• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Sziasztok.
A Denilit nevezetű szűrőanyagról tud valaki nekem mondani bármit ?

Jelenleg úgy néz ki a 3 kosaras külső szűrőm, hogy...
Alsó kosár: gyári szivacs, rá porózus Siporax utánzat;
Középső kosár: lávakő;
Felső kosár: Siporax utánzat + perlon.
A lávakövet szeretném kicserélni valami jobbra, a Mátrix volt a terv eddig, viszont ajánlták helyette ezt a be linkelt Denilit nevezetű anyagot mivel hogy hasonlít a Mátrixra. Árban olcsóbb, és jelenleg számomra jobban hozzá férhető. Mit gondoltok?

Ui.: Már tervbe van egy szivaccsal teli előszűrő, lehet, hogy a szűrőanyaggal meg is vásárolom.
 
Utoljára módosított moderátor által:
76f918dc05a7f4ef4c32b648d7a6d9f0.jpg
8c0fbf58d430c62c69e050daee1410c3.jpg
83e42c367eb0339af8d500abad556039.jpg


Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
 
Tökéletes. Nekem nagyon bevált. A fekete vödörre emlékszem amikor lapátoltak belőle pár zacskóval de nem emlékeztem a nevére. Nagyon könnyű és porózus. És nem aprósodik el mint a trop. Minden képen jobban jársz vele mint a lávakővel.
 
Tökéletes. Nekem nagyon bevált. A fekete vödörre emlékszem amikor lapátoltak belőle pár zacskóval de nem emlékeztem a nevére. Nagyon könnyű és porózus. És nem aprósodik el mint a trop. Minden képen jobban jársz vele mint a lávakővel.
De a Mátrix jobb lenne? Most egy valóban jóra akarom a lávakövet cserélni, nem csak jobbra. Ahogyan meg informálódtam a lávakövet nem nehéz felülmúlni mert az nem jó növényesbe.

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
 
De a Mátrix jobb lenne? Most egy valóban jóra akarom a lávakövet cserélni, nem csak jobbra. Ahogyan meg informálódtam a lávakövet nem nehéz felülmúlni mert az nem jó növényesbe.

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
A seachem matrix elképzelhető, hogy jobb. A matrix trop is jó de azzal az a tapasztalatom, hogy rendkívül apró és rendszeresen átmegy valamennyi pici darab a szűrő kosaraimon. Én gyanítom, hogy ugyan az az anyag csak a matrix trop apró, ez meg nagy. Nekem van mind kettő, az állaga hasonló, vagy ugyan az. (Saját észre vétel.)
 
A seachem matrix elképzelhető, hogy jobb. A matrix trop is jó de azzal az a tapasztalatom, hogy rendkívül apró és rendszeresen átmegy valamennyi pici darab a szűrő kosaraimon. Én gyanítom, hogy ugyan az az anyag csak a matrix trop apró, ez meg nagy. Nekem van mind kettő, az állaga hasonló, vagy ugyan az. (Saját észre vétel.)
Na még utoljára fárasztalak. Ár érték arányba jobban meg éri seachem matrixot venni? Mert abból 1 liter akciósan 4000, a denilit meg 1000 forint. Szívesem megfizetem a minőséget de csak a márkanév miatt sose szerettem többet fizetni. Szóval 4-szer jobb is a Mátrix a Denilintél?[emoji12]

