• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Takashi Amano Hannoverben 2012 január 28-án

Hű, köszi Viktor, hogy megosztod ezeket! Jól esik innen a betegágyból :( !
Ez az utolsó amolyan igazi, belevaló lökdösődős kép :).
 
405177_351776934842270_109870729032893_1363517_640725940_n.jpg


Az ilyen fotókat elnézve mindig arról ábrándozok, hogy mikor lesz nálunk egy ilyen barangolható kiállítás.
Mikor lépünk már kicsit túl a börzék világán.... Ok, hogy kint is a nagy gyártók álltak oda a kiállításhoz, de garnéla verseny, aquascaping verseny, vásár, előadások minden belefért egy jó hétvégébe.

A Terra egy remek esemény, de a belépő árából szerintem simán megugorható lenne egy ilyen kiállítás is. Legalábbis a látógatói jegyek nem kerülnének többe, a látogatók száma is több lenne.....

Májusban Interzoo ott kicsit feltöltődök ilyen szempontból, de nagyon jó lenne, ha végre túllépnénk a börzéken kicsit itthon is.
Ha máshogy nem legalább 2 évente, jó szervezéssel szerintem évente is menne.
 
ez nem Outro kollega a jobb oldalon piros gallérban? ;)

420910_323124164392998_133140473391369_903210_1319810809_n.jpg


Nos hazaértünk végre Hamburgba. (Otthon is olyan hideg van mint itt, totál szétfagytunk.... :mrgreen: ) Gyorsan befejezem a képek feltöltését aztán prezentálok nektek egy kicsit. Bár ahogy látom Viktor már eldurrogtatott itt egy-két képet. :thumbup: :lol: Igen az ott én vagyok egyébként piros gallérban. :D :D :D
 
Inkább csak hangulat fokozásnak toltam a képeket, ha ilyen közel voltál mindenhez, mint a fenti képen, akkor a beszámoló nagyon baba lesz! :p
Örülök, hogy sikerült megtalálni téged a képeken. :angel:
 
Nos kedves fórumtársak!
Mint ahogy ígértem, írtam egy kis rövid beszámolót a The Art of the Planted Aquarium 2012 nevű eseményről ami a hétvégén Németországban Hanoverben volt megrendezve. Az esemény kétség kívül legérdekesebb pontjának, a mindenki által jól ismert japán aquascaper guru, Takasi Amano élő akvárium berendezős előadása ígérkezett.
A nagy érdeklődésre való tekintettel az ADA Germany már jó előre meghirdette hogy csak netes előrejelentkezéssel tudja biztosítani a látogatóknak az ülőhelyet és egyáltalán a bejutást. Szerencsére én is belefutottam a neten ebbe az infóba, így már 2 hete megvolt a fix helyem. :) Maga rendezvény egyébként Hanover külterületén egy hatalmas vásárcsarnokban került megrendezésre, és az akvarisztikai termékeken kívül, többek között kutyás-mácskás és mindenféle egyéb házi kedvenc számára megtalálhatta a nézelődő a legextrémebb portékákat. A vásár három napos volt, de mi a Párommal úgy döntöttünk hogy célirányosan csak az Amanos napra megyünk. Úgy gondolom így is bőven meg lehetett nézni mindent ami minket érdekelt. A vásárcsarnokról még annyit érdemes megemlíteni hogy igazából ez nem csak egy épületből hanem legalább tucatnyi hatalmas kiállítótermekből álló komplexum Hanover külterületén. Ahhoz hogy az ember megkerülje az egész létesítményt legalább egy órát kell sétálni. Sajnos ezt sikerült meg is tapasztalnunk mivel rögtön a legelején sikerült kicsit eltévedni. Mint utóbb kiderült rossz irányból közelítettünk. Még szerencse hogy a kedves portás bácsi hamar útba igazított, így 30 perces kutyagolás után szombat délelőtt 10:00 körül megérkeztünk a főbejárathoz.


