• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Ez mind Okés srácok,de ez nem az a "30literes Dzsungel".Másodsorban a mögötte álló tapasztalatés ezen nem a forumozást értem. Kevesebb tapasztalattal inkább biztosra mennék.

Igazad van, de a 2211 mégsem sarokszűrő. És a GA oldalán 30 literig ajánlják...
 
Igazad van, de a 2211 mégsem sarokszűrő. És a GA oldalán 30 literig ajánlják...
De ha azt nézed,hogy 1liter szűrőanyagról van szó az nem sok a 30 literre.Ha abból indulok ki,hogy a biológiai szűrés lehetőleg tegye ki az akva térfogatának kb.5%-át.(tudomásom szerint:))persze ez a kellő mozgástér megtartásában fontos,de vannak ennek ellentmondó példák is.Ha ez alá mész ott könnyebb hibázni is.
 
Szerintem egy nano low tech aki simán elfuthat a 2211-esel. Nekem most pl. van egy AquaSytle 16-os nanom, ami lowtech megy, csak a szűrőanyagot cseréltem bejáratott Matrixra. (Naplózva is van. De mondjuk A.Kavicsosnak is elég sok lowtech naplója van.) Alga nagyon kevés most heti 1-2 szál fonál van, ami erőlködés nélkül kiszedhető. :) Igaz nincs fullra tömve, csak garnélás, és nincs nagynomású Co2 sem. De tápozok rendesen és a világítást sem fogom vissza. Itt is van low tech topic, Co2 mentes topic, és elég sok nano fut elég egyszerű felszereléssel... :) Persze, azért sokat nem kell várni a dologtól, ha nagy mozgásteret akarsz, akkor minél nagyobb szűrőfelület kell.

Pár éve nekem egy 2213-as vitt el egy 100 literes akvárumot, és amíg rendesen ment a karbantartás, nem volt baj vele. Igaz ez egy inkább halas egyszerű növényes szett volt... Azóta egy 2075 hajtja a 100 literest, és a 2213-as a szekrényben van, hátha kell a nanohoz, de eddig nem kellett, elég volt az a kb. 1 marék szűrőanyag, ami a sarokszűrőben van... :)

A 2211-esbe én is alulra raknám a kerámiagyűrűt, mert az inkább csak mechanikai szűrésre jó (akármennyire írják, hogy mennyire jó a baktériumtelepeknek), rá egy durva szivacs, aztán annyi matrixot raknék bele, amennyi csak belefér. Felülre egy perlon kell csak. Ha a mátrix drága, akkor substratpro is jó, bár nekem jobban tetszik a Sechem terméke. Purigent rakhatsz a perlon után.

Egyébként a egy idő után a mechanikai szűrőanyagot kiveheted, és annak a helyére is rakhatsz bio szűrő anyagot. GA-ban is így van.
 
Csak úgy ömlik a sok tanács! Ezer hála és köszönet! (y)
Már kb. két hónapja megy a szűrő - a jelenlegi 9,8-10 liter vízhez több, mint elég.
Szánom-bánom, de egy gerinces is "nyomorog" az akváriumban, ezért (is) gondoltam váltani 30 literre, ami GA szerint a max ehhez a szűrőhöz. Kb. aljzattól a garnélákig átdobnék mindent. Na jó, aljzatot pótolni kellene, az pedig amazonia, azzal meg várni kell... Addig az élőlényeket valahová tenni kell, de valahogy majd megoldjuk.

De a lényeg: első lépésként felturbóznám a szűrőt mátrixal.
A GA-ban vajon kapható mátrix a literes kiszerelés alatt?? (n)
 
Sziasztok,
Egy tetra 400ast fogok most beüzemelni. így tervezem alulról fölfelé: 1. Kerámiagyűrű 2. Szivacs 3. Eheim substrat pro 4. Perlon
Ez jó sorrend szerintetek? Ez az első külső szűrőm, szóval nem vagyok biztos a sorrendben. Illetve a kerámiagyűrű és a szivacs nem gond ha egy kosárban van?
 
Sziasztok,
Egy tetra 400ast fogok most beüzemelni. így tervezem alulról fölfelé: 1. Kerámiagyűrű 2. Szivacs 3. Eheim substrat pro 4. Perlon
Ez jó sorrend szerintetek? Ez az első külső szűrőm, szóval nem vagyok biztos a sorrendben. Illetve a kerámiagyűrű és a szivacs nem gond ha egy kosárban van?


Jó lesz az! (y)
 
Sziasztok,

van egy Eheim 2073 -as szűrőm , amiben még a gyári szűrőanyagok vannak benne több mint egy éve. Úgy érzem eljött az idő , hogy cseréljem őket.

Jelenlegi felállás:

Alsó kosár kerámia gyűrű,
középső. kosár bioMech,
felső kosár substrat pro+Seachem Purigen+perlon.

Kérdésem lenne, hogy érdemes -e ezzel a felállás szerint folytatni? Hamarosan indul a nagynyomású Co2 rendszer és nem szeretnék egyből alga booom-al indítani a szűrő nem megfelelő működése miatt.
Szóval cseréljem -e a bioMech-et substrat pro- ra vagy bio riora.... nem igazán tudom mi a különbség a bioMech és a substrat pro között.... Azt látom , hogy minden téma a substrat pro körül megy , de nem nagyon láttam bioMechre kommenteket..

köszi
 
Sziasztok,

van egy Eheim 2073 -as szűrőm , amiben még a gyári szűrőanyagok vannak benne több mint egy éve. Úgy érzem eljött az idő , hogy cseréljem őket.

Jelenlegi felállás:

Alsó kosár kerámia gyűrű,
középső. kosár bioMech,
felső kosár substrat pro+Seachem Purigen+perlon.

Kérdésem lenne, hogy érdemes -e ezzel a felállás szerint folytatni? Hamarosan indul a nagynyomású Co2 rendszer és nem szeretnék egyből alga booom-al indítani a szűrő nem megfelelő működése miatt.
Szóval cseréljem -e a bioMech-et substrat pro- ra vagy bio riora.... nem igazán tudom mi a különbség a bioMech és a substrat pro között.... Azt látom , hogy minden téma a substrat pro körül megy , de nem nagyon láttam bioMechre kommenteket..

köszi
Helló
Szerintem a felső kosár az OK.Az alsó és középső kosár tartalmának cseréjével Jelentösen támogathatod a bio szűrésed.Az hogy substratpro vagy bio rio majdnem mindegy.(a rio kissé folytja a szűrőt,de nem vészes ha perlon cserekor egy kicsit megmozgatod,hogy ne tömörödjön be)Mind a kettő szuper minőségű.A biomechnek némi mechanikai szűrő szerepe is van gondolom a formája miatt.
 
Talán annyival egészíteném ki,hogy a rioban valamivel gyorsabban alakul ki a baci kultúra,mert már eleve tartalmazza ellenben a substratproval.De javítsatok ki ha rosszul tudnám.:)
 
A biomechet tedd lejjebb, és a középső kosárba tegyél mondjuk Matrixot vagy jó bio. szűrőanyagot.
 
A szűrő anyagot mindenképp cserélem, mert már biztos el van tömődve rendesen, felülete biztos már jelentősen csökkent. Ár szempontjából a BioMech és Subsrat pro között nincs különbség... Emiatt izgat , hogy legyen mindkettőben substrat pro , vagy sem.... Most úgy érzem Piga kommentje miatt , hogy nem teszek be bio riot a betömörödés miatt, Maradok a substrat pro mellett..
 
Back
Oldal tetejére