• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

én ma már felraktam a ventit, mert a hőmérő az akiban 26 fokot mutatott mikor hazaértem délután

Ez fűtés nélkül 26 fok? Mert az nagyon kemény és hol vannak még a melegek... Hétvégére 30 fokkal riogatnak...
 
Ez fűtés nélkül 26 fok? Mert az nagyon kemény és hol vannak még a melegek... Hétvégére 30 fokkal riogatnak...

persze, fűtőt sose használok, mert teljesen fölösleges. télen is van 21-22 fok az akiban, az még bőven jó a garniknak és a halaknak is.
A hűtéssel nem lesz gond, van egy tunze ventim, viszonylag hamar levitte 24 fokra a víz hőmérsékletét. Időzítőről működtetem,minden 2. órában bekapcsol így stabilan lent tartja a víz hőfokát.
 
A legutóbbi BlueBolt eresztésben nincs két egyforma színezetű kicsi (sajnos többit nem tudtam lekattintani, de van 1-1 BlueBolt, RedBolt, BluePanda, és pár érdekes sötét fekete-kék kombináció). Egy mini BluePandát sikerült lecsattintani (bár nem pengeéles, de kivehető):

8677923039_de70f49cfb_c.jpg

Én ezt szeretem a legjobban a Taiwan garnélákban, hogy elképesztő mennyi féle mintázat, szín, kombináció, stb kijön. Szinte minden héten találok valami újat, amit eddig még nem láttam.

Különben a fekete taiwan garnélák (panda, king kong) mikor megszületnek mindig fekete-kékek és ahogy nőnek úgy lesz a kékből fehér.
 
Valóban érdekes ábra, szépen összefoglalja a cantonensis garnikat. 1-2 helyen pontosításra szorul, de már folyamatban van :)
 
Pár napja az egyik panda elengedte a kicsiket. Hát megint érdekes színkombináció jött ki.. valami kobaltkékszerűségek (a blue boltok teljesen más kékek voltak..)... van közöttük csíkos, egyszínű... a második képen 4 generáció látszik :)

8742009946_957418a235_b.jpg

8742009800_a3018ff583_b.jpg
 
Jóóó kérdés, mert a dekorok miatt nehéz megszámolni... Első eresztésből 11-12, második ha jól láttam 6, a mostani pedig mèg nagyon képlékeny de 4-5-öt már láttam együtt. Kb. Jövő hét közepén lesz még egy bolt és egy panda csapat. Most szeretnék egy szép nagy csapatot összenevelni hogy legyen egy stabil tenyészbrigád.
 
Mivel Taiwanokat érint :) ide jegyzem be a fejleményeket! Kb. két hete áztatom és naponta cserélem a vizet egy vödörben a maradék ELOS terra black talajon, ma kicseréltem a régi ADA africanat az akiban. Ápdételem majd a tapasztalataim! ;)
 
Mivel Taiwanokat érint :) ide jegyzem be a fejleményeket! Kb. két hete áztatom és naponta cserélem a vizet egy vödörben a maradék ELOS terra black talajon, ma kicseréltem a régi ADA africanat az akiban. Ápdételem majd a tapasztalataim! ;)
Miért cseréltél talajt?:eek:
 
Nagyon "poros" volt már az előző (ugye azt növényesben használtam korábban..) meg a színe sem tetszett.., illetve hajtott a kíváncsiság :D
 
Back
Oldal tetejére