• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tanichthys albonubes - Kolibrihal

Arizona

Tapasztalt kertész
Tudományos név : Tanichthys albonubes
Magyar név: Kolibrihal
Csoport: Pontyfélék
Származás: Dél-Kína (Kanton tartomány).
Testhossz: 4-5 cm
Természetes élőhely: Tiszta és gyors folyású vizek.
Viselkedés: Társas, rajokban él.
Táplálkozás: Mindenevő, kedveli az élő zsákmányt.
Szaporítás: Könnyű
Medence: Minimum 50 literes
Halnépesség: 50 literre 5-6 hal
Dekoráció: Sötét talaj, hátul sok finom levelű növény, és elöl nyílt tér
az úszásra.
Hőmérséklet: 28-24 °C
pH:7
Keménység: 2,8-8,4NK°

Megjegyzés: Ez a kis pontyféle különösen kedvelt a kisméretű akváriumokban. A hímet könnyű megkülönböztetni a nősténytől, mert kisebb és karcsúbb nála, s a színe is élénkebb. Szaporításukhoz először el kell különíteni a hímet és a nőstényt. Egy 20 literes medencét kibélelünk jávai mohával (Vesicularia dubyana). Csak miután a hím s a nőstény már egy hete elválasztva él egymástól, akkor engedjük be őket a szaporítómedencébe. Ikrázás után azonnal vegyük ki a szülőket onnan, s amikor az ivadékok már tudnak úszni, etessük őket kerekesférgekkel. Van egy másik módszer is azok számára, akik jobban szeretik, ha a közös medencében történik a szaporodás: ilyenkor sok élő eleséget (vízibolhát, sóféreglárvát) adunk a halaknak. Ha nemsokára észrevesszük a kis ivadékokat, melyek mindegyikének ragyogó zöld csík virít az oldalán, akkor ez az egyszerű módszer is bevált.

101354.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nekem volt 6 darab a társas akváriumban. Különösebben nem igényesek, de a jó minőségű tápra figyelni kell, ami be is fér a száján. Bár lehet csak nekem vannak ilyen finnyás halaim. Különösebben nem ugrálósak, legalábbis nálam egy sem emiatt vesztette életét...
 
Arizona (és többiek), az ivpicture helyett kérlek inkább az imageshack.us oldalt használjátok képfeltöltésre, ez a magyar oldal nem alkalmas fórumban törénő megjelenítésre, mert php oldalt generál a képből, tehát nem "képként tárolja"...
 
Üdv,
A kepfeltoltes.hu helyett inkább a http://photobucket.com/ oldalt javasolnám mert kepfeloltes sokszor lassú vagy el sem érhető. A photobucket viszont mindíg szuperül működik (továbbá külföldiek is látják az onnan származó képeket), egy kattintásra egyből megfelelő linket másol a vágólapra.

Tom
 
Kedves Adminok!
Ha pm- ben értesítetek a képek hibás feltöltéséről azt is megértem! Megpróbálom máshonnan, ha nem megy befejezem!

Luna!
Köszönöm, a választ! Ismerem a tartásukat nekem is vannak ;) Csak ezt nem értettem, hogy nyitottban ilyen jól elvannak... nálam ugrott már ki. :?
 
Arizona said:
Kedves Adminok!
Ha pm- ben értesítetek a képek hibás feltöltéséről azt is megértem! Megpróbálom máshonnan, ha nem megy befejezem!

Luna!
Köszönöm, a választ! Ismerem a tartásukat nekem is vannak ;) Csak ezt nem értettem, hogy nyitottban ilyen jól elvannak... nálam ugrott már ki. :?

Képfeltöltés ügyben nekem nincs kívánalmam. Szabad a választás. A különböző szolgáltatások elérhetőségéről pedig nem tudunk garanciát vállalni. Sajnos az a rész tőlünk független.

Lehet nyitni kellene egy topikot, az ajánlott feltöltő oldalakról.
 
Visszatérve a kolibrihalra. :)
Nálam egy 30 literesben van 5 darab egy ramirezi törpesügér párral.
Egyenlőre nem vettem észre, hogy nagyon ugrálnának pedig nyitott az akvárium.
 
Hello,


Van nekem egy 6 főből álló csoportom ez mellé szeretnék Galaxy Razbórát.
Lehet őket együtt tartani nem lesz gond?
 
Érdekes mód, nálam az egyik kolibri kedvenc elfoglaltsága a Nannostomusok kergetése.
 
Lehet, hogy piranhák nevelték. :D Nekem jól elvoltak teljesen a guppikkal, még a kisebb babákat sem bántották (amik nem fértek be a szájukon).
 
Akinek van/volt azoknál a kolibri tényleg úgy nézett ki, mint a jobb képeken? Például a GA-s kép vagy pár videó?
1_original.jpg

tanichthys_albonubes.jpg
 
Mennyire birják ezek a halacsok a kemény vizet ? Amiben a neon és a razbóra jól érzi magát az jó nekik is ?
 
Back
Oldal tetejére