• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talaj alatti gázképződés

Mardifunk

VIP kertész
Sziasztok!

Mi a tapasztalatotok, mennyire elfogadható, ha a talajban gázbuborékok gyűlnek fel az üveg mentén? Azt nem tudom, hogy beljebb is, de ültetéseknél nem tapasztaltam másutt feltörő buborékokat.

Pár támpont még:
- Amazonia, nincs alatta más
- ez nem az indítás utáni levegőkieresztés, már rég letömötödött
- a mostani jelenség előtt a kérdéses területről kiemeltem 5 tő brutálisan mélyre gyökerező, megtermett növényt, ezzel eléggé felforgatva a talajt
- a kérdéses jelenség csak az ablakfelőli oldalon jelentkezett (nem kapn direkt napfényt, csak szórtat)

Lehet,hogy a felkavart mulm robbantott be ott némi extra nitrifikációt?
Vagy aggódjak denitrifikáció miatt? (Kénes szagot nem érzek). Lehetséges ez egyáltalán ilyen porózus talajban?

Szúrkodjam meg egy pálcikával, hogy kieressze?
Mik a tippjeitek?
 
Sziasztok!

Mi a tapasztalatotok, mennyire elfogadható, ha a talajban gázbuborékok gyűlnek fel az üveg mentén? Azt nem tudom, hogy beljebb is, de ültetéseknél nem tapasztaltam másutt feltörő buborékokat.

Pár támpont még:
- Amazonia, nincs alatta más
- ez nem az indítás utáni levegőkieresztés, már rég letömötödött
- a mostani jelenség előtt a kérdéses területről kiemeltem 5 tő brutálisan mélyre gyökerező, megtermett növényt, ezzel eléggé felforgatva a talajt
- a kérdéses jelenség csak az ablakfelőli oldalon jelentkezett (nem kapn direkt napfényt, csak szórtat)

Lehet,hogy a felkavart mulm robbantott be ott némi extra nitrifikációt?
Vagy aggódjak denitrifikáció miatt? (Kénes szagot nem érzek). Lehetséges ez egyáltalán ilyen porózus talajban?

Szúrkodjam meg egy pálcikával, hogy kieressze?
Mik a tippjeitek?
Tipp: plasztikkartyat /mint pl egy bankkartya/ told le az uveg menten, ezzel nagyon nem kavarod fel az aljzatot. Az okokat en sajna nem tudom.
 
No, kerek egy év és egy hónap működés után, most jutott oda a 55 literes "midtech" akváriumom, hogy az Amazoniából rendszeresen kicsi buborékok pattannak ki, egyenletes eloszlásban az talaj jelentős területén. A gyakoriság mondjuk óránként 1-2 (de nem figyelem olyan odaadással). Nyilvánvaló, hogy valamiféle denitrifikáció zajlik odalenn. Talán túl oxigénhiányossá tömörödött az aljzat? Kell ettől tartanom? Tegyek ellene valamit?
 
Sziasztok!

Látom, ez a topic egy kicsit halott... Remélem azért tudtok némi segítséget adni.

Pont 4 hete indítottam az akváriumot (112 liter). Talajnak JBL Aqua Basik Plus-t, és Manado-t használok. Növényekkel szépen beültetve az akvárium, GA tápozás az előírtak szerint, heti 50 % vízcserével. CO2 is megy be, a DC lime zöld. A szűrést egy Tetra EX 800 plus végzi )töltetnek Seachem Matrix, és Seachem Purigen.

Pár napja felfigyeltem, hogy a talaj elkezdett bubizni. Mitől lehet ez? A tegnapi vízcsere alkalmával ezek a bubik még szaporábbak lettek. Nem mondom, hogy sok, de érdekesnek találom. Ez valami káros anyag jelenléte, vagy valami más?
 
Back
Oldal tetejére