• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talaj tisztítása

A napokban aktuálissá vált a téma azt akváriumomban .
Tapasztalatokra lennék kíváncsi pl ki milyen eszközökkel tisztitja talaját .
Kipróbáltam olcsóbb porszívót de a víz leeresztésen kívül nem sokat értem el vele :)
 
A napokban aktuálissá vált a téma azt akváriumomban .
Tapasztalatokra lennék kíváncsi pl ki milyen eszközökkel tisztitja talaját .
Kipróbáltam olcsóbb porszívót de a víz leeresztésen kívül nem sokat értem el vele :)
Keress róla videókat! Nem nagy ördöngösség, de egy gyepesített talaj esetében azért nem annyira egyszerű.
Gyakorolni kell.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A nano (10-40 liter) verziót használom 27 és 45 literes akváriumok tisztítására - legutóbb ma reggel.
Alapvetően nem szeretem a barkács megoldásokat és ezért kerestem erre a feladatra is gyári eszközt.
Praktikus, nem kell rázogatni, szívogatni. Összerakod, pici pumpa nyomkod és ennyi. Nyílván a szívó része merev, ezért nem lehet "kanyarban" használni.
Aránylag kicsi áramlási sebesség, de kellő szívóhatás.
Egyszóval én maximálisan meg vagyok vele elégedve.
 
A nano (10-40 liter) verziót használom 27 és 45 literes akváriumok tisztítására - legutóbb ma reggel.
Alapvetően nem szeretem a barkács megoldásokat és ezért kerestem erre a feladatra is gyári eszközt.
Praktikus, nem kell rázogatni, szívogatni. Összerakod, pici pumpa nyomkod és ennyi. Nyílván a szívó része merev, ezért nem lehet "kanyarban" használni.
Aránylag kicsi áramlási sebesség, de kellő szívóhatás.
Egyszóval én maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Köszönöm
Még gondolkodom rajta .
Igazából a cél az lenne hogy a lehető legkevesebb vízveszteséggel tudjam kiszippantani a trutyit .
A GA üveg mulmlopón is erősen gondolkodom hogy jó választás lenne talán .
 
A vízcserét szoktam ezzel megoldani és természetesen közben a mulm eltávolítását is. Moha, gyep tisztítása sem okoz problémát, természetesen ésszel használva.
Előtte egy elektromos légpumpára köthető mulmozó volt. Az akvárium vizét egy textil zsákon nyomta keresztül, ami elvileg a szűrést hivatott elvégezni. Na ez a ketyere lett megívelve, mivel a padló eláztatásán kívül másra nem igazán volt jó - vagy csak én voltam béna.
Ekkor jött a Dennerle nano, amit azóta nagy megelégedéssel nyúzok.
Az általad említett eszközt nem ismerem, nyilatkozni nem tudok mibenlétéről.
 
A vízcserét szoktam ezzel megoldani és természetesen közben a mulm eltávolítását is. Moha, gyep tisztítása sem okoz problémát, természetesen ésszel használva.
Előtte egy elektromos légpumpára köthető mulmozó volt. Az akvárium vizét egy textil zsákon nyomta keresztül, ami elvileg a szűrést hivatott elvégezni. Na ez a ketyere lett megívelve, mivel a padló eláztatásán kívül másra nem igazán volt jó - vagy csak én voltam béna.
Ekkor jött a Dennerle nano, amit azóta nagy megelégedéssel nyúzok.
Az általad említett eszközt nem ismerem, nyilatkozni nem tudok mibenlétéről.

Értem köszi
Azért rápróbálok egy ilyen üveg lopóra :) remélem bejön és nem fogok csalódni :)
 
GA shopban a terméknél esetleg vásárlói vélemény lehet. Ezt érdemes megnézni. Sok sikert hozzá (y)
 
Én már egy ideje tervezem, hogy beszerzek erre a célra egy kicsi külső szűrőt amibe rakok finom szivacsot és egy perlont a cő végére pedig egy normál talajporszívó harangot vagy mit.
Ezzel a megoldással nincs vízveszteség és bármeddig matathatok az aljzaton.
 
