• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőváltás, szűrőcsere működő akváriumban

McNick

Kertész szaki
Nem találtam ilyen témát, így gondoltam indítok egyet.

Ha új szűrőt vesz az ember működő akváriumba, hogyan történik meg az új szűrőre való átállás?

Esetemben egy sima noname szivacsos belső szűrő lesz cserélve egy Eheim külső szűrőre. Vannak garnélák, és halacsok, valamint növényzet is...
 
Én külsőt cseréltem nagyobb teljesítményű külsőre úgy, hogy a biológiai töltetet felhasználtam az új szűrőben és természetesen televágtam bacival. A régit az új beüzemelése után rögtön lekapcsoltam vagyis váltották egymást. Nem volt semmilyen problémám, az egyensúly simán megmaradt. Belső szűrők esetében nem tartok a hatalmas bacikultúrától, a külső beüzemeltetése után néhány nap (2-3) kiveheted a belsőt, szerintem.
 
Ha kicsit nem akarod járatni az is egy megoldás lehet, hogy a szivacsot bedobod az új szűrőbe, aztán majd köv takarításnál kiszeded.
 
Ha kicsit nem akarod járatni az is egy megoldás lehet, hogy a szivacsot bedobod az új szűrőbe, aztán majd köv takarításnál kiszeded.
Nekem is ez volt a gondolatom, megpróbálom beletenni az újba, ami végül is egy Eheim Ecco Pro 130 lett, tetszetős darab :)
 
Lecserélem a nano aksiban a szűrőt. Kérdésem, ezt hogyan tegyem? A gyárilag kapott szűrő napról napra egyre nagyobb katasztrófa. Így az újat minél előbb be akarnám állítani. Mit tanácsoltok? Max. a purigent tudom átaplikálni az újba valahogy és úgy elindítani. Szenvedjek még párhuzamosan a régivel, vagy bacit adagolva rögtön egyedül is indíthatom az újat?
 
Lecserélem a nano aksiban a szűrőt. Kérdésem, ezt hogyan tegyem? A gyárilag kapott szűrő napról napra egyre nagyobb katasztrófa. Így az újat minél előbb be akarnám állítani. Mit tanácsoltok? Max. a purigent tudom átaplikálni az újba valahogy és úgy elindítani. Szenvedjek még párhuzamosan a régivel, vagy bacit adagolva rögtön egyedül is indíthatom az újat?
Ha szűrőanyagot át tudnál tenni a régiből az újba, úgy mehetne a dolog.
 
1 hónapja üzemelő akiban cserélném Eheim 2213-as szűrőmet 2026-ra.
Hogy tegyem? Összekapcsolható sorosan a két szűrő (bár más a cső csatlakozás) vagy menjen párhuzamosan a két szűrő az akiban, max a halak fogják kigyúrni magukat az extraáramlás miatt?
 
1 hónapja üzemelő akiban cserélném Eheim 2213-as szűrőmet 2026-ra.
Hogy tegyem? Összekapcsolható sorosan a két szűrő (bár más a cső csatlakozás) vagy menjen párhuzamosan a két szűrő az akiban, max a halak fogják kigyúrni magukat az extraáramlás miatt?
Csak tedd át a 2213-ból a biológiai szűrőanyagokat az új szűrőbe. Nem kell, hogy két szűrő egyszerre üzemeljen.
 
Sziasztok!

Szűrőcserében vagyok én is (Eheim 2071 az új), viszont a régit eladtam, így nincs töltetem, az Eheim pedig vadonatúj, most fog érkezni. Mit tanácsoltok, létszükséges vennem bacikultúrát?
Az akvárium br 112 L, low tech, szóval nem igényes növények vannak benne.
 
Sziasztok!

Szűrőcserében vagyok én is (Eheim 2071 az új), viszont a régit eladtam, így nincs töltetem, az Eheim pedig vadonatúj, most fog érkezni. Mit tanácsoltok, létszükséges vennem bacikultúrát?
Az akvárium br 112 L, low tech, szóval nem igényes növények vannak benne.


Szia

Szerintem érdemes,ajánlott bacikultúrát adni az akváriumba,
ha esetleg aktív talajod van akkor lehet hogy az ajzatódban lévő bacik is segítenek az átállásba.
 
Szia

Szerintem érdemes,ajánlott bacikultúrát adni az akváriumba,
ha esetleg aktív talajod van akkor lehet hogy az ajzatódban lévő bacik is segítenek az átállásba.

Szia!

Tropica Substrate + ADA Amazonia. Köszönöm a tanácsot, holnap veszek egy Seachem Stability-t, az új szűrő töltetét pedig majd meglocsolom vele. Ahogy olvasom a termékleírást, rendszeresen is lehet használni az akvárium vízéhez adva (havi gyakorisággal), úgyhogy el fog fogyni :)
 
Szia!