DSC_0985 by outro, on Flickr

Mivel még volt egy kis időnk Amano első előadásáig így úgy döntöttünk gyorsan körülnézünk. Nem kellett csalódnunk. Az akvarisztikai részleg, és egyben 2012-es versenyakváriumok is a főbejárat mellet voltak elhelyezve, így a csarnokba lépve az egyszerű akvarista egyből a mennyországban érezhette magát. :)
Természetesen minden fontosabb márka szerepet a kiállításon.
A JBL nek például egész kis labirintusa volt kiépítve, a központban egy igényesen berendezett kis nanoval.


DSC_1025 by outro, on Flickr

A Juwel és a Serra standján is lehetett látni néhány igazán igényes szép akváriumot. No meg persze millió terméket és dekoranyagot.


DSC_1022 by outro, on Flickr


DSC_1032 by outro, on Flickr


DSC_1024 by outro, on Flickr


DSC_1034 by outro, on Flickr

Az ADA standot most is az egyszerű letisztult formavilág jellemezte. Megmondom őszintén nekem ez tetszett a legjobban.


DSC_1016 by outro, on Flickr


DSC_1021 by outro, on Flickr


DSC_1018 by outro, on Flickr


Mindössze két akvárium volt kiállítva de azok azt hiszem magukért beszéltek. :)


DSC_1019 by outro, on Flickr


DSC_1030 by outro, on Flickr

Gyorsan elrepült az az egy óra és 11:00-től már kezdődött is Amano első előadása ami alapvetően a Mester fotós illetve aquascaper munkásságát hivatott összefoglalni. Természetesen a terem szépen megtelt. A németek nagyon igényesen megszerveztek mindent. A technikára, hangosításra, szervezésre nem lehetett panasz. Az egyetlen gyenge pontot Amano német tolmácsa jelentette, ami viszont rányomta a bélyegét az egész rendezvényre. A szervezők egy idős japán hölgyet kértek meg a tolmácsolásra aki saját állítása szerint 48! éve élt Németországban. Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy a hölgy nagyon nem állta helyzet magaslatán. Az egy dolog hogy az akvarisztikához egy kukkot sem értett, ezt még meg is érti az ember, de hogy németül is olyan egyszerűen fejezte ki magát mint egy fapapucs az már komoly gond volt. Így Amano fanyar humorából és szakértelméből vajmi kevés jött át a fordításnak hála. Az hogy ez még nekem is, egy laikusnak, aki mindössze 10 hónapja él Németországban is feltűnt azt igazolta, hogy bizony a rendezvény szervezői ezen ponton súlyosan melléfogtak... A hűvös német fogadtatás (ami egyébként is jellemző a germánokra) emiatt még jobban felerősödött, így fordulhatott elő hogy a prezentáció végével alig 1-2 kérdés hangzott el, pedig a mester egész végig próbált életet lehelni a mondandójába. És kissé értetlenül állt a jelenség előtt hogy átutazva a fél világot ily csekély az érdeklődés iránta....


DSC_0925 by outro, on Flickr


DSC_0930 by outro, on Flickr

Pedig Amano nagyon érdekes dolgokat mondott (mondhatott). Mesélt a fiatalkori fotós munkáiról ahol részletesen megmutatta fotóin keresztül hogy alakult ki benne a természettel való szoros viszonya, és hogy később akvarisztikai munkásságában mennyit segítettek a természetből nyert ihletek. A mester többek között járt Dél-Amerikában az Amazonas vidéken, nyugat Afrikában, Kínában és természetesen a Japán vidék is hatalmas hatást gyakorolt rá.


DSC_0937 by outro, on Flickr

Az előadás második felében az akváriumok berendezésével, azok arányaival, a főbb pontok, kövek kiválasztásával foglalkozott. Úgy gondolom az volt az a rész ami a legkevésbé jött át a tolmácsnak hála, pedig ezek lettek volna a legfontosabb információk az érdeklődő fiatal aquascapereknek.


