• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

T8 világítások megszűnése

Milyen fénycsövet illetve világítást használsz?


  • Total voters
    99

viktorlantos

Alapító
Admin
Most olvasom az Arcadia egyik szakijától, hogy az EU a T8 fénycsövek és a mágneses előtétek forgalomból való kivezetéséről tárgyal.

A boltba betérő látogatók közül is sokan még ezeket a fénycsöveket használják. Kíváncsi vagyok köztetek hányan használnak még T8 világításokat?
 
Én még ezt használom és ha információim nem csalnak Szegden sok akvarista használja a kedvezõ ár és az egyszerû beszerzés miatt.
 
Most olvasom az Arcadia egyik szakijától, hogy az EU a T8 fénycsövek és a mágneses előtétek forgalomból való kivezetéséről tárgyal.

A boltba betérő látogatók közül is sokan még ezeket a fénycsöveket használják. Kíváncsi vagyok köztetek hányan használnak még T8 világításokat?

Vik, ne higgy el mindent :)

Az előtétek valóban kivonásra kerülnek, de mivel az elektronikus már olcsóbb és hatékonyabb, ezért önszabályozó a módszer.
A fénycsöveket kétkedve hallom. A egyik kollégám jár ki Brüsszelbe ezekre a tanácskozásokra, majd rákérdezek.

És megint HQI- írtál a HID helyett (High Intensity Discharge). mit fizet Neked a konkurencia? :) ;)
 
Közben eszembe jutott, a T8 halofoszfátos már kb 2 éve megszűnt. Szerintem erre gondolhatott, a 3 sávos csövek vannak, és lesznek is egy darabig.
 
Nekem a gyári 2x18w T8 van a tetőbe, és kevés is, mint az összes gyári világítás. :(

Már nagyon érik a 2x24w T5 cserére.
 
Nekem a gyári 2x18w T8 van a tetőbe, és kevés is, mint az összes gyári világítás. :(

Már nagyon érik a 2x24w T5 cserére.

Szintén zenész :) 2x 18 W T8
Most nézegettem a T8 csöveket és ott már azt is írták, hogy a sima kifutó típus, nincs is raktáron, helyette a 3 sávosak vannak...
 
Elméletileg a "hagyományos" égők is kivonásra kerültek pár éve..ezt harsogta minden média..ahhoz képest ma napig fellelhetőek bármelyik áruházban..:)
Még a 100 W-os égő is amitől még a villanyóra is elszédül..:p
Gondolom valami ilyesmi lesz a T8-asokkal is..mivel rengeteg helyen használják..
 
Back
Oldal tetejére