• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás akvárium indításakor GA Micro,Macro

A gyári adagolás 20 literenként 1ml/nap,akkor neked 6ml kell naponta a tápokból(külön külön),vagy rosszul számolom???? Csak azért érdekes amit írtál mert azt nem tetted hozzá ,hogy együtt a kettő 14 ml,vagy külön külön.
Napi 50% vízcsere mellett több kell.
 
Manadonál minek a napi vízcsere? max heti kettő pár hétig.
Én óvatos tápozás híve vagyok. Én a 200l es akváriumba tele növénnyel adagolok napi 6-6ml tápot és nem találni se algát se tápanyaghiányos növényt.
Kezdésnél napi 3-3ml et szoktam adagolni míg a növények magukhoz nem térnek aztán emelem az adagot.
 
A táblázatban 3-szori 50%-os cserénél 2,8ml/20l/nap. Azt szoroztam meg 5-el, így jött ki. Vagy nem jól számoltam?(n)
 
Adhatom én egyben a tápokat? Tehát egyszerre a micro,micro, karbot? Pl. Pohárba teszek egy kis akvárium vizet, és abba adagolom ki mindet, utána beleöntöm. Van jelentősége? Eddig mindig külön adtam, egymás után őket.
 
Adhatom én egyben a tápokat? Tehát egyszerre a micro,micro, karbot? Pl. Pohárba teszek egy kis akvárium vizet, és abba adagolom ki mindet, utána beleöntöm. Van jelentősége? Eddig mindig külön adtam, egymás után őket.
Inkább menjen rögtön a vízbe. Csak azért, mert attól tartok, hogy a carbo "összeveszik" a többivel töményen.
 
Inkább menjen rögtön a vízbe. Csak azért, mert attól tartok, hogy a carbo "összeveszik" a többivel töményen.
Ja ertem. Eddig úgy adagoltam, hogy először micro,macro és más napszakban a carbo. Nehogy sokkot kapjanak a halaim, vagy a rákocskáim.
 
Ja ertem. Eddig úgy adagoltam, hogy először micro,macro és más napszakban a carbo. Nehogy sokkot kapjanak a halaim, vagy a rákocskáim.
Mehet nyugodtan egyszerre az akiba. Az akváriumban azonnal felhígul. Nem kell külön napszakban adni, bár a Carbo leginkább a világítási periódus alatt illik, (hisz 6 óra a lebomlàsa) a mic-mac-nak mindegy.
 
Mehet nyugodtan egyszerre az akiba. Az akváriumban azonnal felhígul. Nem kell külön napszakban adni, bár a Carbo leginkább a világítási periódus alatt illik, (hisz 6 óra a lebomlàsa) a mic-mac-nak mindegy.
Köszönöm :)
 
Az a baj, hogy szerintem kicsit kavar van a fejekben.

Említetted az Amazonia példát. Ez a legjobb tápanyaggal ellátott talaj jelenleg. Az ültetés után az első hetekben folyamatosan oldódik ki belőle tápanyag.
Az ADA szerint ebben az időszakban max Káliumot kell bevinni. És tökmind1 mennyi vízcserét tolsz.

Erre jön az EI elmélet és az EI harcosok akik csutkára nyomják a tápot az első perctől.

Ha frissen átalakuló növényeid vannak, azok nem igényelnek extra tápozást az első hetekben ezzel az aljzattal.
De megkockáztatom, hogy a már submers növények is elvannak a talajból felszabaduló tápanyagokkal.

Én ezt az elméletet osztom, de elfogadom, ha valaki EI alapján tápozik és a kezdetektől ezerrel próbálja csutkára nyomni a tápot.

előre bocsátom első akváriumom amiben növény is van. :LOL:
nekem is amazonia a talaj.
egy hét után kezdtem tápozni, talán nagyon kicsivel az ajánlottnál kevesebbet..
a növények elég gyalázatos állapotba kerültek, levélváltásra gondoltam. de csak nem csökkent több hét után sem.
tesztem nem volt, a haverom megmérte nekem, a nitrát szint kb 75 körül volt..
legjobban az Ammania sp. bonsai sínylette meg elrohadt a szára a nagy részének. pár tő maradt csak.
olyan hártya volt a tetején, hogy a skimmer nem tudta beszívni, csipesszel kellett összetörni mint a sarktörő hajók..(komolyan)
a macro-t visszavettem kb. a negyedére micro-t a harmadára az ajánlottnak, a hártya van még de sokkal kevesebb a bonsai szára megint zöld.. a rotala felső levelei rózsaszínesednek... elkezdett nőni minden.
de így meg szerintem tuti valamiből hiány van.. pár levél lyukas, alga is van elég sok. de még mindig sokkal jobb mint előtte.
a kérdés: ez az amazonia miatt volt?
kérdés 2: én elhiszem, hogy nem probléma a túltápozás, de akkor miért volt ennyire gáz az állapot?
kérdés 3: mikor lehet rendesen tápozni, hogy ne legyenek tápanyaghiányok?