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
 
Feladtad a leckét. (Pont a legjobbnak :) )
Nem szeretnék sem üzletet rontani senkinek, sem félre vezetni téged. Én használok seachem matrixot is, és denilitet is. A különbséget sajna nem tudom neked megmondani ugyanis: 6 akváriumom van. 3 db s. matrix, 2 denelit, 1 matrix trop, eheim sub keverék.( Utóbbi ki lesz borítva és denilitet kap. ) 3-ba van Seachem Purigen is.
Mindegyik kristály tiszta, nincs alga, stabil a víz, függetlenül a szűrőanyagtól és a purigentől. Különbséget tenni nem tudok. Van azt hiszem erre topik amit elolvashatsz, nyilván sok bejegyzés van aki az ára miatt hisz benne, és akad aki a gyártó miatt.
Az én véleményem az, hogy tök mindegy eddig mit használtam, mindig minden működött jól. Az eheim+ matrixtrop-os anyagot is csak is azért cserélem le mert nagyon morzsalékosodik és féltem a szűrőt.
A lelked szerintem akkor fog igazán megnyugodni amikor már majd megérted mi miért van, mi, hogyan jó, és milyen problémákat, hogyan lehet elkerülni vagy megelőzni. eljön majd amikor már csak az érdekel, hogyan rendezd be a megfelelő módon térhatás stb,mert addigra ezekre a dolgokra már emlékezni sem fogsz. Brutál szép munkákat készítenek egészséges növényekkel, rendkívül alacsony szintű felszereléssel. Viszont nagyra értékelem, hogy a kis felszerelésedet a legjobb anyagokból próbálod építeni. (y)
Van aki meg van győződve róla, hogy oto-t csak úgy lehet akvába szoktatni, hogy csepegtetve keveri a vizet amíg egységes nem lesz. Van aki a garnikkal csinálja így. Van aki a szűrőanyagot időt mérve takarítja ozmó vízzel, öblögetve, és van aki a halait is 12 órán át szoktatja a vízhez.
Én az oto-t a zacskójával együtt finoman belemerítem az akvába és lehúzom a zacskót róla. a szűrőanyagot csak zuhannyal kicsapatom, 2 maréknyit öblítek csak ozmóval, viszont fél évente takarítom. A halakat ha veszek ugyan úgy csak beleborítom. Nyilván azért finoman, hogy a zacsiba keveredjen a víz.
Nem igazán döglött emiatt még halam.
Tehát a témához visszatérve szerintem várj még több hozzászólást vagy olvass utána neten.;)
 
Sziasztok, Oase 350es szurot vettunk vegul. Az eloszuronek hala ki lehet pakolni az elso talcabol is a szivacsot. Matrix lenne egeszen a tetejeig, az utolso (fel) talcaba meg Seachem Purigen. Nagy baj lenne, ha kihagyjuk alola a perlont? Van a perlonra valami epkezlab alternativa, ami felfogja a matrix "porat"?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Eléggé kezdő vagyok a szakmában, és lenne néhány kérdésem. Egy Hydor Crystal K20II Duo szűrőt vásároltam a napokban, amihez a gyári szivacs mellé, szén szűrőanyagot kaptam. Esetleg érdemes lenne ezt kicserélni valami másra? Valamint, hogy ezeket a szűrőanyagokat milyen gyakran kell cserélni?

Egy 60*30*30-as akváriumot "szűrnék" vele, elvileg 54 l vízzel megtöltve. Nem növényes akvárium, ilyen vegyes inkább :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Eléggé kezdő vagyok a szakmában, és lenne néhány kérdésem. Egy Hydor Crystal K20II Duo szűrőt vásároltam a napokban, amihez a gyári szivacs mellé, szén szűrőanyagot kaptam. Esetleg érdemes lenne ezt kicserélni valami másra? Valamint, hogy ezeket a szűrőanyagokat milyen gyakran kell cserélni?

Egy 60*30*30-as akváriumot "szűrnék" vele, elvileg 54 l vízzel megtöltve. Nem növényes akvárium, ilyen vegyes inkább :)
Szia! Ha nagyon ki akarod cserélni, akkor vehetsz bele 1-2 dl matrixot, vagy bioriot, vagy substrat pro-t, de akkor meg mechanikai szűrésed nem lesz, vagy esetleg fele szivacs fele bio + perlon? Nem sok hely van benne.. Én hagynám a szivacsot, heti - kétheti vízcserékkel és pár tápanyaghabzsoló növénnyel simán működik.
 
Szia! Ha nagyon ki akarod cserélni, akkor vehetsz bele 1-2 dl matrixot, vagy bioriot, vagy substrat pro-t, de akkor meg mechanikai szűrésed nem lesz, vagy esetleg fele szivacs fele bio + perlon? Nem sok hely van benne.. Én hagynám a szivacsot, heti - kétheti vízcserékkel és pár tápanyaghabzsoló növénnyel simán működik.