Tropica Substrate + ADA Amazonia. Köszönöm a tanácsot, holnap veszek egy Seachem Stability-t, az új szűrő töltetét pedig majd meglocsolom vele. Ahogy olvasom a termékleírást, rendszeresen is lehet használni az akvárium vízéhez adva (havi gyakorisággal), úgyhogy el fog fogyni :)
Bacterball lenne az igazi a szűrőbe amit a szűrőanyag mellé bedobsz.Ajánlatos használni bacikat,mert sok időt megspórolsz egy új szűrőnél.:)
 
Sziasztok!

Szűrőcserében vagyok én is (Eheim 2071 az új), viszont a régit eladtam, így nincs töltetem, az Eheim pedig vadonatúj, most fog érkezni. Mit tanácsoltok, létszükséges vennem bacikultúrát?
Az akvárium br 112 L, low tech, szóval nem igényes növények vannak benne.
Erősen ajánlott használni ilyenkor valami indító cuccot. Hiába vannak a vízben és a talajban is bacik, azok mennyisége eltörpül a szűrőben lévőktől. Valamint nem érdemes néhány 100 Ft-os indítóbacik miatt kockáztatni egy algatámadást...
 
Erősen ajánlott használni ilyenkor valami indító cuccot. Hiába vannak a vízben és a talajban is bacik, azok mennyisége eltörpül a szűrőben lévőktől. Valamint nem érdemes néhány 100 Ft-os indítóbacik miatt kockáztatni egy algatámadást...
Teljesen igazad van azonban én szerintem a talajban is nagyon sok a baci telepszik meg azért az sem elhanyagolható :)
 
Sziasztok!

Az eddig nagyon szépen beállt egyensúllyal rendelkező low-tech akváriumomat szeretném felfejleszteni egy kicsit (60l, 15w, eheim 2008 belső szűrő, easy carbo, Green Aqua Micro, macro).

Rendszeres névtelen olvasója vagyok a fórumnak, így ha jól tudom, az első lépés egy megfelelő teljesítményű külső szűrő. :)

Végre hozzájutottam egy Tetratec Ex600-hoz, viszont használt, pár hónapos. Először a belső szűrővel együtt gondoltam járatni pár napig, aztán a belsőre szerintem nem is lesz szükség.

Ki kell cserélnem a benne levő használt szűrőanyagot újra? Siporax van benne ha jól tudom, a gyári szivacs, bioball, meg perlonvatta. Kicsit félek az "idegen" baciktól, esetleges fertőzésektől, (ha át lehet így vinni egyik akváriumból a másikba) stb., illetve kell-e valamit csinálnom a szűrővel azon kívül, hogy kimosom jól, kiöblítem akváriumvízzel (legalábbis ennyit gondoltam első körben tenni).

Ha meghagyhatnám a régit, egy 100ml-s purigennel szívesen kiegészíteném, ha nem, akkor beszerzem hozzá az újakat mindenből.

Köszi előre is a válaszokat! :)

Üdv:

Gergő
 
Sziasztok!

Az eddig nagyon szépen beállt egyensúllyal rendelkező low-tech akváriumomat szeretném felfejleszteni egy kicsit (60l, 15w, eheim 2008 belső szűrő, easy carbo, Green Aqua Micro, macro).

Rendszeres névtelen olvasója vagyok a fórumnak, így ha jól tudom, az első lépés egy megfelelő teljesítményű külső szűrő. :)

Végre hozzájutottam egy Tetratec Ex600-hoz, viszont használt, pár hónapos. Először a belső szűrővel együtt gondoltam járatni pár napig, aztán a belsőre szerintem nem is lesz szükség.

Ki kell cserélnem a benne levő használt szűrőanyagot újra? Siporax van benne ha jól tudom, a gyári szivacs, bioball, meg perlonvatta. Kicsit félek az "idegen" baciktól, esetleges fertőzésektől, (ha át lehet így vinni egyik akváriumból a másikba) stb., illetve kell-e valamit csinálnom a szűrővel azon kívül, hogy kimosom jól, kiöblítem akváriumvízzel (legalábbis ennyit gondoltam első körben tenni).

Ha meghagyhatnám a régit, egy 100ml-s purigennel szívesen kiegészíteném, ha nem, akkor beszerzem hozzá az újakat mindenből.

Köszi előre is a válaszokat! :)

Üdv:

Gergő

Megtarthatod a régi szűrőanyagot! Perlont cseréld a szivacsot mosd ki a siporaxot vedd ki süsd meg sütőben és mehet vissza. A bioballt cseréld ki valami normális anyagra, mert csak a helyet foglalja.
 
Back
Oldal tetejére