• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TankedCAM az akvárium távkapcsoló, megfigyelő

viktorlantos

Alapító
Admin
Érdekes kütyüre leltem a minap. Írtam róla egy postot:
http://viktorlantos.com/wordpress/2009/ ... onitoring/

Ha a blog kényelmetlen itt is beszélhetünk róla. De ajánlom mielőtt véleményt formálnátok próbáljátok ki a demoaki vezérlését. Én telefonon kipróbáltam.... szerintem baromi jol működik.

Külön szimpi hogy minden kamerára más más vezérlést is tehetsz.
 
Okos cuccnak tűnik, bár gondolom nem semmi ára lesz. Emellett én nem annyira támogatom az ilyen jellegű dolgokat, mert elveszi az egész élvezeti értéket, amit matatni lehetne az akváriumban.
 
Ha valaki csinál(tat) egy akváriumot, vesz hozzá egy ilyen kütyüt, akkor nem is kell foglalkoznia az egésszel, mert az automatika megoldja helyette a vízcserét, a tápozást, szinte semmi tennivalója nincs.
Minden csak pénz kérdése. Így kell a szép és jó dolgokat üzleti célra kihasználni.
Amúgy technikailag jó cuccokat használnak, de nekem nem kéne....
 
Nahh ma már mindet kam-ok figyelnek :D az áruházakat, a parkolót, a villamost, a tereket ... és most már az akváriumokat is :lol: Tény engem nem varázsoltel... Ez pont olyan mint a tévé a Wc-ben ...Jódolog de nekem az sem kell... ;) ;) ;)
 
Nekem tetszenek az ilyen hightech kütyük, és egyetértek viktorral hogy ez a jövő. Lassan minden automatizálva lesz miért pont az akvarisztika esne ki ebből a szórásból. Az már más kérdés hogy most hogy állunk ezekhez a dolgokhoz, de X év múlva ez olyan természetes lesz mint hogy most felkapcsolod a villanyt. Ettől függetlenül én imádok pepecselni az akimmal, és valahol egyetértek azokkal is akik ódzkodnak ezektől a dolgoktól.
De nem kell félni, az ilyen kütyük azért még elég sokára lesznek elérhetőek az átlagakvarista számára. Szóval marad a gumicső szívogatás, a tápoldatméricskélés, no meg az izgalom a nyaralásról hazaérve hogy egyben van e még az aki. :lol:
 
Az, hogy van egy ilyen kütyüd, nem kell, hogy azt jelentse, hogy nem foglalkozol az akváriumoddal, hanem csak a fotelben ülve a gombokat nyomkodod. Mint mindent, ezt is lehet jól használni és rosszul. Én is szeretek kétkezi munkát végezni az akimban. Viszont ha elutazom, szívesebben használnék egy ilyen cuccot, minthogy a szomszédra bízzam az akvámat.
 
Viszont a sok automatizálás között egy dologgal még nem találkoztam.

Egy kis távvezélésű vagy automatikus víz alatti robottal. Porszívó gép van és fűnyíró is ami magától feltakarít vagy levágja a gyepedet. Egy mini robot ami fazonra vágja a sövényt ilyet még nem láttam.... :lol:
Halló gyártók. Itt egy remek ötlet....

Mióta EI tápozás megy gondolom hetente van nyírás... ne mondjátok hogy nem lenne igény :twisted: :lol:
 
Látom tegnap este már nem annyira voltam képben, mint szerettem volna. Az a lényeg, hogy ha hosszabb időre elutaznék, én is nagyon szívesen használnám. A társas akváriumot minden probléma nélkül rábíznám édesanyámra, de ezek a növényes akváriumok a rettentő mennyiségű technikával és egyebekkel... Szóval lehet hogy kétszer meggondolnám hogy legyek-e bátor.

(Ezt tegnap valahogy elfelejtettem leírni, pedig akartam)
 
A növénytáp adagoló az egyik legelmésebb szerkezet. A rutin jellegű dolgok automatizálása rendkívüli könnyebséget jelent olyan szórakozott és rohanó embereknek mint pl. én vagyok. A digitális időkapcsolók, automata adagolók, stb. nem veszik szerintem el a dolog lényegét: a növények nyírása, az akvárium takarítása ugyanúgy fontos része a hétnek, de nem kell folyamatosan valamit észben tartani és naponta figyelni. Ezzel nincs baj szerintem. Rengeteg időt el lehet tölteni az akvárium szépen tartásával ezek mellett is. A távirányítás dolog viszont picit öncélú, úgy érzem. :)
 
Szerintem érdemes kipróbálni a PC-Demót, nagymóka :) Valószinűleg a búvármerítés és műdínócsontváz hápogtatás tényleg nem elengedhetetlen kellék, de így elvileg bármit rá lehet kötni.
A saját akvám bekamerázásán már dolgozom, azt nem nagy meló megcsinálni, és ha az irodában honvágyam van hazanézhetek.
 
Az akvaristán valamikor olvastam egyszer egy ilyen szerkezetről, az írója akkor még csak elméleti síkon gondolkodott róla. Valahogy így szólt.
Ül otthon a mérnök, hogy mit is lehetne feltalálni még, építsünk egy olyan szerkezetet amivel interneten meg lehet figyelni az akváriumot, és szükség esetnén be lehet avatkozni. Meg is építi. Egyszer elutazott nyaralni, gondolja megnéz hogy áll otthon az akvárium, látja ám, hogy a nagy meleg miatt szükség van egy kis vízutánpótlásra. Elő a telefont, és ezen keresztül kiadja a vezérlésnek, hogy nyissa ki a csapot. Igen ám, de ebben a pillanatban megszakad a vonal. Emberünk tehetetlenül nézi ahogy kicsap az akváriumból a víz, majd elúsztatja a szobát, lakást ,tönkretéve mindent. Majd bizonyos idő elteltével megjelenik pár fényvisszaverős ruhába öltözött alak, a tűzoltók, egyikük körülnéz, meglátja a kamerát és belebámul majd egy mozdulattal kihúzza. Mérnök emberünk meg ez idő alatt csak ül tehetetlenül a nyaralóhelyén, majd elkezd csomagolni....
 
