• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Talachi 220L - Moss monument in Vallis valley

Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Grof-X said:
Ezek szerint nem elég profi. :? :? Olvasgattam, hogy tetratec-es ki-és befolyó csővel próbálkoznál. Nekem az van, vadi új állapotában kitűnő, de sajna idővel (érdekes mód) bizonyos részei (cső) szépen fehéres árnyalatot vesznek fel. És így már szerintem nem olyan tutti.

Mennyi idő alatt fehéredik? Míg nem veszek üveget megfelelne! :)
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

kb. 1 hét. És tényleg érdekes, hogy csak a cső és a beszívó ág szűrőkosara. A könyök és a teleszkópos rész az tökéletes. Így én is gondolkodom a cseréjében. Ezért is érdekelt a plexi csövezésed.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Kezdődik! :(

A köveken megjelent egy kis barna alga és pár szál fonálalgát is eltávolítottam ma! Nem vészes, de az okot keresem!

Mégsem lesz ez olyan problámammentes ez mint gondoltam! Sebaj kezdőthet a küzdelem!

Amúgy ma bekerült egy takarító brigád, pár amano és red sherry.(kicsit korai talán, de remélem nem lesz gond)
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

A barna alga szinte mindig megjelenik. Legalább is nekem mindig volt egy minimális, ha más nem a köveken. Ecseteld le easy carboval ha nagyon zavar a dolog. Attól garantáltan visszavonulót fúj.
A fonal alga meg ugye úgy mondják az okosok, hogy co2 miatt van. Tekerd feljebb egy kicsit. Bár szerintem ezeket te is tudod magadtól :)
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Szia Talchi!
Ne keseredj az alga miatt ,nálam is megfordult , barna ,fonal stb.. Easy Carbo+ Phyton Git a gyógyszere, én dobtam 1 BLACK-OUT kúrát az algák kedvéért :twisted: , azóta béke van kopp-kopp sztem indítás után nehéz elkerülni, de van akinek sikerült.
Egyébként nagyon szép akit hoztál össze, nekem nagyon bejön!
Fel a fejjel és sok sikert!
Üdv:w-rig :wave: !
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

A barna alga nálam is ellepte a köveket ,egy idő után átcsapott zöldes-barnába ,mert a zöld pontalgával kezdett el vegyülni :p.
Egy hete elkezdtem a napi macro adag mellett még foszfátot adagolni , a második nap után már jelentkezett a hatás. Szinte az egész garnipopuláció és az otok is elllepték a köveket ,pedig előtte rá se bagóztak. Egy hét után a kövek újszerű állapotban vannak. :)
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Nekem fonál és zöld pontalgám volt!
De sikerült legyűrnöm őket!
Sok sikert neked is. :thumbup:
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Köszi mindenkinek!

A tisztító brigád már nekiesett az algáknak! :D

A barna alga nem idegesít az úgy is elmúlik! A fonál meg a co2-tól volt. Történt ugyanis hogy a víz szintet nem figyeltem( ez az első nyitott akim és igen meglepődtem hogy mennyi el tud párologni),az meg szépen lejebbment az esőztető meg jól kicsapatta a vízből a co2-t (szerintem)
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Jut eszembe!

Feltűnt pár ilyen is az akimban :

8228307_5c6ea23acb5740f0cb3103fe7e2392ee_m.jpg

Meg tudja valaki mondani milyen csigusz ez? Káros nem káros?
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

És két kép a rákokról(az egyik képen jól látszik a barna alga a köveken).

Amano:

8228347_4f6dd91bcb0640e29018b215b9fd039c_m.jpg

Egy gyönyörű színű Red párocska:

8228351_babb1dd2d14be4d0609d563c50cffe98_m.jpg
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Az új növényekkel jöhetett be. Én mindet kiszedem, mert rágják a növényeket, főleg a finomabb leveleket.
Szedd ki, mert lyukacsos lesz a levélzet...
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

atti76 said:
Az új növényekkel jöhetett be. Én mindet kiszedem, mert rágják a növényeket, főleg a finomabb leveleket.
Szedd ki, mert lyukacsos lesz a levélzet...

Tropicás növényekkel jött volna :?: :!: :?:

Ha rágnak menniük kell! Pedig nagyon szépek!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Csigusz nekem is volt. Kb. 2 hétig majd eltűnt, szerintem nem bírta a co2-t. Jópofa és jók a színei, de szerintem szedd ki.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

talachi said:
Tropicás növényekkel jött volna :?: :!: :?:

Ha rágnak menniük kell! Pedig nagyon szépek!

A legjobb családban is előfordul. :)
Nekem is csak Tropicás van. Új növényekkel szokott jönni pár apróság, vagy pete, ezeket általában 1 hét alatt levadászom.
Világítás felkapcsolás után pár percig látszódnak, ekkor szoktam szedni.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

atti76 said:
Én mindet kiszedem, mert rágják a növényeket, főleg a finomabb leveleket.
Szedd ki, mert lyukacsos lesz a levélzet...
Elvileg egyik csiga sem rágja a leveleket (vagy elenyésző a számuk). Nekem 3 féle sok apró csiga van + 2db nagy almacsiga. Senki nem rág semmit :) Ahogy olvastam, másnak sem. Sokan viszont hajlamosak a tápanyaghiány okozta levélkárosodást a csigák számlájára írni.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Proci said:
Sokan viszont hajlamosak a tápanyaghiány okozta levélkárosodást a csigák számlájára írni.

