• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Sziasztok van egy Atman AT-3335 külső szűrőm,ezzel a töltettel vettem,kellene rajta változtatni ? van még hozzá egy zacskó siporax.20161023_164114.jpg20161023_160711.jpg 20161023_160720.jpg
 
Az alsó kosárba tegyél a szmötyis* kerámiagyűrűkből 1-2 sort, a tetejére a szivacsot, ha még van hely tegyél rá a koszos* gyűrűkből. A felső kosárba meg beletenném a zacsi új siporaxot.
Az a barna izé nem tudom mi, a fekete bigyókat meg a szűrőn kívül helyezném el szintén.
*persze előtte jól kimosnám őket
 
Az alsó kosárba tegyél a szmötyis* kerámiagyűrűkből 1-2 sort, a tetejére a szivacsot, ha még van hely tegyél rá a koszos* gyűrűkből. A felső kosárba meg beletenném a zacsi új siporaxot.
Az a barna izé nem tudom mi, a fekete bigyókat meg a szűrőn kívül helyezném el szintén.
*persze előtte jól kimosnám őket
Köszi,a koszos gyűrűk is Siporax,a barna kő elvileg lávakő,a fekte meg bio ball,a kerámiagyűrűkből pár darab el van törve,azokat dobjam ki ? vagy maradhat ?
 
a kerámiagyűrűkből pár darab el van törve,azokat dobjam ki
Óóóó nem, maradjon csak és szűrjenek ők is! Igen közbe rájöttem, hogy bio ball . Ha van cicád, add neki oda játszani! Kb. arra jó, :D csak nehogy lenyelje!
 
Sziasztok!

Mattenfiltert tervezek egy 25 literes garnélás akváriumba, és érdeklődnék, hogy melyik az ideális anyagsűrűség ehhez. TM10, TM20, vagy TM30? A szivacson belül egy Atman 102-es vízpumpa fog dolgozni (500lph), de valószínűleg fojtva, hogy a garnélák nehogy elrepüljenek. :D
 
Valaki esetleg? Ma mennek megvenni a szivacsot...
Mivel senki nem írt még, ugyan én sajnos sokat nem tudok segíteni, talán a semminél több. Nekem is van otthon egy méret, de meg nem mondom melyik fajta, talán 20-as.. :confused:) Ha túl sűrű hamar koszolódik, tömődik ezért a 30-as szerintem kilőve. A mási kettőt a fény felé fordítanám és megnézném, hogy átszűrődik-e, és mennyire. Ez alapján talán a TM20.
De a boltba kérdezd meg! (én Pesten az "A.F. -ban" vettem anno, amit megbeszéltem velük az reális is volt, nekem a külső szűrőbe kellett)
 
Mivel senki nem írt még, ugyan én sajnos sokat nem tudok segíteni, talán a semminél több. Nekem is van otthon egy méret, de meg nem mondom melyik fajta, talán 20-as.. :confused:) Ha túl sűrű hamar koszolódik, tömődik ezért a 30-as szerintem kilőve. A mási kettőt a fény felé fordítanám és megnézném, hogy átszűrődik-e, és mennyire. Ez alapján talán a TM20.
De a boltba kérdezd meg! (én Pesten az "A.F. -ban" vettem anno, amit megbeszéltem velük az reális is volt, nekem a külső szűrőbe kellett)


Koszonom! Az uzletben 20as van csak, ugyhogy valoszinu az lesz de majd megerdeklodom. Biztos tudnak segiteni, en is odamegyek ahol Te vetted. :)
 
Erdeklodnek kulso szuro szuroanyagok ugyeben.
Van egy Atman CF600-asom 100 literes akiba. Nem csucs, de most ez van, igazabol szerintem elbirna nagyobbat is.
Jol raktam ossze?
Also kosarban van keramiagyuru, rajta szivacs, felso kosarban substrat, rajta perlon vatta es piregin.
Egy ideje igy megy aranylag szepen dolgozik, viszont vettem melle egy kis vizáramoltatot, ami nem megy folyamatosan.
Erdemes hasznalni, hogy kicsit jobb legyen az aramlas? Segit vagy csak vihart kavarok vele?
 