Victor said:
Az akvaristán valamikor olvastam egyszer egy ilyen szerkezetről, az írója akkor még csak elméleti síkon gondolkodott róla. Valahogy így szólt.
Ül otthon a mérnök, hogy mit is lehetne feltalálni még, építsünk egy olyan szerkezetet amivel interneten meg lehet figyelni az akváriumot, és szükség esetnén be lehet avatkozni. Meg is építi. Egyszer elutazott nyaralni, gondolja megnéz hogy áll otthon az akvárium, látja ám, hogy a nagy meleg miatt szükség van egy kis vízutánpótlásra. Elő a telefont, és ezen keresztül kiadja a vezérlésnek, hogy nyissa ki a csapot. Igen ám, de ebben a pillanatban megszakad a vonal. Emberünk tehetetlenül nézi ahogy kicsap az akváriumból a víz, majd elúsztatja a szobát, lakást ,tönkretéve mindent. Majd bizonyos idő elteltével megjelenik pár fényvisszaverős ruhába öltözött alak, a tűzoltók, egyikük körülnéz, meglátja a kamerát és belebámul majd egy mozdulattal kihúzza. Mérnök emberünk meg ez idő alatt csak ül tehetetlenül a nyaralóhelyén, majd elkezd csomagolni....

Mérnökemberünk jó eséllyel nem fog így járni, mert szintmérőt, vezérlést és mágnesszelepet használ. Mágnesszelepből olyat használ, amelyiknek az alapállapota a zárt állás. Így vezérlés hiba vagy áramszünet esetén nincs gond.

De simán szétmehet az oda vezető vízvezeték, folyhat a szűrő, elrepedhet az akvárium...stb.
Kockázat nélkül nincs siker.
Éppen ezért célszerű mindenből jó minőséget használni, hogy alacsonyabb legyen a kockázat. De megszüntetni nem lehet, ezzel sajnos számolni kell.
 
Azt tudjátok, hogy a Fukushimai katasztrófa egy meghibásodott akváriumvezérlés miatt történt... ;)

(és eMZé kedvéért az ide illô idézet: "És akkor már színes TV-n nézzük az egészet!")
 
LGA said:
Azt tudjátok, hogy a Fukushimai katasztrófa egy meghibásodott akváriumvezérlés miatt történt... ;)

(és eMZé kedvéért az ide illô idézet: "És akkor már színes TV-n nézzük az egészet!")

Kellett egy pár pillanat mire leesett ;)
 
Kovi Boy said:
Létezik már valami DIY megoldás egy ilyen megépítéshez?
Megoldható ez is tulajdonképpen, csak megfelelő anyagi ráfordítás szükséges hozzá.
Én a szakmámból adódóan tudnék ajánlani hozzá eszközöket.
Megfigyeléshez pl. egy IP kamera. Ma már szinte mindenhol van internet, így ez megoldható.
Vezérléshez egy GSM átjelzőt raknék, ami SMS üzeneteket tud neked küldeni, ha valamilyen gond van. Ezt természetesen a megfelelő érzékelők indítanák. Itt kicsit korlátozott a helyzet, általában max. 4 indítási bemenet van.
Arra is van lehetőség, hogy te vezérelj valamit, pl. 1-2 dolog ki-be kapcsolását. Itt megoldható, hogy ez nem kerül pénzedbe, mert csak egy hívást kezdeményezel és ezzel be, ill. kikapcsolsz valamit. Ezzel a módszerrel csak 1 dolgot tudsz így kapcsolni, mást már csak SMS üzenettel, ami viszont már pénzbe kerül.
Sajnos ezek a kütyük nem túl olcsók, de azért megfizethetőek. ;)
 
DarlaX said:
Kovi Boy said:
Létezik már valami DIY megoldás egy ilyen megépítéshez?
Megoldható ez is tulajdonképpen, csak megfelelő anyagi ráfordítás szükséges hozzá.
Én a szakmámból adódóan tudnék ajánlani hozzá eszközöket.
Megfigyeléshez pl. egy IP kamera. Ma már szinte mindenhol van internet, így ez megoldható.
Vezérléshez egy GSM átjelzőt raknék, ami SMS üzeneteket tud neked küldeni, ha valamilyen gond van. Ezt természetesen a megfelelő érzékelők indítanák. Itt kicsit korlátozott a helyzet, általában max. 4 indítási bemenet van.
Arra is van lehetőség, hogy te vezérelj valamit, pl. 1-2 dolog ki-be kapcsolását. Itt megoldható, hogy ez nem kerül pénzedbe, mert csak egy hívást kezdeményezel és ezzel be, ill. kikapcsolsz valamit. Ezzel a módszerrel csak 1 dolgot tudsz így kapcsolni, mást már csak SMS üzenettel, ami viszont már pénzbe kerül.
Sajnos ezek a kütyük nem túl olcsók, de azért megfizethetőek. ;)

Köszi
És ha én csak a kamerát akarom vezérelni vagyis mozgatni és csak annak a képét akarom nézni interneten akkor is kell mindez?
 
Back
Oldal tetejére