• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőtisztítás utáni homályos víz

A tul sok takaritás a ludas szerintem. Hagyd a szűrőt, idő kell mig a bacitelepek kialakulnak és összeállnak. Azzal hogy ujra és ujra kitakaritod a szűrőt csak lassitod a folyamatot. Hagyd benne a perlont,purigent,jok azok,kellenek.
Nekem is ilyen volt az inditást követően pár hét után kialakult,aztán pár hét után magátol el is mult, mikor a bacitelepek kialakultak letisztult. Hetente egy vizcsere elég kell hogy legyen mert ugy emlékszem már pár hetes az akváriumod.

Szerk: már látom megelőztek :D

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
 
Köszi, akkor várok vele.
A furcsa csak az volt, hogy az újraépítés után kezdte inkább, pedig a régi akvárium vizének nagy részét megmentettem egy 60 literes hordóba (direkt ezért szereztem egyet) és azt raktam vissza friss vízzel kiegészítve.
 
A talajban is rengeteg hasznos baktérium van, azok meg nem kerültek át az új akiba, így azoknak is el kell még szaporodniuk :)
 
Látod, erre nem is gondoltam. Az előző talaj már több mint 10 éve benne volt. (y)
Hiába, a jó pap is holtig tanul. Igaz, a rossz is! ;)
 
Sziasztok
Már kicsit több mint egy hónapja,hogy kitakarítottam a szűrőt és azóta opálos a vizem. Nem tudom,hogy mit tegyek? Eddig csak vártam de semmi javulás. 280 liter ebben 100 liternyi crypto és némi moha. Vitik és pontylazacok lakják. Szürés 30literes hordó 15liter szivaccsal és kb.15liter lávakővel. 2000liter/órás szivattyúval. 25fokos a víz,hetente 100liter körül cserélek. Profito+macro+vas
Köszi
 
Sziasztok
Már kicsit több mint egy hónapja,hogy kitakarítottam a szűrőt és azóta opálos a vizem. Nem tudom,hogy mit tegyek? Eddig csak vártam de semmi javulás. 280 liter ebben 100 liternyi crypto és némi moha. Vitik és pontylazacok lakják. Szürés 30literes hordó 15liter szivaccsal és kb.15liter lávakővel. 2000liter/órás szivattyúval. 25fokos a víz,hetente 100liter körül cserélek. Profito+macro+vas
Köszi
Simán csak opálos a víz, vagy apró kis "szöszök" úsznak benne? Nem etetsz túl? Az opálosság nem zöldes színű?
 
Apró kis fehér "szöszök" . Villanyoltás után lámpafénynél jól kivehető.
Ez a szerencsésebb, egyszerűbb. Perlonvattát tegyél a szűrőbe. Ha van benne, akkor vagy gagyi és "átereszt" valahol, vagy valahol nem fed, és kikerüli a víz.
 
Back
Oldal tetejére