Renben, köszönöm :) egyébként ezzel az aktív szénnel van valami teendő a beüzemeléskor? vagy csak simán beöntöm a rekeszbe és mehet is? arra gondolok, hogy esetleg, hogy átmosni vagy hasonlók ?!
 
Vízkezelőt , előkészítőt használok. Baktérium még nem lehet sok a vízben, mert nincs egy hónapos. Külső szűrőt utólag raktam bele, a bejáratott belsőt kiszedtem. Kolléga szerint, a víz baktérium tartalma elég ( lehet itt a hiba ) . Ma reggeltől melóban vagyok. Nem tudom, a reggeli vízcsere után mi történt. Kettőkor kidedül.....


2 óra. Még 2 pirosfejű elpusztult ( 2 túlélő van még belőle ) a többi halnál nem látok semmi változást. Lehet, hogy pont egy bizonyos faj reagált valami cserére rosszul, vagy érzékenyebbek ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
Szia!

Az első hónapban egyáltalán nem illik semmilyen élőlényt rakni az akvába, csak és kizárólag minőségi indítóbacikultúra vagy elősegítő és jó vízelőkészítés esetén mehetnek az első algaevők (oto, amano).
Másik, a szűrőt abszolút nem bolygatjuk első hónapban. És szigorúan benne kellett volna hagyni a belsőt!! Egyébként a baktériumkultúra nem a vízben alakul ki, nyilván van ott is, de alapvetően a talajban és a szűrőben lévő anyagok porózus felületén tapadnak meg piciny társaink, akik segítik az ökoszisztémát fenntartani megfelelő szinten.
Javaslat, hogy várj még a halakkal, most aki túléli, azt kezeld Jediként.
Adj időt mindennek, ez a titka :)
 
Szia!

Az első hónapban egyáltalán nem illik semmilyen élőlényt rakni az akvába, csak és kizárólag minőségi indítóbacikultúra vagy elősegítő és jó vízelőkészítés esetén mehetnek az első algaevők (oto, amano).
Másik, a szűrőt abszolút nem bolygatjuk első hónapban. És szigorúan benne kellett volna hagyni a belsőt!! Egyébként a baktériumkultúra nem a vízben alakul ki, nyilván van ott is, de alapvetően a talajban és a szűrőben lévő anyagok porózus felületén tapadnak meg piciny társaink, akik segítik az ökoszisztémát fenntartani megfelelő szinten.
Javaslat, hogy várj még a halakkal, most aki túléli, azt kezeld Jediként.
Adj időt mindennek, ez a titka :)
Szia. Sok sok Jedi volt hála istennek. Azóta jó sok idő eltelt már, rengeteget olvasok, és tanulok Halaim nagyon jól vannak, és tervezem a kövi akvát, sokkal több elméleti tudással :)

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
 
Sziasztok!

Van egy OASE Biomaster 250-es szűrőm előszűrő szivaccsal ami adott, ezenkívűl 3 kosár van benne. Szűrőanyagok, amikkel gazdálkodni tudok: durva szivacs, finom szivacs, oase Hel-x média és a Saechem Matrix, amit a GA-tól kaptam. Van tippetek, hogy milyen sorrendben rakosgassam őket és melyiket hagyjam ki?

Köszönöm előre is!
Jázon
 
Sziasztok!

Van egy OASE Biomaster 250-es szűrőm előszűrő szivaccsal ami adott, ezenkívűl 3 kosár van benne. Szűrőanyagok, amikkel gazdálkodni tudok: durva szivacs, finom szivacs, oase Hel-x média és a Saechem Matrix, amit a GA-tól kaptam. Van tippetek, hogy milyen sorrendben rakosgassam őket és melyiket hagyjam ki?

Köszönöm előre is!
Jázon
A szivacsokat dobald ki es tegyel helyette rendes biologiait. Meg a legolcsobb is jobb a szivacsoktol. Utana a sorrend mar mindegy.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére