• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Nagy kedvenc még a dió és az eperfa levele, most meg épp a pitypang zsenge levelei.
Eperfa levelet nálam is szerették, de hajlamos mállani, erre figyelni kell. A tölgyet kisebb vehemenciával ették, meg várni is kellett kb 3 napot mire nekikezdtek.
Pitypangot csak a tavaszi zsengét ették, a friss spenótot imádták, a csalánt nem nagyon akarták enni.
Mást eddig még nem próbáltam.:)
 
Eperfa levelet nálam is szerették, de hajlamos mállani, erre figyelni kell. A tölgyet kisebb vehemenciával ették, meg várni is kellett kb 3 napot mire nekikezdtek.
Pitypangot csak a tavaszi zsengét ették, a friss spenótot imádták, a csalánt nem nagyon akarták enni.
Mást eddig még nem próbáltam.:)
Juhar, fuz ami nalam meg kapos nagyon.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nálam két hàrom napig nem nyúltak hozzá. De utánna behabzsolták.Szerintem ami bomlik-"rohad" azt megeszik. A dög kishalak a kedvencük. Maradt még tengeri hal ikrám, rákikra, krill- imádják. Színesíti őket
 
A pinyóban feldobta a pacskert a petés blue bolt... nem tudom miért, külső nyomot nem látok.

Dobtam be még égertobozt, hátha valami baktérium...

Fagyi krillrákom még van valahol, lehet adok nekik, de azzal az a baj hogy amit nem esznek meg nagyon hamar rontja a vízminőséget.
 
@szentgyo és aki még perfekt garnis: a high grade crs és a taiwan Red wine között mik a tuti különbségek a fedettség és a kontraszt minőségét leszámítva?
 
Eperfa levelet nálam is szerették, de hajlamos mállani, erre figyelni kell. A tölgyet kisebb vehemenciával ették, meg várni is kellett kb 3 napot mire nekikezdtek.
Pitypangot csak a tavaszi zsengét ették, a friss spenótot imádták, a csalánt nem nagyon akarták enni.
Mást eddig még nem próbáltam.:)

Meg kell őket szivatni ;) A spenótból, csalánból és a gyermekláncfűből brikettet kell készíteni, csodásan adagolható, azonnal rámennek, és megeszik teljesen.
 
Meg kell őket szivatni ;) A spenótból, csalánból és a gyermekláncfűből brikettet kell készíteni, csodásan adagolható, azonnal rámennek, és megeszik teljesen.
Ezt hogy csinálod?
Anno a tropheusoknak csináltunk fagyi kaját, ott a hozzávalókat (sütőtök, spenót, csalán) megfőztük, pépesítettük, adtunk hozzá magas fehérjetartalmú (60%+-os) ráklisztes halkaját egy keveset, aztán agar-agar port forraltunk fel, majd az egészet még melegen homogén keverékké alakítottuk, kihűlést követően csíkokra vágtuk és fagyasztottuk.
Valami hasonlóra gondolsz?
 
@szentgyo és aki még perfekt garnis: a high grade crs és a taiwan Red wine között mik a tuti különbségek a fedettség és a kontraszt minőségét leszámítva?
Teljesen mások a színárnyalatai a két garnélának. Nézegesd meg a képeket a PRL garnikról és a Taiwan bee-k ről, szerintem nagyon szembetűnő a különbség.
 
Oksa, igyekszem. Csak "gyakorlatlan" szemnek nem mindig egyértelmű a különbség. :)
Azt magamtól is láttam, hogy a taiwan mintha mélyebb, bíboros piros lenne míg a CRS világosabb piros... vagy nem? :D
 
Oksa, igyekszem. Csak "gyakorlatlan" szemnek nem mindig egyértelmű a különbség. :)
Azt magamtól is láttam, hogy a taiwan mintha mélyebb, bíboros piros lenne míg a CRS világosabb piros... vagy nem? :D

Mutass olyan képet, amin szerinted nem egyértelmű.
 
Mondjuk itt - és nyilván nekem soha nem lesz olyan szemem a garnikhoz mint neked - simán össze tudnám keverni a kettőt, pláne mozgásban és nem fényágyúval meglőtt garnis akvában.

https://skfaquatics.com/forum/topic/2560-how-to-tell-difference-between-red-wine-and-crs/

RE: de igyekszem sokat nézegetni a képeket. Persze ha lenne élőben összehasonlítási alapom, lehet más lenne és nemkérdeznék ilyen hülyeségeket. Van a pinyóban a mix akvámban egy piros garnéla, ha már itt tartunk, amit nem tudok definiálni - ezt a vegyes csapatot úgy kaptam, egyben. Majd lövök képeket. Red rubynak nem elég fedett, lehet valami full mischling. :D
 
Ezt hogy csinálod?
Anno a tropheusoknak csináltunk fagyi kaját, ott a hozzávalókat (sütőtök, spenót, csalán) megfőztük, pépesítettük, adtunk hozzá magas fehérjetartalmú (60%+-os) ráklisztes halkaját egy keveset, aztán agar-agar port forraltunk fel, majd az egészet még melegen homogén keverékké alakítottuk, kihűlést követően csíkokra vágtuk és fagyasztottuk.
Valami hasonlóra gondolsz?