DSC_0950 by outro, on Flickr


DSC_0951 by outro, on Flickr


DSC_0953 by outro, on Flickr


DSC_0954 by outro, on Flickr

Mutatott néhány igazán érdekes képet a híres hatalmas akváriumáról, és annak építéséről. Itt is volt néhány kellemetlen pont mikor Amano egy perces monológját a tolmács annyival összegezte hogy "Das ist ein sehr großes Aquarium, was in Deutschland hergestellt habe..." (Ez egy nagyon nagy akvárium, amit Németországban készítettek) Némi információ lehet elveszett az éterben..... no comment... Szóval kissé fanyar arckifejezéssel álltunk fel és kíváncsian vártuk mi fog kisülni a délután 16:00-ra ígért berendezős showból.

A maradék időt arra szántuk hogy körbejártuk a kiállítást, illetve megnéztük a versenyakváriumokat. Egészen elképesztő termékeket lehetett látni a kutyás-macskás-nyulas!-lovas meg a fene tudja még milyen házi kedvences részlegeken.

Kutya akadálypálya:


DSC_1005 by outro, on Flickr

Macskaidomár!


DSC_0992 by outro, on Flickr

Nyúl Akadálypálya!!


DSC_0990 by outro, on Flickr

Macskaszépségversen. Komoly serlegmennyiséggel.
Szép száll példány.....de a macska se semmi! ;)


DSC_1004 by outro, on Flickr

Cicalakosztály potom 300 euróért (kb 90000 HUF) A "hülyének" is megéri!


DSC_0998 by outro, on Flickr

Óriásteknősök.


DSC_1013 by outro, on Flickr

Fajátékok nyulaknak! (Ez halál komoly :D )


DSC_1015 by outro, on Flickr

Következzenek a versenyakváriumok. A teljesség igénye nélkül csak néhányat mutatok most meg a nano illetve a nagy kategóriák versenyakváriumai közül. Amit még érdemes megemlíteni hogy a nagy akváriumok mind egy szálig ott a helyszínen lettek összeállítva. Magyarán szólva ezek teljesen friss Layoutok. Egészen elképesztő hogy néhány milyen kész kiforrott képet mutat. A Flickre megpróbálom az összeset feltenni egy kicsit később. Így ha érdekel valakit ott végiglapozgathatja őket.


DSC_1051 by outro, on Flickr

Az Oliver Knottos csoda. nekem ez tetszett egyébként. Érdekes ötlet!


DSC_1056 by outro, on Flickr


DSC_1058 by outro, on Flickr


DSC_1043 by outro, on Flickr


DSC_1049 by outro, on Flickr


DSC_1079 by outro, on Flickr


DSC_1076 by outro, on Flickr


DSC_1067 by outro, on Flickr


DSC_1069 by outro, on Flickr

És akkor jöjjön az est fénypontja a 16:00-től kezdődő live Amano-Workshop. Látszott hogy erre még nagyobb az érdeklődés mint a délelőtti előadásra. Itt még azoknak is egy szép hosszú sort kellett kiállnia akiknek netes előjegyzésük volt. Sajnos nem is sikerült olyan jó helyet kifogni mint délelőtt, így a műsor második felében úgy döntöttem hogy megpróbálok előrébb furakodni hogy tudja csinálni néhány értékelhetőbb képet. Nem kívánok kitérni továbbiakban a tolmács hiányosságaira, legyen elég annyi hogy erre az előadásra is rányomta a bélyegét. Talán Amano is érezhette a dolgot mert meglehetősen szűkszavúra fogta az előadást és körülbelül 2 óra alatt berendezte nekünk az akváriumot.


DSC_1093 by outro, on Flickr


DSC_1111 by outro, on Flickr


DSC_1123 by outro, on Flickr


DSC_1132 by outro, on Flickr

A full ADA technikát percek alatt összedobták a szakértő kezek.


DSC_1138 by outro, on Flickr

A végeredmény azt hiszem önmagáért beszél. Nekem nagyon tetszett. Gyakorlatilag kész képet mutatott az akvárium, bár a Mester állítása szerint 3 hónap kell a tökéletes kinézet eléréséhez!


