• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőváltás, szűrőcsere működő akváriumban

Sziasztok!

Eloszor is szeretnem megkoszonni azt a rengeteg hasznos informaciot es otletet amit itt a forumom meg lehet talani.
Regisztraciom ota a bemutatkozason kivul meg nem irtam.Barmilyen kerdesem lett volnapar perc bongeszes utan itt a forumban megtalaltam a valaszt.

A mostani az elso alkalom amikor a segitsegetekre lenne suksegem.

A szuro marad (JBL e702 90l-re) de a gyari toltetet teljesen kicserelem.
Van ugyebar nagyjabol 3db 2l-es kosarkank.
A forum bongeszese utan lentrol folfele a SIPORAX,SUBSTRAT PRO ,gyari szivacs ,Seachem Purigen , perlonvatta mellett dontottem.
Vasarnap kicsereltem a gyari keramiat a siporaxra es adagoltam be egy kis bacit is.
A kerdes a kovetkezo :
mikor mehet be a Substrat Pro a Seachem Purigen?
Hova tennetek perlonvattat?
En minden kosar tetejere raknek.Tul sok?Vagy pont jo?
En utoljara hagynam a Seachem Purigen

A valaszokat elore is koszonom.
Udv mindenkinek

Balazs
 
Szia!
Ha már müködö akvárol van szo, akkor mehet bele az összes uj szüröanyag. Perlont böven elég csak a végére tenni, a puri alá. A többi helyen nagyon hamar elkoszolodna és csak visszafogná a szüröt. Sok sikert!
 
Sziasztok!

Eloszor is szeretnem megkoszonni azt a rengeteg hasznos informaciot es otletet amit itt a forumom meg lehet talani.
Regisztraciom ota a bemutatkozason kivul meg nem irtam.Barmilyen kerdesem lett volnapar perc bongeszes utan itt a forumban megtalaltam a valaszt.

A mostani az elso alkalom amikor a segitsegetekre lenne suksegem.

A szuro marad (JBL e702 90l-re) de a gyari toltetet teljesen kicserelem.
Van ugyebar nagyjabol 3db 2l-es kosarkank.
A forum bongeszese utan lentrol folfele a SIPORAX,SUBSTRAT PRO ,gyari szivacs ,Seachem Purigen , perlonvatta mellett dontottem.
Vasarnap kicsereltem a gyari keramiat a siporaxra es adagoltam be egy kis bacit is.
A kerdes a kovetkezo :
mikor mehet be a Substrat Pro a Seachem Purigen?
Hova tennetek perlonvattat?
En minden kosar tetejere raknek.Tul sok?Vagy pont jo?
En utoljara hagynam a Seachem Purigen

A valaszokat elore is koszonom.
Udv mindenkinek

Balazs
Szia.
Kicsit megvariálnám én azt az elrendezést.
Ha teheted egy egész rekeszt meg kéne tölteni substrattal vagy matrixal.
Legalsó rekesz siporax ha kevés akkor mehet még mellé bármi vagy egy vékony és közepesen durva szivacs vagy az ami a az előszűrő alatt van vékony szivacs.
középső rekeszbe substrat pro +Seachem Purigen
A felső alacsony rekeszbe perlonvatta és afölött van az előszűrő ami marad a gyári.

Nekem nincs ilyen szűrőm de a képek és vidik alapján valahogy én így tölteném meg.
 
Szia.
Kicsit megvariálnám én azt az elrendezést.
Ha teheted egy egész rekeszt meg kéne tölteni substrattal vagy matrixal.
Legalsó rekesz siporax ha kevés akkor mehet még mellé bármi vagy egy vékony és közepesen durva szivacs vagy az ami a az előszűrő alatt van vékony szivacs.
középső rekeszbe substrat pro +Seachem Purigen
A felső alacsony rekeszbe perlonvatta és afölött van az előszűrő ami marad a gyári.

Nekem nincs ilyen szűrőm de a képek és vidik alapján valahogy én így tölteném meg.


Koszonom szepen a tanacsot , igen hasonloan terveztem mint ahogy leirtad.Az also rekesz tele van mar siporax-al a masodik tele lesz a substrattal + akkor hozzarakom a Seachem Purigen-t is.
Felul hagytam mindent ugy ahogy volt csak az egyik szivacsot kicsereltem perlonvattara.
De a kerdesemre meg nem kaptam valaszt.
Hany napot/hetet varjak a kozepso szivacs substratra cserelesevel?Nem akarnam az osszes bacit par nap alatt kikoltoztetni a szurobol.
4 napja(14/01) van bent a siporax en ugy gondoltam hogy most hetvegen megcsinalnam a cseret(21/01)
Mit gondolsz/tok?
 
