• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőváltás, szűrőcsere működő akváriumban

Sziasztok!
Pár napja a következő jelenséget tapasztalom: az akasztós külső szűrőből (Haqos Flex400) ahogy visszafolyik a víz az akváriumba, kis buborékokat is "belelő" a vízbe, amik szépen felemelkednek a víz felszínére, majd az akvárium fala mellett összeállnak, a képen látható módon. Közel egy éve szépen működő akváriumban kezdődött a dolog, aztán nemrég átrendeztem az akváriumot, mióta az beindítottam, talán kicsit hangsúlyosabb is lett a bubik megjelenése. Ezt követően pedig nem is pukkannak ki, hanem szépen gyűlnek az akvárium fala mellett. Mi lehet ennek az oka?
15482889264
 
Sziasztok!
Pár napja a következő jelenséget tapasztalom: az akasztós külső szűrőből (Haqos Flex400) ahogy visszafolyik a víz az akváriumba, kis buborékokat is "belelő" a vízbe, amik szépen felemelkednek a víz felszínére, majd az akvárium fala mellett összeállnak, a képen látható módon. Közel egy éve szépen működő akváriumban kezdődött a dolog, aztán nemrég átrendeztem az akváriumot, mióta az beindítottam, talán kicsit hangsúlyosabb is lett a bubik megjelenése. Ezt követően pedig nem is pukkannak ki, hanem szépen gyűlnek az akvárium fala mellett. Mi lehet ennek az oka?
15482889264
A kép nem látszódik, de szinte biztos, hogy koszos, hártyás a vízfelszín.
 
A képpel még küzdök, a flickr-ről akartam beszúrni. A vizfelszín tiszta, volt részleges vízcsere is, de az sem segített a dolgon.
 
A képpel még küzdök, a flickr-ről akartam beszúrni. A vizfelszín tiszta, volt részleges vízcsere is, de az sem segített a dolgon.
Alulról ha megnézed a felszínt, akkor nem homályos egy kicsit? Ennyi buborék egyébként szerintem semmi, Én nem is foglalkoznék vele.
 
Alulról ha megnézed a felszínt, akkor nem homályos egy kicsit? Ennyi buborék egyébként szerintem semmi, Én nem is foglalkoznék vele.

Továbbra is tisztának tartom a felszínt (legalábbis olyan, mint az elmúlt egy évben), csak a buborékos dolog zavar... Minden esetre köszönöm a segítséget!
 
Ez hab. Angolul foam néven találod meg a témában.
Ahogy @Beni írta fent a fotón nem csak ez van de összefüggő olajos felszín is.

Valószínűleg a szűrőd nagyon kevés erre a feladatra. Keveset mozgatja a vizet.
És más biológiai folyamatok is történnek ami ezt okozza.

Erős felszín mozgatás, levegőztetés, és egy skimmer beszerzése megoldja a dolgot.

Magától nem fog eltűnni.
Ha leszeded egy merőpohárral, papírtörlővel, rövid időn belül visszajön.

Lehet egy rossz talajtól, dekortól ami bent van. A gyenge és friss szűréstől, túletetéstől stb.
 
Újra jelentkezem. Tegnap este áthelyeztem a szűrőt az akvárium másik oldalára (mindenféle tudományos megfontolás nélkül), és ma délutánra eltűnt a hab... :)
 
Ez hab. Angolul foam néven találod meg a témában.
Ahogy @Beni írta fent a fotón nem csak ez van de összefüggő olajos felszín is.

Valószínűleg a szűrőd nagyon kevés erre a feladatra. Keveset mozgatja a vizet.
És más biológiai folyamatok is történnek ami ezt okozza.

Erős felszín mozgatás, levegőztetés, és egy skimmer beszerzése megoldja a dolgot.

Magától nem fog eltűnni.
Ha leszeded egy merőpohárral, papírtörlővel, rövid időn belül visszajön.

Lehet egy rossz talajtól, dekortól ami bent van. A gyenge és friss szűréstől, túletetéstől stb.
Ez hab. Angolul foam néven találod meg a témában.
Ahogy @Beni írta fent a fotón nem csak ez van de összefüggő olajos felszín is.

Valószínűleg a szűrőd nagyon kevés erre a feladatra. Keveset mozgatja a vizet.
És más biológiai folyamatok is történnek ami ezt okozza.

Erős felszín mozgatás, levegőztetés, és egy skimmer beszerzése megoldja a dolgot.

Magától nem fog eltűnni.
Ha leszeded egy merőpohárral, papírtörlővel, rövid időn belül visszajön.

Lehet egy rossz talajtól, dekortól ami bent van. A gyenge és friss szűréstől, túletetéstől stb.

Ez az olajos habos dolog a rossz csapvíztől is lehet?
 
Sziasztok!
Bocsánat,bár már más topicban is próbálkozom, szeretnék minél előbb választ kapni a kérdéseimre.
Külső szűrőre cserénél milyen megoldások használhatóak a lefojtásra?
Nekem EHEIM 2026-om van "aranytartalék"-ban, azt szeretném egy 60 x 30 x 30 medencémhez felhasználni.
1.Kifolyó vagy befolyó ág méretét csökkenteni szűkítőidommal 22/16-ra ? .... vagy mind a kettőt ?
2.A szűrőn lévő átfolyás szabályzóval is variáljak? /megfelelő nyomás-áteresztés sebességét limitáljam?/
3.A beömlő résznél a gyári esőztető, Lily 13 mm vagy Poppy pipe legyen?
.. és még nem tudom milyen finomhangolásokat kell eszközölni ebben a kérdésben kérném a segítségeteket.
Üdv: István
 
Sziasztok!
Bocsánat,bár már más topicban is próbálkozom, szeretnék minél előbb választ kapni a kérdéseimre.
Külső szűrőre cserénél milyen megoldások használhatóak a lefojtásra?
Nekem EHEIM 2026-om van "aranytartalék"-ban, azt szeretném egy 60 x 30 x 30 medencémhez felhasználni.
1.Kifolyó vagy befolyó ág méretét csökkenteni szűkítőidommal 22/16-ra ? .... vagy mind a kettőt ?
2.A szűrőn lévő átfolyás szabályzóval is variáljak? /megfelelő nyomás-áteresztés sebességét limitáljam?/
3.A beömlő résznél a gyári esőztető, Lily 13 mm vagy Poppy pipe legyen?
.. és még nem tudom milyen finomhangolásokat kell eszközölni ebben a kérdésben kérném a segítségeteket.
Üdv: István
Simán a kifolyó ágon kell fojtani egy kicsit, a csappal. Csak ott, a befolyón nem!
Egy poppy befolyóval jársz jobban szerintem, az direkt az áramlás csökkentésére van kitalálva.
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna hogy adott 2 akvárium: egy 300 literes 2 eheim 2075-el és egy 160 literes egy eheim 2071 és egy 2073-al szűrve. Az volna a tervem hogy a 300 literes 2 szűrőjét megcserélném a 160-aséval, mert a 300-ast el akarom adni. Egy az egyben átrakhatom a szűrőket? Vagy van ennek valami módja? Mind e két akvárium már beállt,betegségtől mentes. Köszönöm előre is!
 
Back
Oldal tetejére