DSC_1154 by outro, on Flickr


DSC_1157 by outro, on Flickr


DSC_1162 by outro, on Flickr


DSC_1163 by outro, on Flickr


DSC_1167 by outro, on Flickr


DSC_1170 by outro, on Flickr

Összességében nagyon tetszettek a Hanoverben látottak. A kissé keserű szájíz ellenére egyáltalán nem bántuk meg hogy elmentünk. Véleményem szerint Magyarországról nem biztos hogy érdemes lett volna kijönni rá, így németből viszont minden akváriumbolondnak kötelező műsor volt. :thumbup: :wave:
 
Az XXL kategória győztese. Volker Jochum.

428982_143889369061572_100003215302873_180483_646223498_n.jpg


Inkább csak gondolkodás szinten dobtam be. Még ha előneveli is az ember a képen látható növénycsodákat, képesek lennénk élőben így összerakni?

Vagy az egész csak egy növénybemutató? Volker ha jól tudom a Dennerlének dolgozik.... Gondolom növényekből emiatt ki volt tömve rendesen. Lehet ebben az akiban 2x annyi növény is lehet, mint a legtöbb akváriumban a versenyen.

Akármennyi növény is volt és ha a Dennerle hátszelével is, de egy hétvégi rendezvényen ezt ott a helyszínen összerakni profi munka.

--- közben látom Outro is dobott egy posztot. :clap: :thumbup:
 
Nagyon jó kis beszámoló :thumbup:
Biztos jó lehetett a mestert élőben ''munka'' közben látni :)
Eszméletlen az aki amit összerakott :thumbup:
 
Outro,
Nagyon köszi a beszámolót! :clap: Sajnálom a tolmácsolás hiánnyosságait, mert így tényleg rengeteg érdekes infó elveszhetett az éterben... Szép kis aksikat raktak össze a rendezvényre!
 
Köszi a szuper beszámolót! Előtte is tudtam hogy irigyelni foglak de most nagyon nagyon irigyellek!

Azért a tolmácsos dolog az nagyon gáz!!!
 
Közben én is átfutottam a beszámolót. Köszi remek képeket és a beszámolót, azért ez mégis más, mint a neten összevadászott képeket nézegetni.

Ez a tolmács dolog egyébként mindenhol elhasal. A maláj szemináriumot látva is voltak hiányosságok, de azért könnyebben ment a Japán-Angol téma nekik.
 
Köszi Outro, nagyon érdekes beszámoló volt ;)
Kár a tolmácsért... A képeid is szuperek ;) :thumbup:
 
Most úgy őszintén, kell annál több, mint egy levegőt szívni a Mesterrel? :mrgreen: Én egyébként, ha a Mester helyében lennék, lehet, hogy felfogadnék saját tolmácsokat, akik legalább értik, és vissza tudják adni a mondandómat. Persze a szakszöveg nem könnyű, még angolról magyarra sem néha...
Mindenesetre köszi a beszámolót Outro, mit ne mondjak, azért én is sárgulok egy picit. :)
 
Sziasztok!

Köszönjük Outro a beszámolót!

A tolmács hölgyel kapcsolatban pedig ahogy az elején írtad:" A szervezők egy idős japán hölgyet kértek meg a tolmácsolásra aki saját állítása szerint 48! éve élt Németországban." - gondoljunk bele, hogy néhány honfitársunk hogy beszél magyarul 25-30
év külföldön tartózkodás után!
Lehet nem csak a német, hanem már a japán tudásával is gondok voltak!

Lehet tudni valamit a verseny akváriumok összerakási időtartamáról?

A.ttila
 
Erről a tolmács dologról annyi, hogy céges szinten néha én is belefutok ilyesmibe. Mi azt csináljuk, hogy (legalább) egy nappal előtte elhívjuk a tolmácsot, hogy elmondjuk neki, hogy miről fogunk beszélni és mik lesznek a "szakszavak", melyeket a külföldi prezentáló használni fog és azoknak mik a magyar megfelelőik. Szerintem a tolmácsot abszolút nem készítették fel... Azért GERONIMO lehetett neki is, mert odamész, mint a piros ász és "fordítsad vazzeg"... agyműtétet én sem tudnék közvetíteni még magyarul sem! :roll:
 
Back
Oldal tetejére