mit csináljak most?
 
előre bocsátom első akváriumom amiben növény is van. :LOL:
nekem is amazonia a talaj.
egy hét után kezdtem tápozni, talán nagyon kicsivel az ajánlottnál kevesebbet..
a növények elég gyalázatos állapotba kerültek, levélváltásra gondoltam. de csak nem csökkent több hét után sem.
tesztem nem volt, a haverom megmérte nekem, a nitrát szint kb 75 körül volt..
legjobban az Ammania sp. bonsai sínylette meg elrohadt a szára a nagy részének. pár tő maradt csak.
olyan hártya volt a tetején, hogy a skimmer nem tudta beszívni, csipesszel kellett összetörni mint a sarktörő hajók..(komolyan)
a macro-t visszavettem kb. a negyedére micro-t a harmadára az ajánlottnak, a hártya van még de sokkal kevesebb a bonsai szára megint zöld.. a rotala felső levelei rózsaszínesednek... elkezdett nőni minden.
de így meg szerintem tuti valamiből hiány van.. pár levél lyukas, alga is van elég sok. de még mindig sokkal jobb mint előtte.
a kérdés: ez az amazonia miatt volt?
kérdés 2: én elhiszem, hogy nem probléma a túltápozás, de akkor miért volt ennyire gáz az állapot?
kérdés 3: mikor lehet rendesen tápozni, hogy ne legyenek tápanyaghiányok?

mit csináljak most?
mondjuk írd le, milyen technikád van, mekkora az aki, világítás, szűrés, co2, vízcserék stb.
A felszíni erős hártya nem a táp miatt van, ott inkább a szűréssel, és az egyensúllyal lesz gond.
 
előre bocsátom első akváriumom amiben növény is van. :LOL:
nekem is amazonia a talaj.
egy hét után kezdtem tápozni, talán nagyon kicsivel az ajánlottnál kevesebbet..
a növények elég gyalázatos állapotba kerültek, levélváltásra gondoltam. de csak nem csökkent több hét után sem.
tesztem nem volt, a haverom megmérte nekem, a nitrát szint kb 75 körül volt..
legjobban az Ammania sp. bonsai sínylette meg elrohadt a szára a nagy részének. pár tő maradt csak.
olyan hártya volt a tetején, hogy a skimmer nem tudta beszívni, csipesszel kellett összetörni mint a sarktörő hajók..(komolyan)
a macro-t visszavettem kb. a negyedére micro-t a harmadára az ajánlottnak, a hártya van még de sokkal kevesebb a bonsai szára megint zöld.. a rotala felső levelei rózsaszínesednek... elkezdett nőni minden.
de így meg szerintem tuti valamiből hiány van.. pár levél lyukas, alga is van elég sok. de még mindig sokkal jobb mint előtte.
a kérdés: ez az amazonia miatt volt?
kérdés 2: én elhiszem, hogy nem probléma a túltápozás, de akkor miért volt ennyire gáz az állapot?
kérdés 3: mikor lehet rendesen tápozni, hogy ne legyenek tápanyaghiányok?

mit csináljak most?
Nem a tápozással lesz gond. Máshol kell keresni az okot.
 
Dennerle nanocube 60L

Aljzat: Ada amazonia + Dennerle deponitmix 9in1
világítás: http://www.greenaqua.hu/hu/up-aqua-pro-led.html
szűrés: OASE Biomaster 250 (a bio része:1L seachem matrix + 1L bio rio)
co2: Tropica nanoset 95g
vízcsere: heti 40%
táp: micro+macro 2,2ml mindkettőből + 1ml excel, amíg vissza nem vettem utána annyi amennyit írtam.

a hártya volt a legkevesebb, barnultak foszlottak szét a növények. leginkább a bonsai. a többi úgy ahogy tartotta magát.

Rotala rotundifolia
cryptocoryne parva
parvila mini
vallisneria americana
staurogyne repens

kb ennyi ami elsőre eszembe jut.
 
Dennerle nanocube 60L

Aljzat: Ada amazonia + Dennerle deponitmix 9in1
világítás: http://www.greenaqua.hu/hu/up-aqua-pro-led.html
szűrés: OASE Biomaster 250 (a bio része:1L seachem matrix + 1L bio rio)
co2: Tropica nanoset 95g
vízcsere: heti 40%
táp: micro+macro 2,2ml mindkettőből + 1ml excel, amíg vissza nem vettem utána annyi amennyit írtam.

a hártya volt a legkevesebb, barnultak foszlottak szét a növények. leginkább a bonsai. a többi úgy ahogy tartotta magát.

