• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

T5 ös elektromos előtét bekötése

Sziasztok!​
Lecserélném az akváriumom felett a világítást.​
Az eddigi 2 x T8 36W Osram 865 6500K csöveket cserélném,​
2 x T5 HO 49W 865 6500K csövekre.​
Ha külön szeretném kapcsolni a két csövet, akkor megfelelő-e 2 db ilyen előtét?​
Nagyfrekvenciás elektronikus előtét 1db 55W-os 2G11 kompakt fénycső működtetéséhez
Vagy tudtok más megoldást?
Üdv. Decso
Amit mondasz az nem pontosan ahhoz a csőhöz való amit írsz, elmegy vele csak nem hozzá való, ezzel jobban jársz és még olcsóbb is.
Osram QTP5 1X49/220…240
 
Amit mondasz az nem pontosan ahhoz a csőhöz való amit írsz, elmegy vele csak nem hozzá való, ezzel jobban jársz és még olcsóbb is.
Osram QTP5 1X49/220…240


Szia!

Köszönöm, megtaláltam. Így ebből lesz 2 db.

Üdv. Decso
 
Megcsinálom a T5-öt

Fenycso_T5_HO_F39W_865_daylight_2db
T5_fenycso_foglalat_paramentes_csavarozhato 4db
Helvar_elektronikus_T5_fenycsoelotet_2x39W__L_2x36W 1db

Ezek jók lesznek?! Tényleg komolyan kérdezem mert holnap rendelném meg a cuccot.

Köszönöm.
 
Helvar_elektronikus_T5_fenycsoelotet_2x39W__L_2x36W 1db
Amennyiben egyszerre akarod használni a 2 csövet, akkor jó. Viszont, ha szeretnéd külön-külön kapcsolni őket, akkor inkább vegyél 2 db Helvar elektronikus T5 fénycsőelőtét 1x39W, L1x36W
Tudom, hogy drágább így, viszont meg van az az előnye, hogy nem kell mindig mennie a 2 csőnek, ha nem akarod.
 
Megcsinálom a T5-öt

Fenycso_T5_HO_F39W_865_daylight_2db
T5_fenycso_foglalat_paramentes_csavarozhato 4db
Helvar_elektronikus_T5_fenycsoelotet_2x39W__L_2x36W 1db

Ezek jók lesznek?! Tényleg komolyan kérdezem mert holnap rendelném meg a cuccot.

Köszönöm.

Igen, jó! Jó barkácsolást! ;)
 
A DIY armatúrámat fel szeretném függeszteni az akvárium fölé, kb. 20 cm-re. Hogyan oldható meg az elektronika párától való "elzárása"? T5-ös csövek lesznek, 3db 24 wattos. Gondoltam páramentes foglalatokra, de szerintem az nem elég. Üveg burkolatot nem tervezek, de mindenféleképpen biztonságos megoldást szeretnék. Mik az ötletek?
 
A DIY armatúrámat fel szeretném függeszteni az akvárium fölé, kb. 20 cm-re. Hogyan oldható meg az elektronika párától való "elzárása"? T5-ös csövek lesznek, 3db 24 wattos. Gondoltam páramentes foglalatokra, de szerintem az nem elég. Üveg burkolatot nem tervezek, de mindenféleképpen biztonságos megoldást szeretnék. Mik az ötletek?
A juwel akváriumom gyári világítása kb 4-5 cm-re van a víz felszínétől, és semmivel sincs burkolva, csak páramentes foglaltok vannak. Azon kívül, hogy kicsit vízkövesek a csövek, semmi probléma sincs vele, így 20 cm magasságban így is tökéletesen biztonságos lámpát tudsz készíteni.
 
A DIY armatúrámat fel szeretném függeszteni az akvárium fölé, kb. 20 cm-re. Hogyan oldható meg az elektronika párától való "elzárása"? T5-ös csövek lesznek, 3db 24 wattos. Gondoltam páramentes foglalatokra, de szerintem az nem elég. Üveg burkolatot nem tervezek, de mindenféleképpen biztonságos megoldást szeretnék. Mik az ötletek?
nekem a resun pilácsaim 10 cm-re vannak a víztől nem páramentesek és nincs benne a védőplexi évek óta
Inkább akkor számít ez a páramentesség, ha zárt tetőbe szerelsz fénycsövet
 
Köszönöm a válaszokat! Gondolom az elektronikát ha külön elzárt dobozba teszem az armatúrán belül, és a foglalatok pára elleniek lesznek, akkor az már elég biztonságos.
 
