• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

A szivacsokat dobald ki es tegyel helyette rendes biologiait. Meg a legolcsobb is jobb a szivacsoktol. Utana a sorrend mar mindegy.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Köszi! Az előszűrő szivacsok, akkor elegek lesznek, hogy ne duguljon el a biológiai szűrőanyag? A másik meg, hogy pár helyen látom, hogy a szűrőfolyamat legvégére beeaknak egy finom szivacsot/perlon vattát. Ennek van szerintetek értelme?
 
Köszi! Az előszűrő szivacsok, akkor elegek lesznek, hogy ne duguljon el a biológiai szűrőanyag? A másik meg, hogy pár helyen látom, hogy a szűrőfolyamat legvégére beeaknak egy finom szivacsot/perlon vattát. Ennek van szerintetek értelme?
Eloszuro is felesleges de ez az en velemenyem. Elsobe tennek egy fel kosarnyi szivacsot es ra mondjuk a jobb lyukacsosabb keramiagyurubol. A tobbibe bio szuro anyagot, es a legfelso tetejere perlont. Ez azert fontos mert sok cuccot kiszed meg ami visszamenne a vizbe.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Értem. Szuper!

Ezzel a hel-x szűrőanyaggal van tapasztalat? Elvileg ennek folyton mozognia kéne, hogy hatékony legyen, de ez nem tudom mennyire működik egy canister filter-ben.
 
Nekem ez az oase Hel-X hasonlónak tűnik, mint a bioball. Semmire sem valónak. :)

Egyébként a következő szűrőpucevánál a nagy akvában az EX-1200-akból (most úgy néz ki, hogy alsó tálca siporax+szivacs, fölötte 3 tálca matrix, perlon és Seachem Purigen) kivágom az alsó tálcából a mechanikai szűrést és oda is megy full matrix.
Az ülepítő gondoskodik a retek nagyjáról, a perlon miatt kéthavonta úgyis szét kell(ene) szedni, szóval...
 
Nekem ez az oase Hel-X hasonlónak tűnik, mint a bioball. Semmire sem valónak. :)

Egyébként a következő szűrőpucevánál a nagy akvában az EX-1200-akból (most úgy néz ki, hogy alsó tálca siporax+szivacs, fölötte 3 tálca matrix, perlon és Seachem Purigen) kivágom az alsó tálcából a mechanikai szűrést és oda is megy full matrix.
Az ülepítő gondoskodik a retek nagyjáról, a perlon miatt kéthavonta úgyis szét kell(ene) szedni, szóval...
A siporax is biológia szűrőanyag.....
 
Igen az, de a matrix jobb. A sipo csak azért van most alul a szivacs alatt, hogy szétcsapja az áramlást és megfogja a szmötyi nagyját az ülepítőben, ergo mechanikai szűrésként funkcionál.
 
Sziasztok.
Tetra ex 600-as szűrőben lentről fölfelé: kerámia-bio filter ball- szén. Köztük szivacs. Nagy vonalakban. Kicserélném a bio ball-okat seachem matrixra, a szenet pedig purigenre. Működhet?
Három napja indítottam az akit, gond ha most megbolygatom? Max. Újraindítom, mintha első napos lenne a vízcserék és bacisegítők szempontjából. Asszem túl sok baci nem vész oda.
 
Sziasztok.
Tetra ex 600-as szűrőben lentről fölfelé: kerámia-bio filter ball- szén. Köztük szivacs. Nagy vonalakban. Kicserélném a bio ball-okat seachem matrixra, a szenet pedig purigenre. Működhet?
Három napja indítottam az akit, gond ha most megbolygatom? Max. Újraindítom, mintha első napos lenne a vízcserék és bacisegítők szempontjából. Asszem túl sok baci nem vész oda.
Tokeletes. Purigenbol csak egy kicsi a tetejere.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok.

Vásároltam egy Tetra Ex 800-as szűrőt, Zuzmi kérdéseire adott válaszaitokból már kiderült számomra, hogy a Seachem Mátrixra és Purigenre átállás jó választás lesz.
Kérdésem az lenne, hogy a Matrixra szükséges-e a mechanikai szűrő szivacs vagy azt is eltávolíthatom belőle és full Matrix legyen.
A szűrő tálcáiban lentről felfele az alábbi szűrőanyagok lennének, megfelelő lesz?
1. tálca: gyári kerámia gyűrű, szivacs
2. tálca: Mátrix, szivacs?
3. tálca: Mátrix, szivacs?
4. tálca: Seachem Purigen, perlon
 
Sziasztok.

Vásároltam egy Tetra Ex 800-as szűrőt, Zuzmi kérdéseire adott válaszaitokból már kiderült számomra, hogy a Seachem Mátrixra és Purigenre átállás jó választás lesz.
Kérdésem az lenne, hogy a Matrixra szükséges-e a mechanikai szűrő szivacs vagy azt is eltávolíthatom belőle és full Matrix legyen.
A szűrő tálcáiban lentről felfele az alábbi szűrőanyagok lennének, megfelelő lesz?
1. tálca: gyári kerámia gyűrű, szivacs
2. tálca: Mátrix, szivacs?
3. tálca: Mátrix, szivacs?
4. tálca: Seachem Purigen, perlon
Szia!
Nem kell a szivacs a mátrixra. A 4. tálcába is mehet mátrix rá egy vékony perlon és a puri.
 
Sziasztok!
A konyhai elszívóba kapható szűrő betétet lehet használni perlon vattaként ? Ugyanis állagra tapintásra és anyagát tekintve is olyan mint a perlonvatta . Köszönöm a válaszokat.
 
Sziasztok.
Talán rossz helyre írtam?:(
Rossz helyre biztosan nem, csak szerintem ez egy olyan kerdes ami sok kerdest von maga utan.
Gyari perlonok a szurokbe lettek kifejlesztve, jol sikerultek. Draga vagy olcso? Ezt csak az tudja aki megveszi meddig er a takaro, szerintem nem veszes. Van univezalis, ami vaghato, egy nagyobb adag kb 4 sör ára evekig eleg. Remelem tudtam segiteni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Kössz a segítséget nem az ára a gond hanem otthon van ebből egy csomó. Egyébként rendeltem a GA-ból gyárit csk gondoltam ha jó akkor használom az iparit. Mégegyszer köszi.
 
Kössz a segítséget nem az ára a gond hanem otthon van ebből egy csomó. Egyébként rendeltem a GA-ból gyárit csk gondoltam ha jó akkor használom az iparit. Mégegyszer köszi.
Nem celzaskent szantam elnezest ha ugy ment at.
Ha probalkozol vele aztasd be egy par hetre vizbe es teszteld. Nem e szakad, stb. Nekem igy remlik papir de lehet hogy nem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem celzaskent szantam elnezest ha ugy ment at.
Ha probalkozol vele aztasd be egy par hetre vizbe es teszteld. Nem e szakad, stb. Nekem igy remlik papir de lehet hogy nem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Rendben köszi de ahogy írtam az anyaga teljesen olyan mint a gyári perlon tapintásra az állaga színe stb. Inkább azon filózok nem e ázik ki belőle olyan anyag ami veszélyes mert műanyagból van. Egyébként amit a munkahelyemen használnak ipari perlont az is víz,olaj,vegyszer álló. Azis jó nekem ha tudok venni vághatót akva boltban.
 
Back
Oldal tetejére