• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

táp

mardelboy said:
És ahoz mit szólsz hogy GA mikro (Green Aqua néven árulják) ? :O

Erről nem tudok. Ha így van, simán csak átver mindenkit.
A saját Green Aqua Micro tápanyagot az EU-ban elérhető legjobb Micro tápból készítjük, amire kizárólagos jogot szereztünk a tápcsalád kialakításánál.

GA nevű akvarista usernél kapható cucc miatt már az akvaristára is beírtam. Hiába egy régi user, a GA tápokat azután kezdte "forgalmazni", hogy megjelentünk a Green Aqua tápcsaláddal. Fura, hogy a sok negatív tapasztalat ellenére még mindig vásárolnak tőle. :thumbdown:
 
Én ezt értem, de ezzel csak a ti munkátokat illetve a hivatalos GA-t minősíti negatív irányba!
 
mardelboy said:
Én ezt értem, de ezzel csak a ti munkátokat illetve a hivatalos GA-t minősíti negatív irányba!

Igen igazad van és köszi, hogy jelezted. Megnézzük az esetet.
 
Szerintem ezzel nem húzza le a GreenAquat, legalábbis aki ismeri annak nem. Aki nem ismeri, annak pedig a tudomására kell hozni. Ennyi az egész.
 
Hali!

Ha nem igazán tudom milyen tápot alkalmazzak, de úgy érzem szükség lenne rá, akkor bármely akvarisztikával foglalkozó kiskereskedésben lévő táp is megteszi, vagy semmiképp ne válasszak "akármilyen" tápot? :)

K.
 
ketchup07 said:
Hali!

Ha nem igazán tudom milyen tápot alkalmazzak, de úgy érzem szükség lenne rá, akkor bármely akvarisztikával foglalkozó kiskereskedésben lévő táp is megteszi, vagy semmiképp ne válasszak "akármilyen" tápot? :)

K.


Olyat válassz, amire ráírják, hogy mit tartalmaz és amitől jól nőnek a növényeid és ami nem sérti a többi növényfej jogait ;) .
 
Helló mindenki.
Nemrég regisztráltam, elég kezdő vagyok még az akvakertészetben. A múlthét folyamán vettem egy sera Daydrops nevezetű növénytápot
elkezdtem csepegtetni napi 5csepp/50L, és ezzel egyidejűleg algásodni. Én arra tippelek hogy valamilyen tápanyagból túl sok van a vízben.
Az lenne a kérdés hogy megvegyem-e még hozzá a sera forena-t + sera florenette-t vagy elég ez így? (úgy tudom ezeket a tápokat együtt kellene használni)

Az akvárium adatai:
Méret: ~50L
Világítás:15W 4000K
Tápozás:Sera daydrpos
Vízcserék:heti 20%
Növények: Jóformán csak anubiasok.
 
Tbenj said:
Helló mindenki.
Nemrég regisztráltam, elég kezdő vagyok még az akvakertészetben. A múlthét folyamán vettem egy sera Daydrops nevezetű növénytápot
elkezdtem csepegtetni napi 5csepp/50L, és ezzel egyidejűleg algásodni. Én arra tippelek hogy valamilyen tápanyagból túl sok van a vízben.
Az lenne a kérdés hogy megvegyem-e még hozzá a sera forena-t + sera florenette-t vagy elég ez így? (úgy tudom ezeket a tápokat együtt kellene használni)

Az akvárium adatai:
Méret: ~50L
Világítás:15W 4000K
Tápozás:Sera daydrpos
Vízcserék:heti 20%
Növények: Jóformán csak anubiasok.

Én mint nem igazán szakértő (tanulok-tanulok, de még sok van hátra) válaszolok, mert látom más nem tette. Ha még nem késő.
Szerintem a 15W világítás még az anubiasoknak is kevés, bár láttam én már olyat világítás nélkül is; szenvedni.
És ismét csak szerintem, nem tápanyag felesleg lehet (bár ekkora akváriumnál én heti 30-40% vizet cserélnék inkább), hanem így, hogy elkezdted adagolni a daydrops-t (sosem használtam; nem ismerem a terméket) van olyan tápanyag, amiből elég van, és van amiből kevés. Az ilyen helyzet mindig az algáknak kedvez. Én elsőre Easy Carbo adagolással próbálkoznék, hogy legyen elég szén a növények növekedéséhez.
És az is kérdés, hogy mennyi állat van a vízben, azok "termelnek"-e elég makro-tápanyagot (nitrát, foszfát).
Hiszen szerintem általában nem a túl sok tápanyag okoz algásodást, hanem az, ha valamiből hiány van, ha az egyes tápanyagok mennyisége egymáshoz képest nem megfelelő.
 
Back
Oldal tetejére