• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Tank

Ma reggel picit besóztam, így is 89 a tds.
A ph 5.8
Salty Shrimp - Bee Shrimp Mineral GH+ sóztam vissza, ez ilyen lassan oldódik fel mindig ?
da12hm4crdum9vrumhwk.jpg
 
Június közepéig nem telepítek bele élőlényt.
Lehetséges, hogy Crs-ekkel fogom kezdeni ezt a magasabb szintű garnélázást, lehet, ők, toleránsabbak a vízükkel szemben, mint a taiwaniak.
Majd kiderül, pár hét múlva.
 
Tehát a jelenlegi összeállítás

Akvárium: Opti-White 45x30x30 cm

Ajzat: Environment Aquarium Soil kb 5.5 litert tettem bele

Szűrés: Eheim 2213 2 liter Biorio, meg szivacs van benne

Dekoráció: 1 Red Moor fa

Tápozás/Co2 : nem lesz

Világítás: Odyssea 24W

Víz: 190l/nap Ro visszasózva Salty shrimp -bee shrimp mineral gh+

Hűtés : JBL cooler 100 + egy termosztát hozzá

Ennyi tömören.
 
Oxidátort is betettem, hagy menjen.
A víz ugyanúgy 5,8 ph, a tdst, kicsit állítgattam, most 106.
Azt nem gondoltam volna, hogy a csapvíz nálunk 443 tds.
Ebből csinál 9-es vízet az Ro, eddig, csak 5 órát ment össz-vissz.
 
Hiába garnélás, ez nagyon kevés növény.
Egyrészt sehogy nem mutat :) másrészt algabummnak erősen kedvezel így.

Azt nem írtad hogy tervezed-e hűteni a vizet. 23 max. 24 foknál nem lehet melegebb se a crsek, se a taiwanok vize.
 
Hiába garnélás, ez nagyon kevés növény.
Egyrészt sehogy nem mutat :) másrészt algabummnak erősen kedvezel így.

Azt nem írtad hogy tervezed-e hűteni a vizet. 23 max. 24 foknál nem lehet melegebb se a crsek, se a taiwanok vize.


Akkor mégtöbb mohát beleerőszakolok :)

Igen, egy jbl 2 ventilátorossal.
 
Oksa az simán elég ekkorára.

Lehet az elején a helyedben beledobnék átmeneti jelleggel némi stem növényt, szívják csak az algák elől a naftát, aztán majd kiszeded ha beállt a rendszer. Ez elég jól szokott működni.
 
Rákerült a jbl venti, állandó 22 C van.
Tettem rá egy Ga-s digitális hőmérőt, iszony jó . :)
Pár moha még fel lett kötözve, ha kell, még kötözök fel.
Úgyis a többi akvába, állandóan kell vágni a mohákat, van rengeteg . :)
A Tds-t felvittem 118-ra. Egyébként, nem változik a tds, hacsak, én nem nyulok hozzá, állandó, nem viszi semmi fel.
A ph, 5.9 állandóan jelenleg.
Azt nem tudom, hogy az Ro készülék, olyan, 5.7-es vízet csinál, ha majd cserélek az akvába, például hetente 8 litert, akkor, nem foglya elvinni a pht a 5.7-es Ro víz ? vagy, nem baj annyira ?

A jelenlegi kép .

2mhb45081sgdhxqmvewy.jpg
 
Ha hiszel a tesztnek( én egymás után mérve is más eredményeket kaptam ezzel ), akkor én raknék be még pár stem növényt,hogy szívják a fel a nitritiet,nitrátot.
 
Ha hiszel a tesztnek( én egymás után mérve is más eredményeket kaptam ezzel ), akkor én raknék be még pár stem növényt,hogy szívják a fel a nitritiet,nitrátot.

Az a gond, hogy az elsőnél, a Nitrit 0 -ra jött ki :)
A ph 6,2-re azt csináltam ezt a második tesztet, itt már más az érték, de a csepegtetős is 6 körülire lövi be a pht.
 
A ph ingadozása jelen esetben garnélák nélkül sztem nem akkora baj,viszont a magas nitrát és nitrit szint annál inkább. A taiwanoknak 5,8-6,5 ig olvasmányaim szerint megfelelő a ph szint.
 
A ph ingadozása jelen esetben garnélák nélkül sztem nem akkora baj,viszont a magas nitrát és nitrit szint annál inkább. A taiwanoknak 5,8-6,5 ig olvasmányaim szerint megfelelő a ph szint.

A ph szerintem állandó :) Csak ez a jbl-s iphonos appos teszt, furcsa.
A ph , például, ebben az akiba ilyen az első perctől.
nyucl84b23khawx4fpgx.jpg

Jelenleg a Tds

eqyotv8grp0zyxcbt84c.jpg

A másik állandó ph a vízben

19ufts53pqu011cfayg9.jpg

A , jelenleg, vagyis állandóan 22 C van, 22,3-nál kapcsol be a venti, lehet, hogy nem 20 másodpercre kellene, beletenni a Tds mérőt, de ott nem is a hőfok számít nekem.
 
A helyedben én is tennék bele több növényt a garnélák is jobban érzik magukat. Ráadásul a növények levelei miatt nagyobb felületen tud megtapadni a biofilm réteg,ami fontos tápláléka a garniknak.
 
A helyedben én is tennék bele több növényt a garnélák is jobban érzik magukat. Ráadásul a növények levelei miatt nagyobb felületen tud megtapadni a biofilm réteg,ami fontos tápláléka a garniknak.

Teszek ! :)
 
Back
Oldal tetejére