Igen, hasonlóra, de az enyémben nincs hús/állati tápanyag.

50% spenót
25% fiatal csalán levél
25% gyermekláncfű levél

Hideg csapvízben megmosom a leveleket, vizet forralok, amikor forr, beleteszem a levélkupacot, átkeverem alaposan, addig hagyom forrni, ameddig a spenót levél színárnyalatot vált (nem tudom máshogy leírni, de ez kb. 2-2,5 perc, levélmennyiségtől függően :) ), kiveszem fém salátacsepegtetőbe/tésztaszűrőbe, de a lecsepegő levet összegyűjtöm(!). Agar helyett én zselatint használok (elméletben kb. 20 g zselatin 1000 g nyers levéltömegre, de igazából csak 1-2 csapott kiskanál szokott lenni), amit előzőleg hideg vízben duzzasztok majd forró vízzel felengedek, ahogy rá is van írva a zacsira. A lecsepegtetett leveleket mixerrel felaprítom, de nem teljesen pépesre, maradjon benne pár nagyobb, néhány cm-es darab is, ráöntöm a zselatint, majd összekeverem alaposan a mixerrel, ha kell még rá lé, akkor a lecsepegtetett léből adok hozzá. Tálcákra öntöm kb 2-4 mm vastagságban, tortalapáttal szétterítem, majd mosott/savazott gyöngykaviccsal megszórom jó alaposan. Ettől fog azonnal lesüllyedni, és az áramlás sem szórja szét azonnal.
 
Mondjuk itt - és nyilván nekem soha nem lesz olyan szemem a garnikhoz mint neked - simán össze tudnám keverni a kettőt, pláne mozgásban és nem fényágyúval meglőtt garnis akvában.

https://skfaquatics.com/forum/topic/2560-how-to-tell-difference-between-red-wine-and-crs/

RE: de igyekszem sokat nézegetni a képeket. Persze ha lenne élőben összehasonlítási alapom, lehet más lenne és nemkérdeznék ilyen hülyeségeket. Van a pinyóban a mix akvámban egy piros garnéla, ha már itt tartunk, amit nem tudok definiálni - ezt a vegyes csapatot úgy kaptam, egyben. Majd lövök képeket. Red rubynak nem elég fedett, lehet valami full mischling. :D

Az alsó képen lévő garnélának a mintája is teljesen más, mint felsőnek. Ilyen mintája nem lehet CRS garnélának :) A fényképek könnyen lehetnek csalókák, de még itt is, ha megnézed teljesen mások a garnélák színei. Mind a piros, mind a fehér. A taiwan esetében a piros itt kicsit márványos, a fehér pedig sokkal fedettebb, pedig ki is van égve a képen. Nézegess fényképeket, és könnyen fel fogod tudni ismerni melyik a taiwan és melyik nem az.
 
(y)

Egyébként csak azért kérdezem, mert van egy mix akvám (crs, cba ás taiwanok) és onnan a minőségibb taiwanokat fel akarom menteni a pure taiwan akvába a nappaliba. :)
De mivel durván kezdő vagyok garnizásban, inkább kérdezek. :D
 
(y)

Egyébként csak azért kérdezem, mert van egy mix akvám (crs, cba ás taiwanok) és onnan a minőségibb taiwanokat fel akarom menteni a pure taiwan akvába a nappaliba. :)
De mivel durván kezdő vagyok garnizásban, inkább kérdezek. :D

Ami minőségibb taiwan, tehát CRS-hez képest Taiwan red ruby / red wine, azt onnan látod, hogy a fejük pirossal indul, nem fehérrel és a piros szín ugyan szép fedett a taiwannál, de olyan, mint az üvegmeggy, sokkal drágakőbb (rubin) hatású, mint a legszebb, ám de mattabbnak tűnő CRS.(Ahogy - szerintem - CBS feje is mindig fehérrel indul, a panda és a kk meg fekete!:greyalien:)
Ez amolyan paraszt személet, a mester lehet, hogy meg is kövez érte, de próbáld meg ennek alapján nézni őket!
Max.valamikor átugrom és segítek szelektálni, több szem többet lát alapon!;)
 
Ok hülye kérdés jön.
Taiwan/CRS/CBS mix akvámban ma számolgattam, van vagy 6-8 red bolt és red wine (bluebolt vagy panda érdekes módon egy sincs).
Átralhatom őket a full taiwan akváriumba? Nem piszkítok bele a pure taiwanok vérvonalába?
 
Back
Oldal tetejére