Hopsz, én azt hittem ha egyelőtét 2 csövet kezel, akkor lehet egy csővel is használni o_O
 
Lehet, hogy rossz helyre írok, de tudja valaki, hogy mi a különbség az OSRAM Professional és az Inteligent előtétek között?
(Egyik sem dimmelhető)
Az inteligent pont kétszer annyiba kerül mint a Pro
 
Lehet, hogy rossz helyre írok, de tudja valaki, hogy mi a különbség az OSRAM Professional és az Inteligent előtétek között?
(Egyik sem dimmelhető)
Az inteligent pont kétszer annyiba kerül mint a Pro

Miután semmi közelebbit nem írtál a típusokról, én ezt találtam erről:
osram professional előtét - Keresés a Termékek Között
osram intelligent előtét - Keresés a Termékek Között
 
Utoljára módosított moderátor által:
Én is azon az oldalon nézelődtem, de akkor írok pontos típust :)
OSRAM QTP5 2x24-39 T5 Professional ECG
OSRAM QTI 2x14/24/21/39 GII T5 Inteligent ECG

Jelenleg 4x 24W-os csövet akarok meghajtani, mert köt a méret (60 cm alatt) viszont gondolva a jövőre opcióként a 4x39-hez való átalakítás lehetőségét meg szeretném hagyni.
 
Ha végignézed a részletes kiírást, látható az eltérés: más teljesítmény, többféle csövet rakhatsz bele, stb.
OSRAM QTP5 2x24-39 T5 PROFESSIONAL ECG, FÉNYCSŐ MŰKÖDTETŐ EGYSÉG
OSRAM QTI 2x14/24/21/39 GII T5 INTELLIGENT ECG, KOMPAKT FÉNYCSŐ-FÉNYCSŐ MŰKÖDTETŐ EGYSÉG
 
Utoljára módosított moderátor által:
viktorlantos új terméklapot töltött fel:

Micranthemum Sp. Monte Carlo - Gyönyörű apró előtéri növény. Egy igazi sprinter.

Micranthemum Sp. Monte Carlo TC

Család: Linderniaceae
Származási hely: Argentína
Magasság: 0-2 cm
Fényigény: alacsony-nagyon magas
Hőmérséklet: 20-29 °C
Vízkeménység: 2 - 12°dKH
pH tolerancia: 5.5-7,8
Növekedési ütem: közepes
Igény: közepes

Micranthemum Sp. Monte Carlo egy kompakt előtéri növény. A hobbiban "New Large Pearl Grass" néven is megtalálható.

Apró kerek leveleivel igazán egyedi előteret készíthetünk vele. Levelei sötétebbek lesznek a Micranthemum Umbrosumnál, de világosabb a...

11457801913_4f1ba396f5_c.jpg


Bővebben...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok

Van egy quicktronic instant start qtis e 2x36w. ezt lehet hasznalni valahogy t5 24w fénycsőhöz?
osram

Bocsi ha nem ide való, de nem találtam ehhez illö topicot
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok

Van egy quicktronic instant start qtis e 2x36w. ezt lehet hasznalni valahogy t5 24w fénycsőhöz?
osram

Bocsi ha nem ide való, de nem találtam ehhez illö topicot

Ezt a típust T8 -as csövekhez készítették, ha meg is hajtja a T5 -ös csövet hosszútávon biztos nem tesz jót sem a csőnek sem az előtétnek.
Vannak olyan típusok is amik tudják a kétféle csövet is kezelni , ez szerintem nem olyan.
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem 4db páramentes foglalatot, egy Osram QT - FIT8 2X18 előtétet és 2db 18w-os csövet (T8). Ebből szeretnék egy világítást készíteni.
Kérdéseim:
1. A páramentes foglalatot hogyan lehet szétpattintani hogy beköthessem a vezetéket?
2. Az előtéthez hogyan kell rögzíteni a vezetéket? Kell egy plusz csatlakozó, vagy hogyan működik? alább a képek
http://kepfeltoltes.hu/141029/el_t_t1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141029/el_t_t2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszönöm
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem 4db páramentes foglalatot, egy Osram QT - FIT8 2X18 előtétet és 2db 18w-os csövet (T8). Ebből szeretnék egy világítást készíteni.
Kérdéseim:
1. A páramentes foglalatot hogyan lehet szétpattintani hogy beköthessem a vezetéket?
2. Az előtéthez hogyan kell rögzíteni a vezetéket? Kell egy plusz csatlakozó, vagy hogyan működik? alább a képek
http://kepfeltoltes.hu/141029/el_t_t1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141029/el_t_t2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszönöm

A 2. kérdésemre rá is jöttem... a vezeték még nincs meg, de egy tűt beledugtam a csatlakozó lyukba és megvilágosodtam.
 
Páramentes foglalatban a vezeték rögzítése is hasonló, csak be kell tolni a vezetéket, kifelé már nem fog jönni. Sodrott vezetéknél, előtte azért nem árt megcinezni hogy merevebb legyen.
 
Back
Oldal tetejére