igen ezt olvastuk már, főleg olyanok írják akiknek nincs ilyen gondjuk. akik látták már tudják, hogy létezik a probléma....
1 nap alatt lelegelt frissen ültetett blyxa.. ugye véletlenül sem gondoljuk, hogy ez lassan elbomlott tápanyaghiány miatt. :thumbdown:
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

viktorlantos said:
Proci said:
Sokan viszont hajlamosak a tápanyaghiány okozta levélkárosodást a csigák számlájára írni.

igen ezt olvastuk már, főleg olyanok írják akiknek nincs ilyen gondjuk. akik látták már tudják, hogy létezik a probléma....
1 nap alatt lelegelt frissen ültetett blyxa.. ugye véletlenül sem gondoljuk, hogy ez lassan elbomlott tápanyaghiány miatt. :thumbdown:
Hát nem tudom... a Németországból érkezett növényeim elég rossz állapotban kerültek az akváriumba, rendesen bomlottak a levelek (Viktor Te láttad miről beszélek). A csigák - de még a garnélák is - egyből betámadták és megették, DE csak a bomló részeket. Az egészséges leveleket, de még a friss hajtásokat is békén hagyták és békén hagyják azóta is. Nem értem, hogy nálad hogyan zabálják fel a növényeket. Biztos, hogy nem valamelyik másik élőlény garázdálkodik?
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Igen frissen ültetett növényről van szó. Blyxa ugyanazzal a csomival jött mint a tied. Nem először csináltam már. Konkrétan 3. alkalommal történt. Míg a nanóba berakva azóta is felépült és fejlődik a növény.

Nem csak egészséges növény létezik. Friss ültetések, átalakítások, növény pótlás, új növény kipróbáláskor mindig előjöhet, ha olyan csigáid vannak. A csigák esznek/ehetnek növényt bármikor, ha nem találnak megfelelő eleséget, lepukkant a növény (emers tipikusan ilyen) vagy egyszerűen csak úgy. De ott van hogy ehetnek. A google is tele van ezzel. Tény hogy makk egészséges növényt ritkán esznek meg. De kérdezem én az emers submers átalakulás kb 2-3 hetében milyen a növény? egészséges? Rohadó, bomló levelekkel van tele. És mákod van ha jó állapotban érkezett meg.

Többet nem írok erről igérem, ha legközelebb valaki beírja hogy nem eszik, veszek egy blyxát, mert tudom hogy azt szeretik a csigáim is meghívok mindenkit egy növényevésre. :p

Bocsi talachi az offért... :roll:
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Na akkor jöjjön pár szó az akiról!

Az indítás követő 3-4 hétben semmi probléma nem volt! Kezdtem magam elbízni!

Ezután kezdődött a kálvária!
Egy rövidke utazás alatt volt egy kis elektromos zűr itthon, az éjjelre időzített légpumpa nem kapcsolt le! Brutál szellőzés miatt Co2 szint nulla!!

Következmény: Fullos minden fajra kiterjedő algatenyészet!( képet erről nem tudok mutatni, mert nem volt kedvem csinálni,a későbbi algás képeket nyugottan szorozhatjátok 10-el)

Nem baj gondoltam, jó lesz tanulásnak leküzdöm az algákat! Bevetettem mindent amit csak lehet, megváltoztattam az áramlás irányát, növeltem
a flow-t co2-t, mentek a gyakori vizcserék, vizcserekor algák eltávolítása manuálisan és volt egy black out is. A blackoutot a bal oldalt hátulra ültetett micranthemum umbrosum nem élte túl sajnos ,helyére is echinodorus tenellus került(szerintem még jobb is így, igazi derékig érő fű).
Az algák visszavonulót fújtak, ismét kezdtem bizakodni de az agyamban már a közeli nyaralás utáni állapot rémképe lebegett!

Nyaralásból hazatérve(múlt vasárnap) már nem lepett meg az algatelep ami fogadott!! :(

Erről már képekkel is szolgálhatok:

8842327_b076462aca5a38ed36668539018de50b_m.jpg

8842355_568b0934eeff561aa118cef5986b6111_m.jpg

8842379_4c71ce2b5211e3aaefcb2f99218db6f0_m.jpg

8842363_84cbae8d65443f0ae7561ffd3bd81da2_m.jpg

Kezdőthetett a második menet! Vasárnap óta szinte csak az akival foglalkoztam! Egyenként eltávolítottam minden algás levelet a mohát megnyírtam és újrakötöztem!
Most annyira meg van gyepálva hogy úgy néz ki mint egy hónappal ezelőtt. Ahhoz képest mennyi katasztrófa történt vele,meg vagyok elégedve.
Szerintem jól fog kinézni! Alga vs talachi 0:2! :D Azt most volt időm megtanulni hogy nincs olyan alga amit ne lehetne kezelni!

Pár kép a mai állapotról:

8842297_f0016b00639eed23edafed57b8ad9827_m.jpg

8842269_b007f59e4f99e1aa1abec3841692ed6a_m.jpg

8842279_3e97c83477f1a3947011b207e0b13599_m.jpg

8842289_3fbebbf93df9a2016f01832d1594baf1_m.jpg

A hozzám hasonló kezdőknek üzenem ,hogy akit csak is úgy indítsanak hogy a kezdeti időkben legyen idejük fokozottan odafigyelni rá. Én ezt hibáztam el, már kezdetekkor sem volt elég ídőm az akira és ez tette nehézzé az indulást! Most már figyelek rá úgyhogy remélem nem lesz ilyen küzdelem soha többé!

Lassan már a halak is érkeznek úgyhogy a garniknak meszűnik a jóvilág!! :lol:
 
Back
Oldal tetejére