Sziasztok. Tervezek egy új akváriumot indítani a mostani helyett, Új üveggel , növényekkel, gondoltam addig még üzemelne mellett a másik. Ha majd készen lesz az új scape és tervezem feltölteni akkor át rakhatom a régi külső szűrőt, hogy a benne lévő baci kultúra meg legyen. Vagy inkább takarítsam ki a szűrőt és csak utána indítsam. Illetve régi vízből mennyit érdemes átrakni az újba.. ?
 
Sziasztok. Tervezek egy új akváriumot indítani a mostani helyett, Új üveggel , növényekkel, gondoltam addig még üzemelne mellett a másik. Ha majd készen lesz az új scape és tervezem feltölteni akkor át rakhatom a régi külső szűrőt, hogy a benne lévő baci kultúra meg legyen. Vagy inkább takarítsam ki a szűrőt és csak utána indítsam. Illetve régi vízből mennyit érdemes átrakni az újba.. ?
Szia. Mindig így indítok, ahogy leírtad, az átrakás előtt kb. három héttel elvégzek egy szűrőtisztítást és tovább járatom azt, a régiben. Az új akváriumba az egyharmada/fele “öreg” vizet teszem indításkor, ilyenkor még teszek a szűrőbe plusz baktériumkultúrát is.:)
 
Szia. Mindig így indítok, ahogy leírtad, az átrakás előtt kb. három héttel elvégzek egy szűrőtisztítást és tovább járatom azt, a régiben. Az új akváriumba az egyharmada/fele “öreg” vizet teszem indításkor, ilyenkor még teszek a szűrőbe plusz baktériumkultúrát is.:)
Oké. Köszönöm a gyors választ.(y) Akkor így lesz. Remélem minél hamarabb összeáll a fejemben is a kép róla és akkor mehet is.
 
Sziasztok!
Tervezem lecserélni a mostani belső szűrőmet (Eheim Pickup 160) egy külső szűrőre (Tetra EX 800 Plus), az akvárium 72l-es, 5-6 cm JBL Manado talajjal, low tech kevés növénnyel.
Ahogy olvastam ebben a topikban ajánlott valamilyen baktérium kultúrát adni a vízbe a szűrő cseréjekor. Seachem Stability megfelelő lehet erre? Amennyiben igen milyen adagolást javasoltok?
Köszönöm a segítséget előre is!
 
Sziasztok!
Tervezem lecserélni a mostani belső szűrőmet (Eheim Pickup 160) egy külső szűrőre (Tetra EX 800 Plus), az akvárium 72l-es, 5-6 cm JBL Manado talajjal, low tech kevés növénnyel.
Ahogy olvastam ebben a topikban ajánlott valamilyen baktérium kultúrát adni a vízbe a szűrő cseréjekor. Seachem Stability megfelelő lehet erre? Amennyiben igen milyen adagolást javasoltok?
Köszönöm a segítséget előre is!

Szia!

Üdv a klubban!

Igen, megfelelő.
Érdemes a GA oldalán javasolt adagolást követni, azaz:
  • Használjon 1 kupak (5ml) Stability-t minden 40 literhez az akvárium telepítésének napján.
  • Ezután használjon 1 kupak minden 80 liter akváriumvízhez naponta az első 7 napban.
  • A halak és más akváriumi élőlények ezután telepíthetőek.
  • Az optimális biológiai szűréshez használjon 1 kupak Seachem Stability-t minden 40 literhez havonta, vagy minden vízcserénél vagy amikor új hal telepítés van esetleg gyógyszeres kezelés után.
 