Erdeklodnek kulso szuro szuroanyagok ugyeben.
Van egy Atman CF600-asom 100 literes akiba. Nem csucs, de most ez van, igazabol szerintem elbirna nagyobbat is.
Jol raktam ossze?
Also kosarban van keramiagyuru, rajta szivacs, felso kosarban substrat, rajta perlon vatta es piregin.
Egy ideje igy megy aranylag szepen dolgozik, viszont vettem melle egy kis vizáramoltatot, ami nem megy folyamatosan.
Erdemes hasznalni, hogy kicsit jobb legyen az aramlas? Segit vagy csak vihart kavarok vele?
Szerintem jó az elrendezés. Plusz áramoltatót tehetsz be. Puding próbája az evés, majd meglátod mit javít. Nekem is volt bent korábban rásegítésnek. (persze a áramlással játszani kellett egy kicsit)
 
Sziasztok!

Életem első külső szűrőjéhez szeretnék segítséget kérni. :) ATMAN AT-3336S lesz, és a hozzá adott szűrőanyagok:

A csomagban található szűrőanyagok:
(szűrőanyagtartó rekeszek száma: 3)
- szivacs
- perlonvatta
- quartzit glass
- Ista activ pearls

Mivel egyáltalán nem vagyok képben hogy mit hova milyen sorrendben milyen szivaccsal stb, nagyon megköszönném ha valaki felvilágosítana. A szűrőanyagokat az üzlet tölti fel nekem, de gondolom ha kérem akkor mást tesznek bele. Mi az amit érdemes ebben az összeállításban cserélni, vagy pluszban vásárolni esetleg? (csillagászati árú szűrőanyagokra most nem lesz keret) Az akvárium low tech 54 liter, és jó algás.

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!

Életem első külső szűrőjéhez szeretnék segítséget kérni. :) ATMAN AT-3336S lesz, és a hozzá adott szűrőanyagok:

A csomagban található szűrőanyagok:
(szűrőanyagtartó rekeszek száma: 3)
- szivacs
- perlonvatta
- quartzit glass
- Ista activ pearls

Mivel egyáltalán nem vagyok képben hogy mit hova milyen sorrendben milyen szivaccsal stb, nagyon megköszönném ha valaki felvilágosítana. A szűrőanyagokat az üzlet tölti fel nekem, de gondolom ha kérem akkor mást tesznek bele. Mi az amit érdemes ebben az összeállításban cserélni, vagy pluszban vásárolni esetleg? (csillagászati árú szűrőanyagokra most nem lesz keret) Az akvárium low tech 54 liter, és jó algás.

Köszönöm előre is!
Ha nagyon low budget van, akkor alsó kosárban legyen a quartzit glass+szivacs, a 2 fölső tálcába meg vegyél szivacstáblát, és darabold fel, vagy vágd pontosan méretre, és azzal töltsd meg. Legfelülre tegyél egy réteg perlont.
 
Ha nagyon low budget van, akkor alsó kosárban legyen a quartzit glass+szivacs, a 2 fölső tálcába meg vegyél szivacstáblát, és darabold fel, vagy vágd pontosan méretre, és azzal töltsd meg. Legfelülre tegyél egy réteg perlont.

Tehát ami fix a kerámia gyűrű legalul, rajta szivacs, és a legtetejét zárjam perlonnal. A közte lévő szűrőanyag pedig minél jobb biológiai kellene legyen, pénztárcámtól függően. Jól értelmezem?
 
Tehát ami fix a kerámia gyűrű legalul, rajta szivacs, és a legtetejét zárjam perlonnal. A közte lévő szűrőanyag pedig minél jobb biológiai kellene legyen, pénztárcámtól függően. Jól értelmezem?
Így van. A kerámiagyűrű szétoszlatja az áramlást, a szivacs mechanikailag (is) szűri. Utána jöhet a bio szűrés, amire olcsó megoldás a lávakő és a szivacs. Utóbbi szerintem (mindenféle bizonyíték nélkül) valamivel jobb, azért ajánlottam azt.
 
