• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Takashi Amano 1954-2015

Nyugodjon békében!:( Amano úr olyat alkotott a munkásságával, amit szerintem sokan megirigyelhetünk, hiszen a Nature Aquarium szemléletével, egy új irányt hozott az akvarisztikában, s sokunkat rabul is ejtettek, ezek a profin összerakott növényekkel teli akvárium csodák. Köszönöm ezt Takashi Amano.
 
“Az emberek – a legutolsónak érkező élőlények ezen a 4 milliárd éves bolygón – elértek arra a szintre, hogy elpusztíthatják a természetet. A valaha tiszta víz eliszaposodik, az üde zöld vidékek elvesztik színüket. Az életszínvonal javításával az emberek saját természeti környezetüket és ezzel magukat teszik szegényebbé. Sivár környezetben pedig csak sivár lelkek élhetnek. Emlékeznünk kell arra, hogy mi magunk is a természet részei vagyunk. Az akváriumok építésével és fenntartásával az emberek újratanulhatják a bonyolult kapcsolatot a különböző életformák, a növények, halak, mikroorganizmusok és saját maguk között. A gazdagság és szépség, a kiegyensúlyozottság és a harmónia eredménye. Az akvarisztika a legjobb út ennek az igazságnak a megismeréséhez.” /Takashi Amano/

Nyugodj békében Mester!
 
Dear Friends and Partners,
With our deepest sorrow, we announce that Takashi Amano, President & CEO of Aqua Design Amano Co., Ltd., passed away after an illness on Wednesday, August 4, 2015.
We convey our deepest gratitude to those who have favored him with valuable cooperation and support.
The wake and private funeral will be held by close family members only.
To follow the wishes of Mr. Amano, we respectfully decline any condolence gifts.
Details of the farewell ceremony will be announced, later.
August 6, 2015
Aqua Design Amano Co., Ltd.

:(

Tegnap Balázs hívta fel a figyelmünket, hogy a teljes Hong Kong-i csapat feketébe borult estére.... ő egyből azt mondta baj van.
Dave-ék nem akartak beszélni róla, mert az info nem hivatalos forrásból származott. Kicsit később már Japán twitteken is fent volt és a helyi újság vezető cikkben hozta. :(

Jellemző, hogy akkora ikon volt, hogy senki sem akarta elhinni, hogy ilyen lehet. Még most reggel is rengeteg helyen olvastam, hogy biztos kamuzik az újság stb....

61 éves volt az öreg. Ami Japán mércével még nagyon fiatalnak számít. Sajnos évek óta rákkal küzdött. Ha megnéztek egy 3 évvel ezelőtti fotót és azt amikor mi kint voltunk, majd a mostani Lisbon plakátot lehet látni, milyen súlycsökkenés volt.
A betegségéről soha nem beszélt, de mi már az Intezoon is erről beszélgettünk Dave Chow-val, sőtt sokan a japán útunk után is kérdezték, hogy mi baja az öregnek.

Sajnos végül a betegség győzött..... a hivatalos infók szerint tüdőgyulladás volt a végső ok.

Elképesztő mit hozott létre és milyen sok emberrel tudta újra megszerettetni ezt a víz alatti világot. Ahogy @Nigro mondta tegnap, "nem sok olyan ember van akiről elmondható, hogy megváltoztatta az életemet" és ebben szerintem minden benne van.

Nélküle nem csak ez a gyönyörű akvarisztikai irány, de a versenyek, Nigro blogja, ez a fórum a Green Aqua és egy csomó más dolog sem létezne....

Hiányozni fog és csak remélni tudjuk, hogy az örökségét az általa alapított ADA tovább tudja vinni.

Nyugodj békében mester :(

Japan Tour 2013 IAPLC event by Viktor Lantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Nem sokat tudok a témáról, az akvakertészkedésről, de az első perctől nyilvánvaló volt számomra, hogy ő ikonja ennek a lélegzetelállító művészetnek.
:( R.I.P.
 
:(

Elképesztő mit hozott létre és milyen sok emberrel tudta újra megszerettetni ezt a víz alatti világot.

Nélküle nem csak ez a gyönyörű akvarisztikai irány, de a versenyek, Nigro blogja, ez a fórum a Green Aqua és egy csomó más dolog sem létezne....

Ez a legfontosabb, és az, hogy milyen profi szemléletet vitt a hobbiba az ADA termékek által. Szerintem elmondhatjuk, hogy ő volt az akvarisztika Steve Jobs-a, és nagyon sokan még nagyon sokáig fognak tisztelegni munkássága előtt.

Nyugodjon békében.
 
Még egyes "okosok" azt mondják,hogy a rák gyógyászatot szándékosan bagatellizálják,pedig lehet gyógyítani.
Lehet,időben,de az sem garancia évek múlva.
Steve Jobs és itt van Amano, ők sem találták meg a nemlétező gyógymódot.

Nyugodjon békékben!
 
Láttam én is este Dave oldalán, de először azt hittem, hogy családi dologról van szó, de aztán sorra sötétült el mindenki, akkor már egyértelmű volt sajnos. :(
Minden élet pótolhatatlan, de a mester hatalmas űrt hagyott maga után. Nem tudom, hogy ezt hogyan fogja majd az ADA kezelni. A laikis közönségnek hatalmas ikon volt az öreg, nem tudom, hogy ki lehet makd az aki képes átvenni a stafétát, dr nagyon nehéz dolga lesz.
Az biztos, hogy a hobbi már nem lesz teljesen ugyanaz többé.

Nyugodjon békében! :(
 
Back
Oldal tetejére