• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Nem celzaskent szantam elnezest ha ugy ment at.
Ha probalkozol vele aztasd be egy par hetre vizbe es teszteld. Nem e szakad, stb. Nekem igy remlik papir de lehet hogy nem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Nem vettem rossznéven Ti igazán jó és segítőkész Srácok vagytok jó fórumozni Veletek:)
 
Sziasztok!

Melyik biológiai szűrőanyag nem emeli egyáltalán a pH-t? Garnélás akváriumomban át fogok állni RO vízre, és a mattenfiltert is fel szeretném turbózni egy kis biológiai szűréssel. Lényegében a 2 szivacs közé szeretnék beönteni 1-2 liter szűrőanyagot, a kérdés hogy mit. Jelenleg magas a keménység és a pH is, ezért állok át az RO vízre, de nem szeretnék a szűrőanyaggal az RO víz ellen tenni. Mit javasoltok? A substrat pro kedvező árú lenne, de ha jól tudom az emeli a pH-t.
 
Sziasztok!

Melyik biológiai szűrőanyag nem emeli egyáltalán a pH-t? Garnélás akváriumomban át fogok állni RO vízre, és a mattenfiltert is fel szeretném turbózni egy kis biológiai szűréssel. Lényegében a 2 szivacs közé szeretnék beönteni 1-2 liter szűrőanyagot, a kérdés hogy mit. Jelenleg magas a keménység és a pH is, ezért állok át az RO vízre, de nem szeretnék a szűrőanyaggal az RO víz ellen tenni. Mit javasoltok? A substrat pro kedvező árú lenne, de ha jól tudom az emeli a pH-t.

https://www.greenaqua.hu/hu/ada-bio-rio-biologiai-szuroanyag-2-liter.html
 
Mekkora a szemcsemerete ennek a szuroanyagnak? Nem talalok rola infot. :(

Elég kicsi.
az Eheim szűrőben a tálcák aljára szúnyoghálót tette, így nem potyog le.
A fórum kereső nagyon jó. Írd be BioRio és minden infót kidob.
GA shopban a termékre rákereshetsz, ott vannak vásárlói vélemények.
 
Elég kicsi.
az Eheim szűrőben a tálcák aljára szúnyoghálót tette, így nem potyog le.
A fórum kereső nagyon jó. Írd be BioRio és minden infót kidob.
GA shopban a termékre rákereshetsz, ott vannak vásárlói vélemények.
Tisztitas celjabol jobb lenne szerintem valami nagyobb szemcsemeretu szuroanyag mert nekem ha odajutok hogy tisztitani kell a ket szivacs kozul csak halhaloval tudom majd kimerni. :D De ha csak ez nem modositja a pH-t...
 
Mátrixból ~50 liter vízhez mennyi ajánlott? Leírásban olvastam hogy 200 liter vízhez 250 ml, de az olyan kevésnek tűnik. :)
 
Sziasztok!
A konyhai elszívóba kapható szűrő betétet lehet használni perlon vattaként ? Ugyanis állagra tapintásra és anyagát tekintve is olyan mint a perlonvatta . Köszönöm a válaszokat.
Tulajdonképpen ugyan az a anyag . Annyi a különbség, hogy a akvarisztikára használt perlon, tisztább (fehérebb) , de úgy ahogy mondod, tapintásban stb., ugyan az. A jobb minőségű szűrők (perlon) a konyhai elszívókban, még mosható is. Még a klíma gépekben is szokták használni. Árban, nem hinném hogy olcsóbb lenne mint a akvarisztikára készült perlon. Mondjuk pl. ez JBL SyMec 100 g, és perlon vatta (ez is elég sokáig elég ), úgy 700-900Ft közt van. Egy konyhai vagy klíma szűrő sokkal több. De ahogy írtad hogy van otthon, akkor nyert ügyed van. De ezt is egy kicsit be kell aztatni egy kis meleg vízbe.
 
Tulajdonképpen ugyan az a anyag . Annyi a különbség, hogy a akvarisztikára használt perlon, tisztább (fehérebb) , de úgy ahogy mondod, tapintásban stb., ugyan az. A jobb minőségű szűrők (perlon) a konyhai elszívókban, még mosható is. Még a klíma gépekben is szokták használni. Árban, nem hinném hogy olcsóbb lenne mint a akvarisztikára készült perlon. Mondjuk pl. ez JBL SyMec 100 g, és perlon vatta (ez is elég sokáig elég ), úgy 700-900Ft közt van. Egy konyhai vagy klíma szűrő sokkal több. De ahogy írtad hogy van otthon, akkor nyert ügyed van. De ezt is egy kicsit be kell aztatni egy kis meleg vízbe.
Köszönöm szépen a választ. Igazábol erre voltam kiváncsi,mert a szűrőhöz kapható gyári méretre vágott perlon szerintem drága 1450 ft eheim 2211 hez kellene.Arra gondoltam,hogy vágok abból mégha duplán hajtom mert vékonyabb akkor is jó. Igazából az volt az indittatás ha nincs otthon gyári perlon és kell akkor használhatom e a fent említett perlont.;)
 