Így van. A kerámiagyűrű szétoszlatja az áramlást, a szivacs mechanikailag (is) szűri. Utána jöhet a bio szűrés, amire olcsó megoldás a lávakő és a szivacs. Utóbbi szerintem (mindenféle bizonyíték nélkül) valamivel jobb, azért ajánlottam azt.

Rendben köszönöm! :)
 
Nekem egy Eheim 2075 használtan vett szűrőm van. 3-4 éves, egy éve használaton kívül van, benne vannak az eredeti szűrőanyagok. Kérdésem, hogy ezeket még használhatom, vagy cseréljem le? Az alja még neves, szaga nem igen érződik, vagy csak rossz a szaglásom. Amennyiben cserélni kell, akkor maradhat a gyári szűrőtöltet rendszer, vagy tapasztalatból tud valaki olcsóbb, hasznosabb szűrést ajánlani. - egy kezdő emberke kérdése. :)
 
Nekem egy Eheim 2075 használtan vett szűrőm van. 3-4 éves, egy éve használaton kívül van, benne vannak az eredeti szűrőanyagok. Kérdésem, hogy ezeket még használhatom, vagy cseréljem le? Az alja még neves, szaga nem igen érződik, vagy csak rossz a szaglásom. Amennyiben cserélni kell, akkor maradhat a gyári szűrőtöltet rendszer, vagy tapasztalatból tud valaki olcsóbb, hasznosabb szűrést ajánlani. - egy kezdő emberke kérdése. :)
Szerintem simán jó lesz. (A 2071-ben is a gyári szűrőanyagok vannak? ;) )
Szerezz be minden mást, ami fontosabb az indításhoz, aztán majd ha lesz kedved tovább fejleszteni, esetleg lecserélheted a szűrőanyagokat is.
 
Szerintem simán jó lesz. (A 2071-ben is a gyári szűrőanyagok vannak? ;) )
Szerezz be minden mást, ami fontosabb az indításhoz, aztán majd ha lesz kedved tovább fejleszteni, esetleg lecserélheted a szűrőanyagokat is.
A 2071-ben úgy néz ki, hogy nem eredeti a szűrőtöltet: kék szivacs, perlonvatta és golyók, alatta "barnás" 1-2 cm porózus kőzettel.
A 2075-ről mindent rosszul írtam, abban csak a kék szivacs van egy zacskó "szagos" 2-3 mm-es zúzalék és a többi kosárban "barnás-porózus" kőzet. - Természetesen majd megtanulom a hivatalos nevüket. :)
Töltenék róla képet, de nem tudom hogyan kell, mert csak linket enged a rendszer.
 
A 2071-ben úgy néz ki, hogy nem eredeti a szűrőtöltet: kék szivacs, perlonvatta és golyók, alatta "barnás" 1-2 cm porózus kőzettel.
A 2075-ről mindent rosszul írtam, abban csak a kék szivacs van egy zacskó "szagos" 2-3 mm-es zúzalék és a többi kosárban "barnás-porózus" kőzet. - Természetesen majd megtanulom a hivatalos nevüket. :)
Töltenék róla képet, de nem tudom hogyan kell, mert csak linket enged a rendszer.
Képet tudsz külső megosztóra feltölteni és azt belinkelni. Ha lejár a korlátozásod, menni fog a feltöltés is.
A szűrőben a kék szivacs oké 1 rétegben, a perlon is, a köztük levő kőzeteken van a hangsúly. Biztos be tudod azonosítani őket, ha rákeresel a BIOLÓGIAI SZŰRŐANYAGOKra. Ezek valamelyike lenne jó, esetleg még a matrix trop. Biológiaiból legyen minél több. Ha az apró, zacskós cucc esetleg PURIGEN, az nem a gyári töltet része, de nagyon jó hogy van a szűrőben.
 
Back
Oldal tetejére