam), hogy mit
először, és mit hova írj.
 
De ha 300 literes az akváriumod,akkor nem kell változtatni semmit,hanem veszed a fele mennyiséget.
Dej'szen ezt kérdeztem/írtam! :shy:

A táblázatot kitöltöttem az általad írt segítséggel. A Budapesti Vízművek oldalán alig van olyan adat, amire szükség lenne a táblázatban, de ami van, azt beírtam. Leolvastam, hogy miből hány gramm (teáskanál) kell 1 liter oldatba. Utána 10ml-t adagolást, és heti 30% vízcserét feltételezve kiegyenlítettem az alapanyagok mennyiségét, hogy pár hét után egyforma időben legyen zöld. Valóban, nekem nem 18-4-18 teáskanál jött ki (magnéziumot egyelőre nem adok), hanem annál 35-55%-al kevesebb. Remélem, nem hibáztam (persze a teáskanál mérete...)).
Ha így számolom, akkor a 1,5 hét után elérem a "zöld" szintet. Ez után, lassan, napi 4,5ml-ig csökkenthetem a mennyiséget ahhoz, hogy folyamatosan elérjem a "zöld szintet" a vízcseréig. Tehát, ha jól értem, ez a high-tech szint. Szerintem elsőre ezt célzom meg, akkor is, ha nem világítok annyit mint kellene, mert ugye nálam viszonylag sok a növénymennyiség és a CO2 adagolás is van.
Köszönök mindent. Ez alapján indulok el, aztán majd meglátjuk.
Ha ez így bejön, akkor tovább is lépek a saját szintemen: a két vízcsere között, az adagolás mennyiségét csökkentem napról-napra úgy, hogy a tápanyag mennyisége a két vízcsere között alig változzon (exponenciálisan csökkentem a napi mennyiséget). Bocs, messzire mentem...
 
Lehet, nem is itt kellene kérdeznem, de nem találtam jobb helyet neki:
A "keymaker féle" Dosing_calculator.xls táblázatot simán tudom használni a másik gépemen. Itthon is megpróbáltam letölteni és használni, de az Excel (2010) egyszerűen nem jeleníti meg. A fájl mérete megvan, de megnyitáskor csak egy szürke felület látszik.
Találkoztatok már ilyennel? Mi lehet a gond?
Valószínűleg valami Excel beállítási probléma lehet, de nem tudok rájönni az okára. :(
 
Adagolás rá van írva. Fecskendővel adagolnám.:)
Vagy keresnék az üvegére egy adagolópumpát, azzal "vegyészkednék"
 
Sziasztok!
Milyen arányú tápozást javasoltok ehhez az akváriumhoz? https://akvakertesz.hu/threads/kezdo-bakloeveseim-125-l.7301/#post-391271
Jelenleg heti 2x adok Seachem Flourisht gálánsan (3 nyomás). Easy Carbot csak most kezdtem adni, de elakadtam az adagolásnál. A gyártó 1 ml/50l/nap adagot javasol, míg a GA 1ml/20l/nap. A növények Carbo nélkül is szépen nőttek eddig. Tegnap a GA-s adaggal kezdtem, de bizonytalan vagyok, nehogy túl toljam.
Megvilágítás 2x24W, T5.
Növények: mind GA-s

  • Anubias nana mini zselés

  • Anubias petite

  • Bacopa australis

  • Ludwigia Palustris

  • Vallisneria Amaricana var. Asiatica

  • Microsporum pteropus petite

  • Taxiphyllum barbieri

  • Bucephalandra broad wavy, wavy leaf, wavy green
Köszönöm szépen a segítséget!

Üdv,

Dávid
 
Szia. Az easy carbotól ne félj azért a GA adagolás mert nem valami erős a koncentráció. Gondolom ez a Seachem Flourish az általános növénytápot takarja de ez csak micro elemes, később lehet szükség macro elemes tápra is.
 
Szia. Az easy carbotól ne félj azért a GA adagolás mert nem valami erős a koncentráció. Gondolom ez a Seachem Flourish az általános növénytápot takarja de ez csak micro elemes, később lehet szükség macro elemes tápra is.
Köszönöm szépen!
Igen ez csak mikroelemeket tartalmaz.
https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-flourish-nyomelem-novenytap-250-ml.html
Mit, mikortól érdemes adni még? És mire kell figyelnem?
Most mindenki nagyon szép és nőnek is rendesen.

Üdv, D
 
Back
Oldal tetejére