Köszönöm szépen a választ. Igazábol erre voltam kiváncsi,mert a szűrőhöz kapható gyári méretre vágott perlon szerintem drága 1450 ft eheim 2211 hez kellene.Arra gondoltam,hogy vágok abból mégha duplán hajtom mert vékonyabb akkor is jó. Igazából az volt az indittatás ha nincs otthon gyári perlon és kell akkor használhatom e a fent említett perlont.;)
Még a geo textília is finom szűrőnek minősül az iparban. 2 hátránya van: 1) le folytja a szűrő teljesítményét. Ha fojtod a szűrőt,a geo-val nem kell fojtani. 2) mivel ennyire összetett anyag és nem olyan laza mint a perlon, hamar eltömődik. Így gyakrabban kell mosni, tisztítani vagy cserélni.
 
Sziasztok!

Melyik biológiai szűrőanyag nem emeli egyáltalán a pH-t? Garnélás akváriumomban át fogok állni RO vízre, és a mattenfiltert is fel szeretném turbózni egy kis biológiai szűréssel. Lényegében a 2 szivacs közé szeretnék beönteni 1-2 liter szűrőanyagot, a kérdés hogy mit. Jelenleg magas a keménység és a pH is, ezért állok át az RO vízre, de nem szeretnék a szűrőanyaggal az RO víz ellen tenni. Mit javasoltok? A substrat pro kedvező árú lenne, de ha jól tudom az emeli a pH-t.

Szinterezett üvegek emelik 1 évig kb, utána elhanyagolható.
Matrix, BioRio, lávakő és ezek variáció (pl. matrix trop) nem emelnek 0 kilométeres koruktól sem semmit a pH-n.
 
Bezony. Nekem is van meg par szuromben matrix trop de mar megvettem a nagyobb szemut a kovetkezo nagy takaritasra. Csak szivok vele, beleszurul a racsokba, es sajna talaltam mar a perlon felett is. Meg jo, hogy nem ment be a rotorhazba. Csere utan itt fog kikotni a szuroanyag topikba, cserebere a valamire.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Pedig teljesen jó, csak bele kell rakni szűrőzsákba.
Te is felülméretezed ált. a szűrőidet, ahogy én is. Még jól is tud jönni hogy kicsit lefogja a flowt. (Az új 50 lityisben- ami inkább 56 - Prof1 2226 ketyeg, 1 tálca matrix alul, 1 trop felette, így is cunami van de legalább nem kell fojtani még a szűrőt is).
 
Pedig teljesen jó, csak bele kell rakni szűrőzsákba.
Te is felülméretezed ált. a szűrőidet, ahogy én is. Még jól is tud jönni hogy kicsit lefogja a flowt. (Az új 50 lityisben- ami inkább 56 - Prof1 2226 ketyeg, 1 tálca matrix alul, 1 trop felette, így is cunami van de legalább nem kell fojtani még a szűrőt is).
Nem bizok tobbet semmilyen szurozsakba. Anno a purigenhez vettem seachem szurozsakot, majdnem Seachem Purigen arban 4 honap alatt szetment. Utana jott a harisnya az legalabb 1 evig birta. Tobbet nem bizok ezekbe.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Még a geo textília is finom szűrőnek minősül az iparban. 2 hátránya van: 1) le folytja a szűrő teljesítményét. Ha fojtod a szűrőt,a geo-val nem kell fojtani. 2) mivel ennyire összetett anyag és nem olyan laza mint a perlon, hamar eltömődik. Így gyakrabban kell mosni, tisztítani vagy cserélni.
Köszi az infót a perlon tökéletes lesz .
 
Nem találtam jobb helyet, új topikot nem akarok nyitni neki.

Vagy két éve ketyegő siporax kikerült a szűrőkből, majd a jövőben valamikor felhasználnám. Ha hypós vízben átmosnám, utána jól átöblíteném majd prime-os fürdő az úgy jó?
 
Nem találtam jobb helyet, új topikot nem akarok nyitni neki.

Vagy két éve ketyegő siporax kikerült a szűrőkből, majd a jövőben valamikor felhasználnám. Ha hypós vízben átmosnám, utána jól átöblíteném majd prime-os fürdő az úgy jó?
Kit szeretnel tesztelni ilyen kerdessel? Vagy ezt most komolyan kerdezed? [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére