• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talajfűtő

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
A talajfűtő előnyei és hátrányai, szerintem az utóbbiból kevés van
 
Én sokáig gondolkoztam hogy talajfűtőt vagy sima rúdfűtőt vegyek, csak egy valami miatt döntöttem a rúdfűtő mellett az pedig az ára volt, mert a talajfűtő elég drága, mert én 15ezer alatt nem láttam.
De szerintem úgy se kell használnom a fűtőt, mert a világítás melegíti annyira az akit, hogy ne fagyjanak meg a halak, de lehet hogy télre a biztonság kedvéért berakom ;)
 
Labirint :D
csak úgy mondtam egy árat nem néztem meg hogy pontosan mennyi, de az Aqua-Medic-ből a legkisebb 23ezer forint ami 25wattos :O

Szűrőre köthető fűtőn is gondolkoztam de azt az ötletet is elvetettem mert drága volt és a legkisebb 200w-os, így azt a pénzt inkább másra költöttem :)
 
Fiúk Ti valamilyen speciális talajfűtésről beszéltek?
Mert én most néztem többet de 5-8000 között van.Vagy Ti mit láttatok 15-20 pénzért?(az enyémek is 5-be kerültek, 25 és 40 W)
 
Azt hittem az egész talajfűtő dolog a növények jobb gyökereződése miatt kell. De ha ADA talajod van gyökereződik mint az őrült.
Hogy ne dögölkön be a talaj és mindig legyen keringés? De ha ADA talajod van a víztömeg folyamatosan átjárja az aljzatot... :D

Valahogy úgy érzem ezt a technológiát meg annó a kvarc, kavics, bazalt stb talajokhoz találták ki, de nem a modern talajokhoz. A pénzt amit erre fordítanál inkább fordítsd egy jobb talajra mert ott nem csak a keringés és a gyökereződés lesz az előny de a tápanyagellátás, vízminőség szabályozás stb...

Csak egy tipp volt. Persze lehet azok akik használnak majd jól megcáfolnak hogy milyen jó.
 
Bocsi, hogy közbe szólok, de ahogy már Viktor is jelezte a talajfütőket (heating cables) nem a víz fütésére találták ki, teljesen más célt szolgál még ha be is segít valamennyire a víz melegítésébe.
Kimondottan a nővények gyökereinek segítenek, és csak akkor hatásosak ha hőérzékelős relékhez vannak kapcsolva. Kb 35o eurotól kezdődnek. Ha csak a kábelt veszed akkor nagyon olcsó 2o eurótól, de kevésbé hatásos.
 
Nekem a büdös AD-s fekete talajom van és minden extra nélkül is nő abnormálisan.Nem is akarok arra gondolni, hogy mi lenne az extra talajban..dzsungel.
 
Ha jól tudom növényes (táptalajos) akváriumba egyáltalán nem jó ötlet a talajfűtő, mivel a már említett áramlás hamar kihajtja a vízbe tápanyagokat a talajból.
Szintén olvastam valahol, hogy növényes akváriumban nem nagyon poshad be a talaj, mivel a gyökerek oxigént is juttatnak oda, és így megakadályozzák, hogy anaerob környezet alakuljon ott ki.
 
Labirintkopoltyus said:
jojo said:
http://www.tropus-szeged.hu/index.php/AQUAEL_talajfuto_15_W_4_meter
http://petbox.unas.hu/shop_artdet.php?s ... ikk=AQ1361
http://www.akvariumimpex.hu/webshop/pro ... kable-3032

stb. beirod a gugliba-rákattintasz és kész-ilyen egyszerű. :)

És nem csak webshopokban találsz..........


Jojo! Persze igen a kábel ennyiben kerül csak a termosztátnak van finom ára :D
-----------------------------------
Az igaz, hogy 13 körül van, de ennek kikerülésére találták ki a digit.időkapcsolót 1200-ért. :) Akkora hőmérséklet ingadozást nem okoz, hogy gond legyen.

De egyébként minek a termosztát, hidegebb időben (ősz-tél-tavasz)mehet csak ki kell számolni az aksihoz való Wattszámot.Nyáron meg minek fűtesz?
De enélkül és szépek a növények minek a túl tökéletes?(Ahogy apósom szokta mondani:"Az se jó, ha nagyon jó")
 
Sziasztok!
Saját tapasztalatból mondhatom, hogy hasznos eszköz. De van pár dolog amit tudni kell róla. E.I. tápozással kombinálva például őrült ütemű
növekedést lehet vele elérni, viszont valamelyik alga állandó vendége lesz az akinak.
Valamilyen kontrolt lehet ellenük használni, a teljesség igénye nélkül. Én ezt a módszert inkább úgy tekintem, mint növény szaporító lehetőség.
Gyengébb tápozás mellett nincs gond az algákkal (persze optimális esetben), de lassabban nőnek a növények. Összefoglalva, másodlagos módszerként kiválló, de egy végleges aquascape-et inkább egy komoly talajjal csinálnék. ;)
 
Labirintkopoltyus said:
Inadsz én 20 alatt nem láttam:D

Külső szűrőre köthető fűtőről valaki?

Én kb., 30 év óta nem használok elektromos fűtőtestet. (De, olyan halaim vannak, amik 18-24 fokot igényelnek.)
Energia felhasználás szempontjából nagyon gazdaságosan oldottam meg az akvárium fűtését.
Csináltam saválló acéllemezből (az akváriumomhoz kalibráltan) egy lapos, (4mm belső magasságú) 20cmX40cm-es zárt terű,
lapos téglatest formájú, egy beömlő és egy kiömlő nyílású üreges hőkicserélő lapos testet, amit az akváriumhoz közeli, 1m-re oldalt lévő szobai radiátorra tettem.
A külső szivattyúm nyomóága kettő ipszilon elosztót kapott. A szivattyú felől egy kitérőt a hőkicserélő felé és a hőkicserélőből kijövőre egy a főágba visszatérőt. A kitérő melletti főág, kapott egy mágnesszelepet, amit az akváriumba belógatott, belülről zöldre festett kis kémcsőben elhelyezett termosztát működtet.
Normál, kikapcsolt állapotban az ipszilon kitérő ágban is folyik valamennyi víz módjával a hőkicserélőn keresztül, de, amikor az akváriumban lévő (tetszőlegesen állítható) termosztát érzékeli az akvárium vizének hűlését, bekapcsol és zárja a mágnesszelepet a kitérő melletti főágon és így a szivattyú felől jövő nyomóág vize kénytelen, csak a hőkicserélő ágában folyni. A mágnesszelepet egy 12V-os egyenáramú hálózati adapterrel táplálom.
A kitérő ág csöveit szilikoncsövekre cseréltem.
Egyébként több variációja is van ennek a dolognak, de nekem ez vált be tökéletesen, üzembiztosan, gazdaságosan.
 
Én majd egyszer, a távoli jövôben szeretnék egy korallos akváriumot. Most tervezgetjük a tetôteret, ennek kapcsán meg is kérdeztem egy ismerôs tengeris boltot, hogy gépészeti kiállást csináljak-e fûtésnek-hûtésnek, de ez annyira elrugaszkodott lehet, hogy azt mondta, inkább ne. Pedig nálam egyszerû a helyzet, csak plusz egy szenzort kell a géppel kiolvastatnom és plusz egy szelepet vezérelni (40 mellett :)). Szóval lehet, hogy mégis lesz... :)
 
Back
Oldal tetejére