Köszönöm
Még gondolkodom rajta .
Igazából a cél az lenne hogy a lehető legkevesebb vízveszteséggel tudjam kiszippantani a trutyit .
A GA üveg mulmlopón is erősen gondolkodom hogy jó választás lenne talán .
Nekem van Mulmlopom Ga-s elado!
 
A boltokban kapható fehér-kék pumpás leszívócső nekem teljesen bevált, 1200.- körül adják. Én még megtunningoltam, ráraktam egy csapot is, így szabályozni tudom a leszívás mennyiségét/erősségét.
Nameg persze azt a nagy bumszli fejet leszedtem róla, és egy 12mm-es csövet raktam rá.
c7c8_1_big.jpg
 
Utoljára módosított:
A boltokban kapható fehér-kék pumpás leszívócső nekem teljesen bevált, 1200.- körül adják. Én még megtunningoltam, ráraktam egy csapot is, így szabályozni tudom a leszívás mennyiségét/erősségét.
Nameg persze azt a nagy bumszli fejet leszedtem róla, és egy 12mm-es csövet raktam rá.
View attachment 24088

Talán valahol ez is meg van még.
Emlékszem, az első vízcserét próbáltam megoldani vele. A 30-as kockából a 27 liter vizet kb. 15 másodperc alatt kirántotta az akkor használt Enviroment talaj kíséretében o_O
Az is igaz, hogy én nem tuningoltam a pumpát.
 
Talán valahol ez is meg van még.
Emlékszem, az első vízcserét próbáltam megoldani vele. A 30-as kockából a 27 liter vizet kb. 15 másodperc alatt kirántotta az akkor használt Enviroment talaj kíséretében o_O
Az is igaz, hogy én nem tuningoltam a pumpát.
Vízcserekor érdemes a leszívást, illetve a talajporszívózást csinálni, de lehet gyakrabban is. Régebben úgy csináltam, hogy a leszívócső a koszos vizet egy perlonvattával kibélelt "szűrő"hengerbe nyomta, ami felfogta a leszívott koszt, és az alján megszűrt víz folyt a vödörbe. Azután ezt a vizet visszaszivattyúztam a vödörből akváriumba.
Manapság már mindig van tartalék RO vizem, és ilyenkor azt nyomatom vissza.
 
Vízcserekor érdemes a leszívást, illetve a talajporszívózást csinálni, de lehet gyakrabban is. Régebben úgy csináltam, hogy a leszívócső a koszos vizet egy perlonvattával kibélelt "szűrő"hengerbe nyomta, ami felfogta a leszívott koszt, és az alján megszűrt víz folyt a vödörbe. Azután ezt a vizet visszaszivattyúztam a vödörből akváriumba.
Manapság már mindig van tartalék RO vizem, és ilyenkor azt nyomatom vissza.

Fentebbi hsz.ben általam leírt eszköz gyárilag rendelkezett ilyen zokni szerű, szűrésre hivatott megoldással, de mint írtam nekem ez nem vált be.
A kicsi Dennerlet azért szeretem, mert kevés víz kiszivattyúzása mellett, aránylag sok mulmot fölszed.
 
Sziasztok.
Készítettem egy videót amely segítségetekre lehet mulmozás illetve karbantartásnál. Ha a szűrő szívó, kifolyó ágát, illetve a flow-ot helyesen állítod be szinte semmi nem marad a talajodon ami nem oda való. Ahogy a videón is bemutatom, takarításnál érdemes a dúsabb növényzetet átmozgatni, átborzolni. Hihetetlen mi mennyiségű mulm megreked benne.
 
Sziasztok.
Készítettem egy videót amely segítségetekre lehet mulmozás illetve karbantartásnál. Ha a szűrő szívó, kifolyó ágát, illetve a flow-ot helyesen állítod be szinte semmi nem marad a talajodon ami nem oda való. Ahogy a videón is bemutatom, takarításnál érdemes a dúsabb növényzetet átmozgatni, átborzolni. Hihetetlen mi mennyiségű mulm megreked benne.
Jól megrázogattad a mohát!:)
Én is hasonlót tapasztaltam, durva, hogy mennyi mulm tud összegyűlni, megrekedni.
 
Back
Oldal tetejére