Rotala rotundifolia
cryptocoryne parva
parvila mini
vallisneria americana
staurogyne repens

kb ennyi ami elsőre eszembe jut.
Ugye indításnál csináltál naponta vízcseréket?
A kezdeti sűrű vízcserék nagyon fontosak, mert az elején felgyülemlik sok ammónia, ami után sok galibát okoz.
Pláne egy viszonylag kicsi medencében az első 1-2 hétben minél többször kell vizet cserélni.
Világítással sem illik egyből odapörkölni, kezdetben mindenképp csökkentett időtartammal kell tolni.
A tápozást illetően megoszlanak a vélemények, de én az elejétől normál ütemben tápoznék, a sűrű vízcserék miatt nem fog semmi feldúsulni.
 
szerintem nem volt naponta vízcsere. talán heti kettő az első héten. most 5 hetes. 7,5 órát világítok.
 
szerintem nem volt naponta vízcsere. talán heti kettő az első héten. most 5 hetes. 7,5 órát világítok.

Nagyon gyenge a fényed, a CO2 sem olyan mintha egy nagy palackossal küldenéd.
A kettő miatt sokkal lassabb minden fejlődés. Ezt nyakon öntöd 2-2ml táppal persze, hogy felhalmozódik a nitrát.
A tápból vissza lehet venni.

De a felszíni hártyád lehet a vized miatt van. Rendes csapvíz vagy valami háztartási lágyító?

A bonsai ha zselés volt ott mindig benne van, hogy megadja magát.

Jah a heti 40% kevés, ha friss az akvárium. Napi két napi kell 1-2 hétig.
 
Nagyon gyenge a fényed, .

ez a ti hibátok.. kérdeztem, hogy így rendben lesz-e vagy cseréljünk valamit. a kolléga azt mondta szerinte jó.. :LOL:
egyébként nembaj ha lassabb, de most cserélni egy darabig nem tudok.

a bonsai tényleg zselés volt. co-nál sajnos csak erre volt már zseton.
a víz kútvizes.

akkor még két hétig kétnaponta cseréljem? és akkor a táp maradhat, vagy azért többet?
 
ez a ti hibátok.. kérdeztem, hogy így rendben lesz-e vagy cseréljünk valamit. a kolléga azt mondta szerinte jó.. :LOL:

Igen sajnos kismillió változó van most is épp a részleteket próbálom kihúzni belőled :) Időnként lehetetlen minden körülményt figyelembe venni vagy az ügyfél nem jegyzi meg a harmadát sem annak amit elmondunk ha belekezdünk.

Szóval nem gond a kevesebb fény és az alacsonyabb CO2, de így lassabb minden.
Később talán ez passzol majd jobban az életritmushoz. De ha gyorsítani akarsz még mindig ott lesz a megoldás.

Addig viszont a tápot lehet felezni harmadolni. Meg kell nézni hogyan viselkednek a növények.
A megnézés nem 2 perc, hanem 1 hetes ciklusokban mérhető kb.

Az Amazonia talaj miatt kell a gyakoribb vízcsere. Ha nem is naponta, de kétnaponta az első 2 hétben javasolt.
Algaevőkről se feledkezz meg mert ez lesz a következő csapás.

A kútvized szerintem ludas lehet a vastag hártya kialakulásában. Ez nem táp dolog. Érdemes lenne beméretni.
 
Igen sajnos kismillió változó van most is épp a részleteket próbálom kihúzni belőled :) Időnként lehetetlen minden körülményt figyelembe venni vagy az ügyfél nem jegyzi meg a harmadát sem annak amit elmondunk ha belekezdünk.

Szóval nem gond a kevesebb fény és az alacsonyabb CO2, de így lassabb minden.
Később talán ez passzol majd jobban az életritmushoz. De ha gyorsítani akarsz még mindig ott lesz a megoldás.

Addig viszont a tápot lehet felezni harmadolni. Meg kell nézni hogyan viselkednek a növények.
A megnézés nem 2 perc, hanem 1 hetes ciklusokban mérhető kb.

Az Amazonia talaj miatt kell a gyakoribb vízcsere. Ha nem is naponta, de kétnaponta az első 2 hétben javasolt.
Algaevőkről se feledkezz meg mert ez lesz a következő csapás.

A kútvized szerintem ludas lehet a vastag hártya kialakulásában. Ez nem táp dolog. Érdemes lenne beméretni.

előre is köszi. akkor ez lesz. csak poénkodtam, a lámpa egyébként nekem nem gond, ha a növények elvannak vele. :)
a vizet megnézem, és cserélem kétnaponta. teszteket venni van értelme, vagy csak elég nézegetni az akit?
 
Back
Oldal tetejére