• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Riki

10 nap telt el az petek elengedese ota hat ideje volt nepszamlalast csinalni. A mostani generacio gyorsan elhagyta a szuletesnel viselt kek szint 2 nap mulva mar fekete-feherben nyomultak. Ami a legerdekesebb, hogy nem bujkalnak. Az elso generacio vagy 2-3 ig a mohakban elt csak ritkan lattam oket. A mostaniak szinte a vizfelszintol az akva minden pontjan felfedezhetok. Szoval a lenyeg a par milis ujszulotekt ugy latszik nehez szamolni mert most 17db volt jol lathato helyen es csak gondolom hogy hatul a stemek kozott is lapulhat meg nehany az arany 16-1 a pandak javara, de a kinkong is megvan meg. Lehet ez egyetlen anyatol? Az elozo 4db-os ereszteshez kepest ez nagyon sok. Meretre egyformak masik kismamat pedig nem lattam. Igaz be kell ismernem nem tudok anyi idot az akva elott tolteni mint szeretnek.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szia!
Sok sikert a továbbiakhoz, és ne aggódj, ha sikerül elkapni a fonalat, utána aztán nincs megállás! Nálam van bent egy kis oxydator, azt például imádják a taiwanjaim.
A blue boltról is teszel fel képet?
Üdv
Csilla
Nem felejtettem el a kerest csak elg bujkalos a kekseg. A masikat meg sem talaltam.61ee1ac49fc277611aa283c12dc5fc9b.jpg7c15fc79654c46830c06a7aa710fcb48.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Egyre jobban sikerülnek a fotóid, bár kajálás közben talán egyszerűbb is fényképezni őket!:snaphappy:
 
Egyre jobban sikerülnek a fotóid, bár kajálás közben talán egyszerűbb is fényképezni őket!:snaphappy:
Elsosorban le kellene gyozni a lustasagom es elokaparni a normalis fenykepezot es nem teloval fotozni. De azert koszonom!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
King kong a javából!
Igy nez ki most, es van legalabb egy testvere is. A tobbiek pandak, eddig mindenki megvan szerencsere.
5a37cb6ed2867ad2bfbd9d599c26d634.jpg


Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szépek!
Nálam még mindig petehordás van. :) A pinyyóban egy panda és egy blue bolt tuti cseperedik, őket ma is láttam.
 
Szépek!
Nálam még mindig petehordás van. :) A pinyyóban egy panda és egy blue bolt tuti cseperedik, őket ma is láttam.
Szerencsere megvan mind a 18 egyenlore. 2 kinking es 16 panda. Be kell szereznem valami pirosat is vagy megvarom mi lesz ha a blueboltok is beszallnak a buliba [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-T530 eszközömről
 
Piros kell! Ezért van nekem red bolt meg red wine is... meg 2 red ruby.
Elvileg blue bolt, panda kb. egykutya utódokat illetően.
 
Gyönyörűek, köszönöm a képeket!

Mindenkinek más fajta taiwan tetszik - persze mind káprázatos -, nekem valamiért a blue bolt a nyerő. Remélem, az utódok között majd lesz ezekből is!
 
Gyönyörűek, köszönöm a képeket!

Mindenkinek más fajta taiwan tetszik - persze mind káprázatos -, nekem valamiért a blue bolt a nyerő. Remélem, az utódok között majd lesz ezekből is!
Valami pirosat veszek majd par darabot. Bar lehet hogy amira felnonek mar nem is lesz szaporulat, ha igy folytatjak a pandak. Ha 2 havonta lesz egy ilyen 18 as alom lekorozik a crs-eket is. Kicsit tartok a pirosak rendelesetol foleg maganemberektol. Mindig azon aggodok hogy atvernek es sima crs-t kuldenek. Ugyhogy csak redbolt es ruby johet szoba.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ma kikerult a durva szuroszivacs es a matrix az ex600 bol a helyukre bio rio kerult igy mar csak ez van bent+perlon+puri. Ha mar szetkaptam cso es uvegpucolas puri csere regeneraltra es persze 6l vizcsere. Ez eddig a jo resze a dolognak. Sajnos mar tegnap sem talaltam az eddigi teljes szaporulatot ado panda mamat, ma viszont talaltam "tetemet" vagy nem tudom mit. Ugy nezett ki mint egy levedlett pancel de piros volt mint a fott rak. Ezen a kepen latszik is egy darabja a fa toveben.
4e2296b2f2b6502283ba942fd53949b5.jpg
Tobb ilyen darabot is talaltam velemenyem szerint a panda mama foldi maradvanyai. De hogy mitol piros azt el nem tudom kepzelni. Ha elpusztult akkor o a 3. a sorban az akva futasa ota.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A bomlás miatt pirosodnak be a garnitetemek.

Az nekem is homály még hogy a crs és a Red wine között mik a tuti különbségek a fedettség és a kontraszt minőségét leszámítva.
 
Ma ismet elment egy mar nalam szuletett panda az elso korbol. Probalom kitalalni mi okozhatja, szoljatok ha hulyeseget irok, de szerintem kell valaminek a dolog mogott lennie mert honapokon keresztul nincs semi gond aztan van par elhullas es ismet megall. Remelem most is igy lesz. Szoval 2 dolgot figyeltem meg ami mindket esetben fenntallt.
Az elso az az hogy eddig akkor volt elhullas amikor elfogyott a papirtorlo amit a felszin tisztitasahoz hasznalok, ez ugyan nagyon nem valoszinu, de arra gondolok, hogy esetleg valami nagyon nem odaillo anyagot hasznalnak a tekercsre ragasztashoz, ami valamilyen mergezest okoz. A masodi inkabb tunik valoszinunek, az pedig az No3 mindket esetben 20 mg/l felett volt a meres amikor elhullasok voltak, normal esetben nalam ez 10mg/l korul szokott lenni . Az elso esetben 2 naponta 20%-os vizcsere volt 3x es meg is szunt a problema, most hirtelen 2liter ro volt keznel azt csereltem csak le gyorsan, de osszedobom a ro-t es csinalok gyorsan vizet. Vizcsere tegnap volt es szokas szerint 1-1 ml mic-mac ment az akvaba. Ez a 8 naponkenti adag. Szoval szerintetek ezek kozul barmelyik okozhatja az elhullasokat?
Elore is koszi!

A mai meresek:
PH 5.9
KH 0
GH 3
No2 0
No3 25
 
Néha nálam is van 1-2 rejtélyes elpotyogás, én már megszoktam.... nem foglalkozok vele.

Skimmer hasznos ám, azt vettem észre ha surface scum van, és nem levegőzik a víz, arra nagyon kényesek.
 
Back
Oldal tetejére