Sziasztok!
Tervezem lecserélni a mostani belső szűrőmet (Eheim Pickup 160) egy külső szűrőre (Tetra EX 800 Plus), az akvárium 72l-es, 5-6 cm JBL Manado talajjal, low tech kevés növénnyel.
Ahogy olvastam ebben a topikban ajánlott valamilyen baktérium kultúrát adni a vízbe a szűrő cseréjekor. Seachem Stability megfelelő lehet erre? Amennyiben igen milyen adagolást javasoltok?
Köszönöm a segítséget előre is!
Jo a stability, gyari javasolt adagolassal. Viszont a masik topicban irtad, hogy a gyari szuroanyaggal inditanad a Tetrat. Ebben az esetben az jobb megoldas lenne, ha 2-3 hetig egyutt jaratod a jelenlegi belso szuroddel, mert amig nem raksz bele jo biologiai szurokozeget, kicsit penzkidobasnak tunik a stability (a stabilityn megsporolt osszeget, meg kolthetned biologiaira) . Nalunk nagyon jol bevalt meg a Dennerle Starter Rapid is inditasnal.
 
Akkor, ha jól értem azt javaslod, hogy a stability helyett inkább vegyek biológiai szűrőanyagot (a műanyag golyók helyett) és járassam együtt a két szűrőt 2-3 hétig?
Seachem Matrixból gondolom elég lenne 1l a golyók helyett. Ráadásul most jó áron van 1l GA-nál.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a segítséget! Akkor 2l Matrix lesz a stability és a műanyag golyók helyett.
Sorrendben hogy érdemes felépíteni a szűrőt? Gyárilag lentről felfelé kerámia+szivacs, golyók, szivacs, szivacs+perlon a sorrend. Csak a golyók helyére befér a 2l matrix, vagy valamelyik szivacs helyére is tegyek belőle?
 
Köszönöm a segítséget! Akkor 2l Matrix lesz a stability és a műanyag golyók helyett.
Sorrendben hogy érdemes felépíteni a szűrőt? Gyárilag lentről felfelé kerámia+szivacs, golyók, szivacs, szivacs+perlon a sorrend. Csak a golyók helyére befér a 2l matrix, vagy valamelyik szivacs helyére is tegyek belőle?
Szia!
Ha emlékezetem nem csal, a 800-as szűrő kosarai 1 liter szűrőanyagot képesek befogadni.
Matrixot érdemes közvetlenül a perlon elé rakni,azaz:
Alsó tálca kerámia rá durva szivacs.
2.tálca szivacs.
3. tálca Matrix
Legfölső (4.) tálca Matrix és végül perlon.
Ha a Matrixból maradna,akkor a kettes tálca fölső szivacsát cseréld ki rá.
 
Sziasztok!

Belső szűrővel kapcsolatban kérdeznék, a biológiai szűrő 9 havi cseréjét javasolja a gyártó ezt én nem tartottam be és sokkal régebb óta üzemel ez a szivacs, kb havonta a vízcserénél kinyomkodom és megy vissza. Ez mennyire jó/rossz?

Tervezem további biológiai szűrő beépíését, ez egy műanyag doboz amiben apró kerámiadarabok vannak, itt 12 hónap csereintervallumot javasol. Feltételezem ennek a porózus felülete ennyi időt bír és elveszíti a funkcióját, nem lesz "hey" a baktériumoknak.
Amennyiben ezt cserélnem kell a megadott időn belül, elég ha addig a másik, szivacsos biológiai szűrő üzemel, amíg ez a nagyobb felületű kolonizálódik? :)

Köszi!
 
Sziasztok!

Mostanában azon gondolkozom, hogy kicserélem a külső szűrőmet. A csere oka egyedül a nagyobb biológiai szűrőtöltet kapacitás lenne. Most egy bruttó 60 literest egy Eheim ecco pro 200-as szűr.
Amire eddig gondoltam a Tetra EX800 plus, JBL e702, Eheim 2424. Most a szűrőben Eheim kerámia, Matrix és Seachem Purigen van a perlon mellett. Ez az összetétel maradna, a Mátrix mennyiségének emelésével.
Az akvárium halas, nincs túlterhelve, a növénnyel közepesen beültetve, hozzá CO2.

Ti cserélnétek ezt a szűrőt? Amennyiben igen akkor mire?
 
Nálam jelenleg az Eheim 2424 egy 40 literes garnélást szűr és nem sok oda, tehát 60 literes halashoz szerintem nagyobbat válassz.
Kerámia helyett mátrix, a többi okés.
 
Nálam jelenleg az Eheim 2424 egy 40 literes garnélást szűr és nem sok oda, tehát 60 literes halashoz szerintem nagyobbat válassz.
Kerámia helyett mátrix, a többi okés.
Szia,

Nálad ezek szerint csak a Mátrix látja el a biológiai szűrést? Egy szűrő már legalább kiesett a listámból :)
 
Back
Oldal tetejére